کد خبر : 57939
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۲:۵۹

کشتی آزاد جام یاشاردوغو| یزدانی و بذری فینالیست شدند، قیاسی به گروه بازنده‌ها رفت

کشتی آزاد جام یاشاردوغو| یزدانی و بذری فینالیست شدند، قیاسی به گروه بازنده‌ها رفت

تبریز جوان – طبق گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات اوزان ۵۷ تا ۹۲ کیلوگرم (۸ وزن) رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام یاشاردوغو ترکیه بعنوان یکی از مسابقات رنکینگ اتحادیه جهانی از ظهر امروز در شهر استانبول در حال برگزاری است. نتایج کشتی گیران کشورمان تاکنون به شرح زیر است: در وزن ۵۷ کیلوگرم



تبریز جوان – طبق گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، مسابقات اوزان ۵۷ تا ۹۲ کیلوگرم (۸ وزن) رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جام یاشاردوغو ترکیه بعنوان یکی از مسابقات رنکینگ اتحادیه جهانی از ظهر امروز در شهر استانبول در حال برگزاری است.

نتایج کشتی گیران کشورمان تاکنون به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم سید علی عظیمی پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل بکا بوجیاشویلی از گرجستان با نتیجه ۱۴ بر ۴ مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، عظیمی به گروه بازنده‌ها رفت وی در این گروه به مصاف زانابازار زاندانبود از مغولستان می‌رود و در صورت گذر از این حریف در دیدار رده بندی با امان از هند کشتی خواهد گرفت.

در وزن ۶۱ کیلوگرم سعید انوری و محمدباقر یخکشی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف یکدیگر رفتند که یخکشی با نتیجه ۵ بر ۱ به پیروزی رسید وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۷ بر ۵ و ضربه فنی سلیمان آتلی دارنده مدال نقره و برنز جهان از ترکیه را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یخکشی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۲ مغلوب راوی کومار دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان از هند شد و به دیدار رده بندی رفت.
سعید انوری در وزن ۶۱ کیلوگرم نیز با توجه به شکست یخکشی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم مرتضی قیاسی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر رحمان رحیم پور دیگر نماینده کشورمان در این وزن را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۷ بر صفر مغلوب شامیل مامدوف قهرمان جوانان جهان از روسیه شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت وی ابتدا در این گروه به مصاف امیدجان جلال اف از ازبکستان می‌رود و در صورت پیروزی مقابل این کشتی گیر راهی دیدار رده بندی خواهد شد تا مقابل تولگا تومور اوچیر دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از مغولستان قرار بگیرد.

رحمان رحیم پور دیگر نماینده کشورمان در وزن ۶۵ کیلوگرم از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۷۰ کیلوگرم علی اکبر فضلی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۲ جردن الیور از آمریکا را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل جیمز گرین دارنده مدال نقره و برنز جهان از آمریکا با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، فضلی به گروه بازنده‌ها رفت وی ابتدا باید در این گروه مقابل کانابورگد گانخویاک از مغولستان برود و در صورت پیروزی بر این حریف به دیدار رده بندی راه خواهد یافت تا به مصاف ویکتور راسادین از روسیه برود.

امیرمحمد یزدانی دیگر نماینده کشورمان در این وزن نیز پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر صلاحتین کلیجسالیان دارنده مدال نقره اروپا از ترکیه را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر لوان کیلیخساشویلی از گرجستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر یک زورابی یاکوبیشویلی دارنده مدال برنز جهان از گرجستان را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم محمدصادق فیروزپور در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر عبداله عبدالکریم از کویت را مغلوب کرد وی در دور دوم با نتیجه ۲ بر ۲ از سد نورکجا کایپانوف دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا از قزاقستان گذشت و راهی مرحله‌ی یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر ۲ مقابل بکجانوف از قزاقستان به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل سنور دمیرتاش دارنده مدال برنز المپیک و جهان از ترکیه در حالی که با نتیجه ۵ بر یک عقب بود مصدوم شد و کشتی را واگذار کرد و به دیدار رده بندی رفت.

در وزن ۷۹ کیلوگرم علی سوادکوهی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۳ بر ۲ دولت یرگش از قزاقستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر یک و ضربه فنی ولادیمری گامکرلیدزه از گرجستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد، اما در این مرحله مقابل جردن باروز قهرمان جهان و المپیک از آمریکا در حالی که کشتی با نتیجه یک بر یک برابر بود با اخطارکم کاری داوران یک امتیاز دیگر به حریف آمریکایی دادند تا در نهایت با نتیجه ۲ بر یک مقابل این کشتی‌گیر مغلوب و راهی دیدار رده بندی شود. در گروه بازنده‌ها دو کشتی گیر قزاقستانی باید به مصاف هم بروند و برنده آن‌ها به مصاف آلیخمایف از روسیه می‌رود و برنده این دیدار حریف نماینده کشورمان در دیدار رده بندی خواهد بود.

در وزن ۸۶ کیلوگرم علی منصوری در دور اول با نتیجه ۹ بر ۱۲ و ضربه فنی احمت باتوهان کیش از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد به مصاف ساندیپ مان از هند را با نتیجه ۸ بر ۵ و ضربه فنی از پیش رو برداشت. منصوری در دور سوم و مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۸ بر ۶ مقابل لارس شافله از آلمان شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

مجتبی اصغری دیگر نماینده کشورمان در این وزن پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۷ بر صفر بات اردن بیانباسورن از مغولستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۸ بر ۶ مغلوب فاتح اردین دارنده مدال نقره جهان از ترکیه شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال اصغری به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه باید با گادجی مراد ماگومدسعیداف از آذربایجان کشتی بگیرد و در صورت پیروزی بر این حریف برای کسب مدال برنز به مصاف لارس شافله از آلمان می‌رود.

در وزن ۹۲ کیلوگرم احمد بذری در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۱ مقابل میرلان چینیبکوف از قرقیزستان به پیروزی رسید وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی دیپاک پونیا دارنده مدال نقره جهان از هند را با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۷ بر صفر الخان اسداف از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. بذری در دیدار پایانی به مصاف ارهان یالاجی دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان از ترکیه می‌رود.

رقابت‌های شانس مجدد، رده بندی و فینال اوزان فوق امشب برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.