کد خبر : 40412
تاریخ انتشار : شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۵:۲۶

گزارشی از بی کیفیتی سالن‌های فوتسال تا ممانعت از حضور مربی تیم ملی در سالن

گزارشی از بی کیفیتی سالن‌های فوتسال تا ممانعت از حضور مربی تیم ملی در سالن

حمیدرضا حق شناس- به گزارش خبرنگار ورزشی تبریز جوان، بعد از اعتراض بازیکنان و مربیان و مدیران باشگاه‌‌ها برای برگزاری لیگ برتر فوتسال در سال 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا و همه گیر شدن این ویروس در سطح کشور بالاخره سازمان لیگ تصمیم می‌گیرد که از 26 آذر لیگ برتر را با دو گروه


حمیدرضا حق شناس- به گزارش خبرنگار ورزشی تبریز جوان، بعد از اعتراض بازیکنان و مربیان و مدیران باشگاه‌‌ها برای برگزاری لیگ برتر فوتسال در سال 99 به دلیل شیوع ویروس کرونا و همه گیر شدن این ویروس در سطح کشور بالاخره سازمان لیگ تصمیم می‌گیرد که از 26 آذر لیگ برتر را با دو گروه 7 تیمی بدون حضور تماشاگر برگزار کند.

اما شروع این لیگ و تا این لحظه که وارد نیم فصل شدیم حواشی و اتفاقات زیادی داشته است از جمله اعتراضات بازیکنان و کادر فنی تیم‌ها به داوران، تکمیل نبودن سالن بعضی از استان‌‌‌‌ها جهت میزبانی، وضعیت مالی بعضی از باشگاه‌ها، انصراف بعضی از مالکان از تیم‌‌‌داری در ادامه لیگ و یا ممانعت  از مربیان تیم ملی در سالن مسابقات توسط نماینده سازمان لیگ و…

نکته مهم و حائز اهمیت این استکه  لیگ امسال از دو قطبی شدن خارج شده و اکثر تیم‌هایی که مدعی قهرمانی بودند هنوز نتوانسته اند انتظارات مدیران باشگاه‌‌‌‌‌ها و هواداران خود را برآورده کنند.

البته این موضوع باعث شده اولا کیفیت لیگ بالا برود و شور و هیجان و جذابیت خاصی برای هواداران فوتسال داشته باشد. در ادامه به وضعیت باشگاه‌ها در نیم فصل لیگ امسال می پردازیم.

*گیتی پسند اصفهان

باشگاه گیتی‌پسند اصفهان به عنوان یکی از باشگاه‌های مطرح فوتسال در سطح آسیا  تا به امروز هزینه های فراوانی برای این رشته ورزشی انجام داده است. قرمزپوشان دیار اصفهان که سابقه قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا را در کارنامه خود دارند با هدایت اسطوره فوتسال جهان وحید شمسایی وارد مسابقات شدند، مدیران این باشگاه انتظار دارند شمسایی با حضور ستاره های فراوان طلسم ناکامی آن‌ها را  در این چند سال اخیر بشکند.

با این وجود این تیم نتوانسته نه رضایت مدیران باشگاه و نه رضایت سرمربی خود را بدست آورد. شکست سنگین  بازی هفته گذشته این تیم مقابل مقاومت البرز  در خانه باعث شد تا مدیران باشگاه برای این ناکامی بازیکنان و کادر فنی این تیم را جریمه کنند. گیتی هم‌اکنون با کسب 11 امتیاز در رده دوم جدول گروه الف جای قرار دارد.

*مقاومت البرز

باشگاه مقاومت البرز به عنوان تنها تیم نظامی لیگ برتر فوتسال ایران پس از گذشت یکسال مجددا توانست مجوز استفاده از بازیکنان سرباز را اخذ کند تا با این اتفاق جامعه فوتسال البرز امیدوار به کسب بهترین عنوان باشند.

در هفته‌‌‌های نخست به دلیل آنچه ضعف مدیریتی می‌‌‌توان خواند چند بازیکن اصلی مقاومت مجوز بازی را پیدا نکردند و با نتایج ضعیفی که بدست آوردند امیدها به این تیم کم شد اما رفته رفته این تیم نه تنها نتایج  خوبی بدست آورد بلکه با شکست گیتی پسند به صدر جدول گروه الف رسیدند و به عنوان یکی از مدعیان برای سایر رقبای خود خط و نشان کشیدند.

