کد خبر : 58402
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ اسفند ۱۴۰۰ - ۱:۲۵

8 نکته از هفته 23 لیگ برتر| خروش یحیی و استرس های کشنده فرهاد در آخرین دربی قرن/ پایان سال فوتبالی با یک بازی سرد

8 نکته از هفته 23 لیگ برتر| خروش یحیی و استرس های کشنده فرهاد در آخرین دربی قرن/ پایان سال فوتبالی با یک بازی سرد

به گزارش خبرنگار ورزشی تبریز جوان، هفته بیست و سوم لیگ برتر در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار شد که با تساوی پرسپولیس و استقلال شانس شاگردان مجیدی برای رسیدن به قهرمانی بیش از هر زمان دیگری شد.  * نکته اول: آلومینیوم یک -صفر تراکتور؛ اولین دشت رحمتی در روز پنالتی از دست رفته تبریزی


به گزارش خبرنگار ورزشی تبریز جوان، هفته بیست و سوم لیگ برتر در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار شد که با تساوی پرسپولیس و استقلال شانس شاگردان مجیدی برای رسیدن به قهرمانی بیش از هر زمان دیگری شد. 

* نکته اول: آلومینیوم یک -صفر تراکتور؛ اولین دشت رحمتی در روز پنالتی از دست رفته تبریزی ها

شوک تغییر کادرفنی در تیم آلومینیوم خیلی زود جواب داد. تیمی که با رسول خطیبی 13 هفته نبرد بالاخره بعد از این همه مدت 3 امتیاز را گرفت و مهدی رحمتی در اولین بازی اش به کامیابی رسید. نکته قابل توجه این بود که علی آل کثیر زننده گل به قدری خوشحالی کرد که در نوع خودش جالب بود. در سوی دیگر میدان هم باید گفت درحالی که ساغلام از وقتی که آمده دو باخت و یک تساوی دستاوردش بوده است اما اگر سامان نریمان جهان پنالتی را از دست نمی داد شاید اکنون تیمش بازنده نبود.

* نکته دوم: فولاد یک – صفر فجر سپاسی؛ شیرازی ها رو به سقوط

تکلیف تیم فولاد و جواد نکونام که مشخص هست. تیمی که برای لیگ قهرمانان آسیا خود را آماده می کند برای رسیدن به هدفش دست از تلاش بر نمی دارد. گلزنی پریرا می تواند نکونام اتفاق خوبی باشد اما مهمترین مسئله این بازی شکست فجر و در آستانه سقوط  قرار گرفتن این تیم است. مهرزاد معدنچی مربی که جایگزین علی کلانتری شده هفته پیش گفته بود اگر فجر سقوط کند مربیگری را کنار می گذارد اما جالب است که تغییر خاصی در بازی های فجر حاصل نشده و این تیم هر هفته رو به افول می رود. 

* نکته سوم: سپاهان صفر- صفر گل گهرسیرجان؛ افول مدعیان سابق و میوه ای که نصیب ژنرال نشد

دو تیمی که قرار بود امسال در قامت مدعی قهرمانی ظاهر شوند نتوانستند از پس هم بربیایند. از دست دادن دو موقعیت تک به تک از سوی امین قاسمی نژاد شاید مهمترین نکته فنی بازی بود. محرم نویدکیا بعد از بازی معتقد بود اگر تیمش باهوش تر عمل می کرد می توانست برنده باشد. در سوی دیگر میدان امیر قلعه نویی که بار دیگر به اصفهان برگشته بود گلایه هایش از زمان حضورش در سپاهان را بازگو کرد. او معتقد است هر جا می رود مثل نهالی آبیاری می کند اما به وقت میوه اش که می شود به او نمی رسد. 

* نکته چهارم:  پرسپولیس یک – یک  استقلال؛ جنجال، حضور هوادار، خشم یحیی و استرس های کشنده مجیدی

حساس ترین بازی هفته و آخرین دربی قرن همان طور که پیش بینی می شد با حساسیت های خاصش برگزار شد. بعد از 17 هفته بار دیگر هواداران سرخابی مجوز گرفتند که وارد ورزشگاه شوند. البته بعد از کش و قوس های زیاد بابت اینکه این بازی تماشاگر دارد یا خیر قرار بود 20 هزار نفر وارد استادیوم شوند اما چیزی حدود بالای 30 هزار نفر در ورزشگاه حاضر شده بودند. 

هواداران دو طرف بابت هر تصمیم داور و واکنش های نیمکت های دو تیم فحاشی زیادی به رقیب و داور مسابقه داشتند. 

قضاوت عجیب سید علی باعث شد تا آخرین دربی قرن با حواشی زیادی روبرو شود. منهای مسائل فنی قضاوت سید علی، اینکه چرا او نسبت به رفتار غلامپور با مهدی ترابی و مهدی عبدی بعد از پایان بازی در نیمه اول بی تفاوت بود واقعا جای سوال است و اینکه او در تمام دقایقی که یحیی گل محمدی خروشان شده بود و بابت اینکه وی و همکارانش اجازه نداده بودند تا تعویض های او زودتر انجام شود سید علی چهره خونسرد خود را حفظ کرده بود. 

واکنش های فرهاد مجیدی کنار خط از همان ابتدای بازی و به خصوص دقایقی که بازی را عقب بود در نوع خود جالب بود. استرس بیش از حد او برای نتیجه این مسابقه باعث شد تا عکاسان سوژه های جالبی از حرکات مجیدی به ثبت برسانند. 

