کد خبر : 12716
تاریخ انتشار : جمعه ۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۶

گزینه های جذاب برای بارسلونای رویایی ۲۰۲۰ :: تبریز جوان

گزینه های جذاب برای بارسلونای رویایی ۲۰۲۰ :: تبریز جوان

به گزارش “تبریز جوان”، به نقل از موندودپورتیوو، یک سوم از فصل جاری سپری شده ولی بارسلونا مثل هر تیم بزرگ دیگری از حالا به فصل بعد و تابستان نقل و انتقالاتی ۲۰۲۰ فکر می کند. بارسا نقاط ضعفی دارد که قصد دارد در انتقالات تابستانی اقدام به رفع آنها کند. این مهم با جذب

به گزارش “تبریز جوان”، به نقل از موندودپورتیوو، یک سوم از فصل جاری سپری شده ولی بارسلونا مثل هر تیم بزرگ دیگری از حالا به فصل بعد و تابستان نقل و انتقالاتی ۲۰۲۰ فکر می کند. بارسا نقاط ضعفی دارد که قصد دارد در انتقالات تابستانی اقدام به رفع آنها کند. این مهم با جذب چند بازیکن مقدور خواهد بود. دسته ای از بازیکنان مورد علاقه بارسا خریدهایی رویایی خواهند بود و شاید جذب شان غیرممکن باشد و دسته ای دیگر در دسترس تر به نظر می رسند.

باشگاه کاتالان که هر تابستان معمولا دست به خریدهای بزرگی می زند، برای فصل بعد جذب یک مدافع راست، یک مدافع میانی و یک مهاجم شماره ۹ را در دستور کار قرار داده است. در سمت راست نلسون سمدو مدافعی مستحکم نشان نداده است و در خط دفاعی نیز پیکه در مرز ۳۳سالگی قرار دارد و اومتیتی نیز دست به گریبان مصدومیت های متعدد است. در شرایطی که سوارز نیز پا به سن می گذارد و گریزمان یک شماره ۹ نشان نداده، نیاز بارسا به یک مهاجم گلزن جدید حس می شود.

 

 

 

 

مدافع راست؛ کیمیش و کلوسترمان

بارسا در سمت راست معضلاتی دارد. نلسون سمدو مدافع پرتغالی در سومین فصل حضورش در باشگاه کاتالان، بازیکنی بی جانشین نشان نداده است. سرجی روبرتو نیز شرایطی مشابه دارد. او در زمان انریکه به سمت راست منتقل شد و با والورده حضور در خط میانی را نیز تجربه کرده است. در فصل جاری شاهد حضور توامان او در سمت راست خط دفاعی و نیز خط میانی بوده ایم. سومین مدافع راست بارسا موسی واگه سنگالی است که چندان مورد اعتماد والورده قرار ندارد. او شاید فردا برابر لگانس از غیبت سیمدو و روبرتو استفاده کرده و از ابتدا در ترکیب بارسا قرار بگیرد.

 

 

 

 

تحت هر شرایطی الان بارسا بازیکنی در سمت راست دفاعی خود در اختیار ندارد که در سطح بالای جهانی باشد. برعکس جوردی آلبا در سمت چپ که خیال بارسا را راحت کرده است. همچنین در این بین باید به امرسون برزیلی نیز اشاره کرده که با قراردادی قرضی و دو ساله برای بتیس بازی می کند. 

بارسا برای تقویت سمت راست دفاعی خود به یاشوا کیمیش مدافع ۲۴ساله تیم ملی آلمان و باشگاه بایرن مونیخ فکر می کند. ستاره ای که تا ۲۰۲۳ با بایرن قرارداد دارد و جدا کردن او از بایرن دشوار به نظر می رسد. بایرنی ها به هیچ عنوان قصد از دست دادن کیمیش را ندارند.

همچنین استعداد یاب های بارسا روی لوکاس کلوسترمان مدافع ۲۳ساله باشگاه لایپزیش نیز دیدگاه مثبتی دارند. قرارداد او با باشگاه آلمانی تا ۲۰۲۱ اعتبار دارد و یکی از ستاره های فعلی فوتبال این کشور محسوب می شود.

 

 

 

 

مدافع میانی

جرارد پیکه به زودی ۳۳ ساله خواهد شد و در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد که تا ۲۰۲۲ به فوتبال ادامه خواهد داد و یا شاید زودتر هم بازنشسته شود. مصدومیت های متعدد اومتیتی نیز باعث شده تا باشگاه نیاز به خرید یک مدافع وسط جدید را حس کند. بارسا تابستان امسال قصد جذب ماتایس دلیخت را داشت. البته ترجیح باشگاه کاتالان جذب دلیخت برای سال بعد بود اما او در نهایت تصمیم گرفت تا به پیشنهاد یوونتوس پاسخ مثبت بدهد. هم پیشنهاد مالی یووه بهتر از بارسا بود و هم ایتالیا از مشکلات مالیاتی موجود در اسپانیا برخوردار نیست.