مقاومتی‌‌‌‌ها در حال حاضر با 13 امتیاز  صدرنشین گروه اول هستند.

*شهید منصوری قرچک

منصوری به عنوان یکی از ریشه دارترین تیم‌های فوتسال کشور این بار با خرید سهمیه ستارگان ورامین وارد عرصه فوتسال کشور شده، قرچکی ها تا به حال شش امتیاز کسب کردند و در بازی‌های گذشته توانستند خود را از بحران خارج کنند.

هواداران باشگاه باریشه شهید منصوری امیدوار هستند مسئولان قرچک هر چه سریعتر برای حمایت از این تیم اقدام کنند، باید دید سرنوشت منصوری در فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر چه خواهد شد.

*اهورا بهبهان

آبی پوشان خوزستانی در دو هفته ابتدایی لیگ برتر توانستند شش امتیاز کسب کنند تا این تیم به عنوان پدیده جدید لیگ شناخته شود اما در ادامه آن‌ها چند باخت داشتند تا خیلی سریع روند موفقیت اهورا قطع شود. این تیم در حال حاضر در قعر گروه الف در نیم فصل قرار دارد.

*کراپ الوند ایرانیان

باشگاه کراپ که برای اولین بار در لیگ برتر حضور دارد توانسته ساز و کار مدیریتی خوبی برای خود ایجاد کند، قزوینی‌‌ها با جذب چند بازیکن ملی پوش و سرمربیگری رضا لک در اندیشه کسب موفقیت در اولین سال حضور خود هستند.

یاران رضا لک هفته گذشته توانستند با دو پیروزی متوالی خود را به جایگاه سوم برسانند تا هواداران قزوینی به ادامه فصل امیدوار شوند.

*مجتمع فردوس قم

استان قم همواره به عنوان یکی از کارخانه‌های پرورش استعداد در رشته فوتسال مطرح بوده، قمی‌ها در سال‌های گذشته نیز نمایندگان خوبی در لیگ برتر داشتند.

باشگاه فردوس تا به حال با بازیکنان جوان خود برابر حریفان قدرتمند بازی‌‌‌های خوبی به نمایش گذاشته و انتظارات را از خود بالا برده، هواداران قمی منتظر شروع روند صعودی این تیم هستند.این تیم در حال حاضر در رده چهارم گروه الف قرار دارد و در صورت شکست سایر رقبای خود در بالای جدول در هفته هشتم می‌تواند تا رده دوم صعود کند.

*شهروند ساری

شهرساری با وجود هواداران پرشور این روزها به یکی از چهره های فوتسالی کشور تبدیل شده، نماینده استان مازندران برای حضور در فصل جدید تمرینات خود را دیرتر از اکثر تیم ها آغاز کرد و به همین دلیل در چند دیدار ابتدایی نتوانست عملکرد قابل قبولی داشته باشد.

پرشورهای مازندرانی هفته گذشته با پیروزی مقابل اهورای بهبهان یک بازی قابل قبول به نمایش گذاشتند، همین موضوع هواداران شهروند را به ادامه فصل امیدوار کرده است. این تیم در حال حاضر با 6 امتیاز در جایگاه پنجم گروه الف قرار دارد.

*سن ایچ ساوه

باشگاه سن ایچ ساوه با  حفظ کادر فنی و بازیکنان خود و با هدایت جواد اصغری مقدم در فصل گذشته عملکرد بسیار خوبی در لیگ برتر داشت، آن‌ها در لیگ جاری تبدیل به یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی شده اند و هم اکنون بدون باخت و با کسب  16 امتیاز در رده نخست جدول گروه ب جای گرفتند.

نکته جالب در خصوص این تیم تعداد گلهای زده شان است که با به ثمر رساندن ۲۸ گل بهترین خط هجومی لیگ برتر را در اختیار خود دارند.

