کد خبر : 8145
تاریخ انتشار : سه شنبه 26 شهریور 1398 - 12:48
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای شهیدزدایی نتیجه پروژه نفوذ/ از گذرگاه خون کدام شهید با آرامش به خانه می‌رسیم؟ بسته هستند

شهیدزدایی نتیجه پروژه نفوذ/ از گذرگاه خون کدام شهید با آرامش به خانه می‌رسیم؟

شهیدزدایی نتیجه پروژه نفوذ/ از گذرگاه خون کدام شهید با آرامش به خانه می‌رسیم؟

تبریز جوان تبریز _ معصومه درخشان: این روزها باید با آب و آئینه به استقبال از هفته دفاع مقدس رفته و بر سر مزار شهدای رشید این مرز و بوم سلام و صلوات بفرستیم. این روزها باید با یک شاخه گل سرخ به پابوس مادران و پدران شهدا برویم، باید پیشانی آنها را بوسیده و بگوئیم حساب


تبریز جوان تبریز _ معصومه درخشان: این روزها باید با آب و آئینه به استقبال از هفته دفاع مقدس رفته و بر سر مزار شهدای رشید این مرز و بوم سلام و صلوات بفرستیم.

این روزها باید با یک شاخه گل سرخ به پابوس مادران و پدران شهدا برویم، باید پیشانی آنها را بوسیده و بگوئیم حساب ما مردم از حساب برخی مسوولان لیبرال و سکولار جداست،باید بگوئیم ما نیز دلمان زخمی شده است، ما نیز می‌خواهیم فریادهایمان را بر سر این مسوولان کشیده و بگوئیم نام شهدا از تابلو کوچه‌هایمان حذف شدنی نیست، امروز کلمه شهید را حذف کنید، لابد فردا هم می‌خواهید هیچ  ردی از شهادت نماند، می‌خواهیم بگوئیم پروژه شهیدزدایی شما یک پروژه پوچ و باطل است و هزاران حرف دیگر.

این روزها که حذف عبارت شهید از تابلو کوچه‌ها و محلات با واکنش زیاد شهروندان مواجه شده است، خبرنگار فارس با تعدادی از این شهروندان گفت‌وگو کرده و نظرات آنها را جویا شده است.

احساس مشترک با مادران شهدا دارم

لاله درخشی یکی از شهروندان تبریزی در مورد تعبیر خود از اقدام شهرداری در مورد حذف عبارت «شهید » از تابلو کوچه ها و محلات گفت: من جزو خانواده شهدا نیستم ولی وقتی موضوع را از رسانه‌ها شنیدم از این بی‌حرمتی‌ها به نام شهدا احساس خوبی نداشتم چرا که من نیز یک مادرم و احساس مادران شهدا را درک می‌کنم.

وی افزود: فرزندی که به خاطر دفاع از دین و ناموس این شهر و کشور جان خود را فدا می‌کند، شایسته احترام است و ما هر کدام در جایگاه خود باید پاسدار این حماسه‌سازی‌ها باشیم، نامگذاری محله‌ها و کوچه‌ها به نام شهدا حداقل‌ترین کاری است که می‌توان در حق آنها انجام داد، هنوز مادران و پدران شهدا در میان ما هستند، شایسته نیست با انجام برخی کارها دل آنها را زخمی کرد.

شهروند تبریزی در ادامه با اشاره به که فهمی برخی مدیران در ادارات و سازمان‌ها ادامه داد: اگر فرزند خود این مسوولان شهید شده بودند، حالا به خود جرات نمی‌دادند اینگونه با آبروی شهدا بازی کنند.

مدیران لیبرالی امیدشان به تدبیر دشمنان است/نظام سرمایه‌داری با فرهنگ شهدا همخوانی ندارد

علی تیموری یکی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با یادآوری رشادت رزمندگانی که در جبهه  بودند و بسیاری از آنها شهید شده‌اند، گفت: خداوند از مسوولانی که در صدد هستند خون شهدا را پایمال کنند نگذرد، شهدا با رفتن خود درخت انقلاب را آبیاری کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه این کارها آب به آسیاب دشمن ریختن است، تصریح کرد: مسوولان و مدیرانی که تفکرات لیبرالی دارند امیدشان به تدبیرهای دشمنان است، آنها خیال می‌کنند اگر نام و یاد شهدا در این کشور به فراموشی سپرده شود، می‌توانند به اهداف شوم خود دست یابند در حالی که شهدا در دل این ملت جای دارند و نامگذاری محله‌ها به نام شهدا برای این است که ما در زندگی روزمره خود با آنها مانوس شویم.

تیموری، زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا را خدمت به اسلام ذکر کرد و افزود: هشت سال دفاع مقدس زمان کمی نیست، در این هشت سال جوانان رشیدی پرپر شدند تا دست بیگانگان از این کشور کوتاه شود،اگر بیگانگان بر این کشور مسلط بودند اکنون این آقایان مدیر که بر مسند ریاست تکیه زده‌اند، نمی‌توانستند چنین اقدامی کنند.