یحیی گل محمدی که شاید کمتر از او سراغ داشتیم که این چنین پریشان و از خود بی خود به داوری اعتراض داشته باشد در نهایت باعث شد تا از کار زمین اخراج شود و به هنگام اعتراض شدیدش هیچ یک از عوامل برگزاری بازی و شاگردانش حریف او نبودند. 

گلزنی ژستد که هواداران استقلال اعتقاد داشتند او می توانست زودتر در میدان حاضر شود منجر به تاریخ سازی شد. او اولین بازیکن خارجی آبی ها در دربی بود که موفق شد گلزنی کند. از سویی 11 بازی است است که طلسم نبردن استقلال مقابل پرسپولیس در دربی دست نخورده باقی ماند. 

تساوی در این بازی باعث شده تا دو طرف از هم شکایتی ها را داشته باشند. باشگاه پرسپولیس به شدت معتقد است که نباید سید علی برای قضاوت در این بازی انتخاب می شد و از داور بازی شکایت کرده اند اما ظاهرا داور دربی هم از گل محمدی شکایت کرده است. از همه مهمتر یحیی گل محمدی بعد از این بازی در استوری خود نوشت خداحافظ که این دومین بار باشد که در طول فصل به این شکل استعفا می دهد. هر چند باشگاه با این تصمیم مخالفت کرده اما به نظر می رسد گل محمدی نمی خواهد دیگر برگردد.

* نکته پنجم: نفت مسجد سلیمان صفر – صفر هوادار؛ تساوی با طعم اعتراض

تیم نفت مسجد سلیمان با تک امتیازی که در این بازی گرفت نتوانست به خودش کمکی کند. این تیم همچنان یکی از گزینه های محتمل سقوط است و به همین دلیل هم هوادارانی که در اطراف ورزشگاه بودند در جریان بازی بارها علیه فکری و تیمش شعار دادند و بعد از بازی هم اعتراضات تا رختکن تیم نفت ادامه داشت. به طوری که رضا عنایتی سرمربی هوادار نسبت به شعارهایی که شنیده بود ابراز ناراحتی کرد. از آن طرف فکری بدون اشاره به این اعتراض ها در جریان بازی از شرایط مالی بازیکنانش ابراز نگرانی کرد. 

* نکته ششم: شهرخودرو یک  – یک نساجی؛ روزگار تلخ مشهدی ها 

همه تنش هایی که بین دو نیمکت در جریان بازی رخ داده هم باعث نشد تا کمکی به تیم مشهدی کند. اینکه چرا انها میخواستند بازی در زمین ثامن که به مراتب کیفیت نامناسب تری تا چمن ورزشگاه امام رضا(ع) دارد باشد جای تعجب دارد اما در هر حال این بازی در ورزشگاه ثامن برگزار شد تا نساجی که برای بازی های خانگی عادت کرده بود در زمین ورزشگاه امام رضا(ع) بازی کند، نتواند از این فضا استفاده کند. تساوی در این بازی کمکی به دو تیم نکرد و همان طور که خود سید عباسی سرمربی تیم مشهدی هم گفت شرایط این تیم در قعر جدول همچنان خطرناک است و اگر نتوانند در هفته های باقی مانده امتیاز کسب کنند دیگر امیدی برای بقا نخواهند داشت.

* نکته هفتم: مس رفسنجان صفر  – یک ذوب آهن؛ چهارمین پیروزی پیاپی تارتار

شکست در خانه برای محمد ربیعی خوشایند نبود اما او بعد از بازی اعلام کرد مسئولیت همه شکست ها با اوست و در نشستی مفصل از روندی که تیمش در این چند سال داشته سخت دفاع کرد. با این حال شرایط میزبانی مس در شهر سرچمشه نه تنها برای حریفان خوشایند نیست برای خود مسی ها هم خوب نیست و ربیعی به شکل های مختلف این موضوع را اعلام کرده است. ربیعی همچنین از اینکه داور در این بازی صحنه خطای هند بازیکن ذوب آهن را پنالتی اعلام نکرده اما همین صحنه در بازی استقلال و گل گهر پنالتی اعلام شده حسابی گلایه کرد. در سوی دیگر میدان تارتار به دلیل محرومیت روی نیمکت تیمش نبود اما شاگردانش توانستند به چهارمین برد پیاپی دست پیدا کنند تا روزهای ناکامی سبزپوشان اصفهانی به فراموشی سپرده شود. 

* نکته هشتم: پیکان صفر- صفر صنعت نفت آبادان؛ آخرین بازی قرن بدون هیجان

شاید اعضای تیم های پیکان و نفت آبادان فکرش را هم نمی کردند که قرعه آخرین بازی قرن در ایران به نام بازی آنها تمام شود. آخرین مسابقه فوتبال در سال 1400 و آخرین بازی قرن در ایران بدون دریافت گلی به پایان رسید اما منصوریان معتقد بود که بعد از پایان این بازی از صخره سخت عبور کرده اند. هر چند که در سمت دیگر میدان مجتبی حسینی از نتیجه تساوی خیلی راضی نبود. تیم پیمان همچنان در بازی های خانگی نمی برد و حسینی از اینکه ضربه آخر را به خوبی نمی زنند کلافه است. 

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.