*راگا شهرری

 فصل گذشته با نام جدیدی در لیگ دسته اول فوتسال کشور حاضر شد و با برند فودکا ضمن قهرمانی در لیگ یک توانست جواز صعود به لیگ برتر را کسب کند اما پس از این صعود مدیران باشگاه فودکا نام تیم خود را به راگا شهرری تغییر دادند و با جذب چند ملی پوش در چند هفته اول عملکرد خوب داشته و خود را به عنوان یک مدعی معرفی کردند اما در ادامه  نتوانست انتظاراتی را که از این تیم می رفت نشان دهد.

راگا با هدایت محمد کشاورز تا کنون ۹ امتیاز کسب کرده و  در جایگاه چهارم گروه ب قرار دارد.

*فرش آرا مشهد

مدیران فرش آرا همچون فصل قبل با جذب بازیکنان بسیار خوب و حفظ حمید مرتضایی به عنوان سرمربی، خود را برای مسابقات این فصل آماده کردند. این تیم هم‌ اکنون با 11 امتیاز در رده سوم جدول قرار دارد و این هفته باید به مصاف ایمان شیراز برود. در صورت پیروزی در این بازی و شکست مس می‌‌تواند تا رده دوم صعود کند.

فرش آرا یکی از باشگاه های قدیمی است که علی رغم قدمت آن تاکنون نتوانسته قهرمانی لیگ را کسب کند.

*مس سونگون ورزقان

در سال های گذشته مس سونگون قدرت اول فوتسال ایران بوده، مسی‌ها هم اکنون جزو ۱۰ باشگاه برتر فوتسال دنیا هستند.

تیم فوتسال مس به دلیل دیر شروع کردن تمریناتش در دیدارهای نخست با مشکلاتی مواجه شد اما هم اکنون آن‌ها روند صعود خود را آغاز کردند و به نظر می‌رسد در هفته‌های آینده باید منتظر صعود آن ها به رده‌های بالای جدول باشیم.

هر چند محرومیت علی افضل هنوز ادامه دارد ولی با توجه به رفتار مطلوب وی به احتمال زیاد این محرومیت کاهش یابد. مسی ها را تا اینجای فصل بایستی بعنوان باشگاه اخلاق دانست چرا که در دو بازی مختلف دو بازیکن این تیم بنام محمدحسین درخشانی و سعید تقی زاده در حالی که می توانستند دروازه های خالی حریفان را باز کنند توپ را به بیرون زدند تا به بازیکنان مصدوم رسیدگی شود.

مس در حال حاضر با 13 امتیاز در رده دوم جدول گروه ب قرار دارد.

*کوثر اصفهان

مجموعه کوثر اصفهان که برای اولین بار در لیگ برتر حضور یافته اند یکی از ضعیف ترین خطوط هجومی لیگ را در اختیار دارند.

اصفهانی ها با کسب  7 امتیاز در رده پنجم جدول جای گرفتند و به نظر می‌رسد برای کسب جایگاه بهتر و صعود به مرحله بعد کار دشواری داشته باشد.

*ملی حفاری اهواز

ملی حفاری یکی از ریشه دار ترین تیم‌‌های فوتسال کشور است که این روزها حال و روز خوبی ندارد، نماینده اهواز هم اکنون 4  امتیاز و در رده ششم جدول گروه ب قرار دارد.

با توجه به نتایج ضعیف این تیم مدیران باشگاه از کیاوش علاسوند حمایت کردند تا اصول حرفه‌‌ای را رعایت کرده باشند، علاسوند نیز در صحبت‌های خود اعلام کرد ملی حفاری هرچه سریعتر از این وضعیت خارج خواهد شد.

*ایمان شیراز

مجموعه ایمان شیراز با ورود به لیگ برتر ناجی فوتسال شیراز شد اما آن‌ها بدون هیچ امتیازی در قعر جدول گروه ب جایی گرفتند و اگر نگاهی به آمارهای این تیم بیندازیم متوجه عملکرد بسیار ضعیف خط حمله این تیم خواهیم شد.

 شیرازی‌ها تا به حال تنها 6 گل در لیگ برتر به ثمر رساندند که آمار بسیار بدی برای این تیم می‌شود و با این شرایط آن‌ها مدعی  اصلی سقوط به لیگ یک محسوب می‌شوند.
مالک جدید قصد ادامه حمایت از فوتسال شیراز را نداشت و امتیاز این تیم را واگذار کرد در حال حاضر این تیم شیرازی حال روز چندان خوبی ندارد.

انتهای پیام/


برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.