وی، تغییر سبک زندگی مسوولان به سمت و سوی اشرافی‌گری و تجملاتی را نتیجه دور شدن از فرهنگ شهید و شهادت‌طلبی ذکر کرد و گفت: نظام سرمایه‌داری جای خود را در زندگی مدیران باز کرده و آنها که  سبک زندگی غربی را  جایگزین کرده‌اند، از آنها بعید نیست که با دشمنان در جریان‌سازی پروژه شهیدزدایی هم‌راستا باشند.

شهیدزدایی یک پروژه انتخاباتی/چرا شهردار عذرخواهی نکرد؟

علی فهیمی که به عنوان فعال فرهنگی فعالیت می‌کند، انجام این کار را به صورت همزمان در کلان‌شهرهایی همچون تهران،تبریز، شیراز،اصفهان و مشهد را یک حرکت خزنده و زیرپوستی اعلام کرد و افزود: پروژه شهیدزدایی یک پروژه انتخاباتی است که این افراد می‌خواهند افکار عمومی را با این طرح و برنامه‌ها به خودشان مشغول کرده و در پشت صحنه برنامه‌های خاص خود را اجرا کنند حتی در این میان می‌خواهند چهره‌های جدید را رونمایی کنند.

وی تاکید کرد: وقتی این طرح به صورت همزمان و در آستانه هفته دفاع مقدس اجرا می‌شود، یک فتنه جدید را نشان می‌دهد و افرادی که مجری این طرح هستند، در واقع مهره‌های اصلی نبوده بلکه اجیرشدگانی هستند که موظف شده‌اند، این طرح را اجرا کنند.

فهیمی تاکید کرد: امسال انتخابات مجلس را پیش رو داریم، مقام معظم رهبری هشدار داده‌اند در سال ۹۸ مراقب فتنه‌های احتمالی دشمنان باشیم،دشمنان برای ایجاد فتنه‌های جدید هزینه‌های زیاد می‌کنند بنابراین ما جوانان باید بیشتر حواس خود را جمع کنیم.

این فعال فرهنگی با اشاره به اینکه دشمنان از همان زمان پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنی‌های خود را به صورت آشکار بیان کرده‌اند، افزود: ۴۰سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و طی این مدت آنها به روش‌های مختلف خواسته‌اند پایه‌های این نظام را سست کنند ولی خون شهدا همچنان می‌جوشد و دشمن موفق نخواهد بود.

فهیمی با ابراز ناراحتی از عملکرد ضعیف شهرداری در اصلاح تابلو شهدا گفت: متاسفانه شهرداری با این اقدام خود باعث رنجش خانواده شهدا و شهروندان شده و آن را اشتباه سهوی پیمانکار عنوان کرده، حتی شهردار تبریز از خانواده شهدا عذرخواهی نیز نکرده و تنها به صدور دستورالعمل و تشکیل کارگروه بسنده کرده است و معلوم نیست به بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های شهردار توجهی می شود یا خیر؟

طرح شهیدزدایی نتیجه پروژه نفوذ/ائمه جمعه ساکت ننشینند

احمد ساعدی، استاد دانشگاه نیز اجرای طرح شهیدزدایی در شهرهای مختلف کشور را نتیجه پروژه نفوذ ارزیابی کرد و ادامه داد: مقام معظم رهبری طی سال‌های اخیر در مورد طرح نفوذ در دستگاه‌های مختلف اداری دولتی و بخش خصوصی سخنان بسیار مهمی ایراد کرده و هشدار داده‌اند، هر جا که به فرمایشات رهبر معظم انقلاب کم‌توجهی شد، از همان ناحیه مورد غفلت و آسیب قرار گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: پروژه شهیدزدایی ابتدا از حذف عبارت” شهید” از اسم تابلو محلات و معابر عمومی شروع شده است، اگر این اقدام در نطفه خفه نشود، فردا به صورت‌های دیگر ادامه‌دار می‌شود. امروز عبارت شهید را حذف می‌کنند فردا هم نام و نام خانوادگی شهدا را پاک می‌کنند، به این ترتیب نسل‌های آینده دیگر نامی از شهید و شهدا برایشان آشنا نخواهد بود و این ناشی از نفوذ افراد سکولار و لیبرال است که در بدنه دولت راه یافته و افکار خود را در جهت تغییر آرمان‌های انقلاب ارائه و ترویج می‌کنند.