ژان کلر تودیبو مدافع فرانسوی بر خلاف تصورات پیشرفت قابل توجهی از خود نشان نداده است و هرچند در کادر فنی نگاهی ویژه به رونالد آرائوخو مدافع ۲۰ساله اروگوئه ای تیم دوم دارند؛ ولی سران باشگاه معتقدند که باید اقدام به جذب مدافعی باتجربه و حتی الامکان در سطح اول جهانی کرد.

برای این مهم بارسا روی نیکولا میلنکوویچ مدافع صرب ۲۲ ساله با ۱٫۹۵ قد که قابلیت بازی در جناح راست را نیز دارد چشم دوخته اند. او در دو سال اخیر هم در تیم ملی کشورش و هم فیورنتینا پیشرفت زیادی داشته است.

گزینه دیگر کریستیانسن دانمارکی است که با ۲۳ سالن سن و ۱٫۸۸ قد چند فصلی است که برای چلسی بازی می کند. 

 

 

 

 

مهاجم شماره ۹

لوئیس سوارز مهاجم شماره ۹ و گلزن بارسا به زودی ۳۳ ساله خواهد شد و باشگاه در پی جذب یک جانشین خوب برای اوست. بازیکنی در حد سوارز و یا نزدیک به توانایی های او.

رویای بارسا جذب کیلیان امباپه است ولی همه می دانند که پی اس جی به هیچ عنوان قصد از دست دادن ستاره خود را ندارد. وقتی پی اس جی حاضر نشد نیمار که علنا حرف از جدایی می زد را به بارسا واگذار کند، دشوار نیست که تصور کنیم امباپه را نیز به بلوگرانا نخواهد داد.

گزینه های دیگر بارسا هری کین ستاره ۲۶ ساله تاتنهام و نیز مارکوس راشفورد مهاجم ۲۱ ساله منچستریونایتد هستند. مشکل اینجاست که باشگاه های متمول انگلیسی هیچ نیازی به پول ندارند و ستاره های خود را به راحتی از دست نمی دهند؛ حتی اگر تقاضای جدایی داده باشند.

به همین دلیل گزینه ی در دسترس تر برای بارسا لائوتارو مارتینز ستاره آرژانتینی ۲۲ ساله اینتر است که فصل جاری توانسته ۸ گل برای این تیم به ثمر برساند و ترسی از بازی های بزرگ هم ندارد. او توانسته امسال دروازه تیم های بارسا، یوونتوس و دورتموند را باز کند. مهمتر اینکه لائوتارو در تیم ملی کشورش زوج لیونل مسی در خط حمله است و این خود یک فاکتور بسیار مهم محسوب می شود. خرید او هرچند هزینه زیادی خواهد داشت اما مقدور به نظر می رسد.

 

 

 

 

دیگر گزینه، پیر امریک اوبامیانگ است. ستاره گابنی آرسنال فصل گذشته آقای گل لیگ برتر شد و هرچند در ۳۰ سالگی به سر می برد ولی سخت مورد توجه بارسا قرار دارد. رسانه های انگلیسی گزارش داده اند که اگر امسال آرسنال نتواند سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کند، او یک سال و نیم قبل از اتمام قراردادش این باشگاه را ترک خواهد کرد و گزینه بارسا را هم بررسی می کند. به نظر می رسد در صورت عدم کسب سهمیه، باشگاه انگلیسی پای میز مذاکره برای فروش اوبامیانگ بیاید.

 

 

 

 

نیمار دیگر گزینه بارسا برای خط حمله است. ستاره برزیلی تابستان امسال قصد بازگشت داشت ولی پی اس جی توقعات مالی بسیار بالایی را مطرح کرد. او گزینه شماره یک بارسا برای تابستان بعد نیست ولی همانطور که اریک آبیدال مدیر فنی باشگاه اخیرا تایید کرد، همچنان در فهرست خرید بارسلونا قرار دارد. بازیکنی که از هر فرصتی برای بازگشت به بارسلون استفاده می کند و در یک ماه گذشته سه بار به این شهر آمده است. با این وجود در حال حاضر به نظر نمی رسد که جذب نیمار در تابستان بعد نه به لحاظ ورزشی و نه اقتصادی ممکن باشد.

 

 

 

 

خط میانی

این خط شلوغ ترین بخش بارسلونا محسوب می شود. جایی که ایوان راکیتیچ و کارلس آلنیا را به دلیل نیمکت نشینی در آستانه جدایی می بیند. حتی سرجی روبرتو در این فصل یکی از هافبک های مدنظر والورده است و به ندرت به سمت راست دفاعی رفته است. می توان به هافبک های تیم های پایه مثل ریکی پویج و کویادو هم اشاره کرد در حالی که اوریل بوسکتس در توئنته هلند مشغول تجربه اندوزی است. با این حال اگر کادر فنی اعلام نیاز کند و با جدایی چند بازیکن جای خالی ایجاد شود، فابیان روئیز ستاره ملی پوش اسپانیایی ناپولی که تنها ۲۳ سال دارد و نیز ویلیان هافلک برزیلی ۳۱ساله چلسی مدنظر هستند. ویلیان که تابستان ۲۰۱۸ نیز گزینه بارسا بود در ژوئن ۲۰۲۰ بازیکن آزاد خواهد بود.

 

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.