کد خبر : 8213
تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 شهریور 1398 - 13:14
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای ۲۸۰۶ عملیات قلبی اورژانس در آذربایجان شرقی/ انتقال ۱۶ هزار مصدوم تصادفات به بیمارستان بسته هستند

۲۸۰۶ عملیات قلبی اورژانس در آذربایجان شرقی/ انتقال ۱۶ هزار مصدوم تصادفات به بیمارستان

۲۸۰۶ عملیات قلبی اورژانس در آذربایجان شرقی/ انتقال ۱۶ هزار مصدوم تصادفات به بیمارستان

به گزارش تبریز جوان فرزاد رحمانی امروز در جمع خبرنگاران به تشریح عملکرد سال ۹۷ و ۹۸ فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی اشاره و اظهار کرد: تعداد کل ماموریت‌ها اعم از تصادفی و غیرتصادفی در تبریز برای سال گذشته ، ۶۸ هزار و ۱۳۳ مورد و در شهرستان ۳۴ هزار و ۲۶۲ مورد بود که این رقم


به گزارش تبریز جوان فرزاد رحمانی امروز در جمع خبرنگاران به تشریح عملکرد سال ۹۷ و ۹۸ فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی اشاره و اظهار کرد: تعداد کل ماموریت‌ها اعم از تصادفی و غیرتصادفی در تبریز برای سال گذشته ، ۶۸ هزار و ۱۳۳ مورد و در شهرستان ۳۴ هزار و ۲۶۲ مورد بود که این رقم در سال جاری به ترتیب ۳۷ هزار و ۱۹۵ مورد در تبریز و ۵۶ هزار و ۷۲ مورد در کل استان است. 

وی با بیان اینکه تعداد کل ماموریت‌‌های غیرتصادفی در سال گذشته ۵۸ هزار و ۱۷۳ مورد در تبریز بود که  این رقم در کل استان ۸۱ هزار و ۵۹۵ عملیات بود، گفت: طبق آمار سال جاری ۳۱ هزار و ۹۳۷ مورد در تبریز و ۴۴ هزار و ۸۸۷ هزار در کل استان ماموریت غیرتصادفی است.

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز خاطرنشان کرد: تعداد کل ماموریت‌های تصادفی۹ هزار و ۹۶۰ مورد در تبریز  است که در سراسر استان ۲۰ هزار و ۸۰۰ مورد برای سال ۹۷ گزارش شده است که این تبریز جوان در سال جاری به ترتیب ۵ هزار و ۵۵۸ مورد در تبریز و ۱۱ هزار و ۷۱۵ مورد در استان است. 

وی تعداد انتقال به بیمارستان غیرتصادفی در سال گذشته را ۲۳ هزار و ۶۱۱ مورد در تبریز و تعداد ۴۰ هزار و ۳۷۱ عملیات انتقال به بیمارستان غیرتصادفی در استان اعلام کرد و افزود: سال جاری این تبریز جوان در تبریز ۱۲ هزار و ۹۶۴ مورد و در استان ۲۲ هزار و ۱۷۹ مورد گزارش شده است.

رحمانی تعداد انتقال به بیمارستان در اثر تصادف در تبریز را ۸ هزار و ۸۷ مورد و در سراسر استان ۲۰ هزار و ۳۶۴ مورد برای سال گذشته برشمرد و گفت: در طول سال جاری ۴ هزار و ۶۸۲ مورد در تبریز و ۱۱ هزار و ۶۳۵ مورد در سراسر استان گزارش شده است. 

وی تعداد در محل برای موارد غیرتصادفی در سال گذشته برای کل استان را ۲۴ هزار و ۸۶۳ مورد اعلام کرد و ادامه داد: این رقم در سال جاری۱۴ هزار و ۱۲۲ مورد است.

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز ابراز کرد: تعداد درمان در محل تصادف در سال گذشته در حدود ۱ هزار و ۹۳۶ مورد و در سال جاری یک هزار و ۳۲۲ مورد می‌باشد. 

وی تصریح کرد: تعداد فوتی غیر تصادفی در سال ۹۷ در حدود دو هزار و ۸۰۲ مورد است که این تبریز جوان در سال جاری یک هزار و ۴۶۹ مورد است. 

رحمانی در ادامه به تعداد فوتیان در اثر تصادفات در سال گذشته که ۲۹۱ مورد است، اشاره کرد و افزود: این تبریز جوان در ۶ ماهه سال جاری ۱۶۰ مورد است. 

وی تبریز جوان عملیات‌های فوریت‌های پزشکی استان برای بیماران قلبی را مورد اشاره قرار داد و گفت: ۵ هزار و ۸۱۶ مورد عملیات قلبی در سال ۹۷ و دو هزار و ۸۰۶ مورد در سال جاری انجام شده است. 

رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تشریح آمار سال ۹۷ خاطرنشان کرد: تبریز جوان عملیات برای بیماران تنفسی در کل استان ۳ هزار و ۳۴ مورد، مسمومیت غیر از CO دو هزار و ۶۶۳ مورد، دو هزار و ۳۳۷ مورد سقوط، ۳۹۰ مورد سوختگی، ۸۷۴ مورد سکته مغزی، ۷۷۶ مورد مسمومیت با مونوکسید کربن و تعداد فوتی از آن را ۱۱ مورد اعلام کرد.  

وی در ادامه به آمار شش ماهه سال ۹۸ نیز اشاره کرد و گفت: تعداد عملیات برای بیماران تنفسی یک هزار و ۴۶۴ مورد، یک هزار و ۶۴۵ مورد مسمومیت غیر از CO، یک هزار و ۴۹۰ مورد سقوط، ۲۳۸ مورد سوختگی، ۴۵۹ مورد سکته مغزی، ۲۱۰ مورد مسمومیت با مونوکسید کربن و فوتی ناشی از آن ۱۱ مورد می‌باشد. 

انتهای پیام/۶۰۰۲۷

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

css.php