ساعدی با تشکر و قدردانی از زحمات و تلاش‌های خودجوش جوانان ولایی و انقلابی تبریز در اصلاح تابلوهای شهدا تصریح کرد: وقتی جوانان دهه ۷۰ و ۸۰ در این زمینه احساس مسوولیت کرده و بدون دستور، بخشنامه و آیین‌نامه به این کار اقدام می‌کنند، نشان می‌دهد خون سرخ شهدا در رگ این جوانان جاری و ساری است و آنها با الهام گرفتن از مکتب شهدا این راه را ادامه می‌دهند و راه شهدا جاوید است.

این استاد دانشگاه، در این زمینه نقش ائمه جمعه را در شهرهای مختلف مهم ارزیابی کرد و افزود: تریبون نماز جمعه بهترین فرصت است تا ائمه جمعه اعتراض خود را به مسوولان نشان داده و آنها را متوجه اشتباه عمدی یا سهوی خود بکنند، اگر ائمه جمعه سکوت کنند قطعا این افراد و مدیران میدان‌دار بوده ودامنه فعالیت خود را گسترش می‌دهند.

ساعدی در ادامه شهادت‌طلبی را یک فرهنگ ذکر کرد و ادامه داد: شهید یک فرد نیست بلکه یک فرهنگ است، همان طور که عاشورا یک فرهنگ است، انجام‌دهندگان چنین پروژه‌هایی در صدد هستند فرهنگ شهادت را در جامعه کمرنگ کنند، در حالی که طبق فرمایشات حضرت امام خمینی ( ره) «ملتی که شهادت برای او سعادت است، پیروز است.» و طبق فرمایش مقام معظم رهبری« زنده نگاه داشتن نام شهدا کمتر از شهادت نیست».

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد انجام این کارها برای سنجش ذائقه افکار عمومی است که پی ببرند اگر در سکوت و خفا چنین کارهایی بکنند یا اقدامات مشابهی انجام دهند، واکنش شهروندان و افکار عمومی چیست؟

 

شهدا عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ هستند

زهرا محمدی نیز یکی از فعالان فرهنگی و قرآنی است که با اشاره به جایگاه شهدا نزد خداوند گفت: خداوند متعال در قرآن کریم نقش و جایگاه ویژه‌ای برای شهدای راه اسلام برشمرده است به طوری که خداوند متعال در سوره مبارکه آل عمران آیه ۱۶۹می‌فرماید،« ای پیامبر هرگز گمان مبر کسانی که در راه خدا کشته شدند، مردگانند بلکه آنان زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی داده می‌شوند.»

وی افزود: همین آیه در شان و عظمت جایگاه شهدا کافی است که آنها نزد خداوند روزی داده می‌شوند، اگر عظمت و ابهت شهدا را درک کنیم. ما در جایگاهی نیستیم که بخواهیم با عناوین مختلف با شهدا شوخی کرده و به آنها توهین و بی‌حرمتی کنیم.

این فعال قرآنی ادامه داد: به نظر می‌رسد حذف عبارت شهید از تابلو کوچه‌ها و معابر یک اقدام مقدماتی و سازمان یافته است برای اینکه حساسیت مردم نسبت به موضوع شهدا سنجیده شود، طبیعی است اگر شهروندان حساسیت بالا در این موضوع داشته باشد، ممکن است در اقدامات آینده خود تجدیدنظر کنند ولی اگر مردم بی‌توجه بودند، دامنه فعالیت خود را گسترده‌تر کنند.

محمدی اظهار داشت: برخی از مسوولان با حذف عنوان شهید و شهدا در کتاب‌های درسی و سپس کوچه‌ها و محلات در صدد به اصطلاح خود خشونت‌زدایی نظیر سند ۲۰۳۰ هستند. نامگذاری معابر به اسم شهدا را ترویج خشونت در جامعه دانسته و می‌خواهند کم کم نمادهای خاص را از ذهن افکار عمومی پاک کنند.

وی با بیان اینکه بهترین جوانان ما در هشت سال دفاع مقدس به شهادت رسیدند، اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ابرقدرت‌های شرق و غرب و هم‌پیمانان آنها دست به دست هم دادند تا درخت برومند انقلاب را که با اهدای خون هزاران شهید به بار نشسته بود، ساقط کنند به همین منظور جنگی نابرابر به راه انداختند ولی در پروژه جدید جوانان بار دیگر به صحنه آمده و همه را روسفید کردند.مسوولانی که زجرکشیده انقلاب نیستند و با رانت و ارتباطات ویژه، پشت میز ریاست نشسته‌اند،مدت‌هاست نظریه و تز اصلاحات به راه انداخته و می‌گویند نام شهدا و شهادت خشونت‌طلبی بوده و باید سیمای شهری از این نوع تفکرات پاکسازی شود.

****

فراموش نکنیم« کوچه‌هایمان را به نامشان کردیم که هرگاه آدرس منزلمان را می‌دهیم؛ بدانیم از گذرگاه خون کدام شهید است که با آرامش به خانه می‌رسیم».

انتهای پیام/۶۰۰۲۰/ س

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

css.php