کد خبر : 25924
تاریخ انتشار : جمعه 13 تیر 1399 - 19:28
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای چرا باید دست مفسد اقتصادی قطع شود؟ /عدالت باید به مطالبه عمومی و فراگیر تبدیل شود بسته هستند

چرا باید دست مفسد اقتصادی قطع شود؟ /عدالت باید به مطالبه عمومی و فراگیر تبدیل شود

چرا باید دست مفسد اقتصادی قطع شود؟ /عدالت باید به مطالبه عمومی و فراگیر تبدیل شود

به گزارش تبریز جوان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه و در جمع باشکوه نمازگزاران مصلای اعظم امام خمینی(ره) این شهر با استناد به فرمایش رهبری مبنی بر اینکه ویروس فساد خطرناک‌تر از ویروس کروناست، اظهار کرد: اینکه چرا در مبارزه با فساد باید قاطعیت به خرج داد، به این


به گزارش تبریز جوان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، امروز در خطبه‌های نماز عبادی و سیاسی جمعه و در جمع باشکوه نمازگزاران مصلای اعظم امام خمینی(ره) این شهر با استناد به فرمایش رهبری مبنی بر اینکه ویروس فساد خطرناک‌تر از ویروس کروناست، اظهار کرد: اینکه چرا در مبارزه با فساد باید قاطعیت به خرج داد، به این منظور است که روح امید به اصلاح و اعتماد به نظام و ساختارها و کارآمدی نظام تقویت و افزایش می‌یابد.

وی با تاکید بر اینکه مبارزه با فساد فقط اثر و برکت اقتصادی ندارد بلکه آثار سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و حتی اعتقادی دارد، گفت: مبارزه با فساد اعتماد و مشارکت مردم در حمایت از انقلاب را افزایش می‌دهد و آسیب‌های اجتماعی را فرو می‌کاهد و فرهنگ کار و تولید درست را رواج داده و نگاه باور دین و ارزش‌های دینی را که حاکمیت آن از حکومت اسلامی انتظار می‌رود را تقویت می‌بخشد.

عدالت باید به مطالبه عمومی و فراگیر تبدیل شود

امام جمعه تبریز با درخواست اکید از دست‌اندرکاران مبارزه با فساد در  مواجهه قاطعانه در مبارزه با فساد، گفت: باید مطالبه عدالت را به مطالبه عمومی تبدیل کرد تا عطر عدالت جامعه را سرزنده و با نشاط نگه دارد.

وی با بیان اینکه چرا باید دست مفسد اقتصادی را قطع کرد، گفت: فساد و فساد اقتصادی مانند ویروس خطرناک است و اگر جلوی آن گرفته نشود، قطعا ریشه ‌می‌دواند. قطع دست مفسدان نماد اقدام و عمل است که البته مبارزه با فساد با سخنرانی و مصاحبه انجام نمی‌شود و نیاز به برنامه و عمل دارد.

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: قطع دست مفسدان مهم‌تر از فساد است به طوریکه اجرای آن نماد مبارزه با فسادی است که در پیکره جامعه جاری شده است.  

جای خالی آوینی‌ها در روایت روزهای کرونایی

وی متذکر شد: اعتماد مردم امروز مهم‌ترین سرمایه نظام است و حتی در بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب، ایشان باور عمیق به ‌فعالیت‌های رسانه‌ای به شکل حسرت‌آمیز داشتند به طوریکه ایشان فرمودند که کاش افرادی بتوانند، مانند شهید آوینی جهاد عظیم مقابله با کرونا را روایت کنند.

امام جمعه تبریز با اشاره به فرازهای دیگر بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با سران قوه قضائیه، توضیح داد: اوج بروز دغدغه رهبری برای جلب اعتماد مردم در نکته پایانی بیاناتشان نمایان بود به طوریکه ایشان آماردهی صرف را کافی ندانسته و فرمودند که قوه قضائیه باید به این مساله توجه کند و صرفا کار  تبلیغاتی و آماردهی نباشد، زیرا سخنگوی قوه قضائیه هر هفته آمار می‌دهد که کارشان ارزشمند است ولی کافی نیست، زیرا  ذهن مردم به معنای واقعی کلمه باید متوجه این قضایا باشد و برای این منظور کار هنری و رسانه‌ای لازم است و آن موقع است که مردم اعتماد خود نسبت به نظام را به دست می‌آورند.

وی ادامه داد: البته در این میان افرادی هم پیدا می‌شوند تا اعتماد مردم را بگیرند که این افراد باید بدانند در صدد فرعی‌سازی مشکلات کشور هستند و موضوعات اصلی کنونی کشور حل مشکلات اقتصادی، معیشتی و فرهنگی کشور است.

نماینده ولی‌فقیه در استان ابراز داشت: یاد کشته شدگان حادثه کلینیک تهران را گرامی داشته و  این مصیبت را به خانواده داغدار آنان تسلیت  و روز قلم را به همه نویسندگان تبریک گفت.

وی افزود: باید وزارت فرهنگ و ارشاد از همه قلم‌ به دستان و نویسندگان حمایت کنند در حالی که دیروز کتابی توسط ۲ نویسنده خواهر و برادر  به من دادند که به علت عدم حمایت، نمی‌توانستند چاپ کنند.

شهرداری تبریز مشکلات کارگران اتوبوسرانی را حل کند

امام جمعه تبریز بیان کرد: روز دهیاری و شورا را پیش‌رو داریم از این‌‌رو از مجموعه شورای شهر و شهرداری تبریز خواهش می‌کنیم تا مشکلات کارگران مخصوصا اتوبوس‌رانی را حل کنند.

گلایه از وضعیت نامناسب از آرامگاه‌ چهره‌های شاخص طوبی

وی بازدید و تجدید دیدار خود از پارک طوبی را مورد اشاره قرار داد و گفت: شایسته نیست قبر آیت‌الله شهیدی در این وضعیت باشد در حالیکه شهرداری تبریز، اداره کل اوقاف باید آرامگاهی در شان و منزلت این افراد که چهره‌های بزرگ اعم از باقرخان، حاج رضا طوبی، آیت‌الله شهیدی است، را ایجاد کند.  

رونق اقتصادی را در کنار عدالت اجتماعی

خطیب نماز جمعه تبریز در بخش خطبه‌های عبادی با تاکید بر اینکه اگر پیشرفت صنعتی و رونق اقتصادی باشد ولی عدالت اجتماعی نباشد، وضعیت همیشه خراب خواهد بود، گفت: ما رونق اقتصادی را در کنار عدالت اجتماعی می‌خواهیم.

وی افزود: عدالت اجتماعی یکی از اصلیترین خطوط و راهی برای پرکردن شکاف بین مردم و رفع تبعیض است که اینها جزو بزرگترین و مهم‌ترین مسوولیت ما است.

امام جمعه تبریز وضعیت اقتصادی برخی کشورهای اروپایی را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد : آنچه از جوامع اروپایی می بینیم تنها یک بخش زیبا است که در قاب تلویزیون ها نمایش داده می شود اما حقیقت نبود عدالت در توزیع ثروت ها است که محرومیت ها و حسرت ها را به دنبال داشته است.

خطیب نماز جمعه تبریز با تاکید بر اینکه همه ملت ها خواهان رونق اقتصادی همراه با عدالت اجتماعی هستند ادامه داد : شکوفایی هر جامعه ای مستلزم وجود پیشرفت اقتصادی و عدالت اجتماعی است که در مکتب سیاسی امام راحل این مهم از جایگاه والایی برخوردار است و باید تمامی برنامه ریزان و قانون گذاران به جامه عمل بپوشانند.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در ادامه با تبریک روز میلاد امام رضا علیه السلام با تببین اهداف مامون در طرح ولایت عهدی به امام هشتم گفت : تبدیل مبارزات حاد انقلابی شیعه به عرصه سیاسی بی خطر ، تخطئه ادعای تشیع مبنی بر غاصبانه بودن خلافت اُموی و عباسی و  کنترل فعالیت های امام رضا علیه السلام بخشی از اهداف مامون در طرح ولایت عهدی به آن امام بزرگوار بود.

وی با بیان اینکه مامون در تلاش بود تا سلحشوران علوی را به سیطره خود درآورد ادامه داد : ایجاد فاصله میان مردم و امام رضا علیه السلام از اهداف دیگر طرح ولایت عهدی بود ، چرا که امام عنصری مردمی و قبله مومنان بود و مامون با محاصره نظامی ایشان می خواست رنگ مردمی بودن امام را از بین ببرد.

وی ادامه داد: امام هشتم با شرایطی از قبیل عدم دخالت در حکومت، حمایت همه جانبه و همیشگی از مردم این دعوت را پذیرفت که کار ایشان موجب دلگرمی مردم هم شد.

انتهای پیام/۶۰۰۲۷/خ
Source link

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

css.php