کد خبر : 21983
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۹:۳۹

وقفه‌ای در روند کار آموزش و انجام ماموریت‌های ارتش بوجود نیامده است

وقفه‌ای در روند کار آموزش و انجام ماموریت‌های ارتش بوجود نیامده است

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ «علیرضا شیخ» درباره روند آموزش‌ها در مراکز آموزشی ارتش، با بیان این که مقوله آموزش در کشور به دوبخش تقسیم می‌شود اظهار داشت: بخشی از آموزش به صورت سراسری است که با تصمیم‌گیری مسئولان به صورت مجازی و از راه دور در حالبه گزارش روز دوشنبه روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ «علیرضا شیخ» درباره روند آموزش‌ها در مراکز آموزشی ارتش، با بیان این که مقوله آموزش در کشور به دوبخش تقسیم می‌شود اظهار داشت: بخشی از آموزش به صورت سراسری است که با تصمیم‌گیری مسئولان به صورت مجازی و از راه دور در حال پیگیری است.

معاون تربیت و آموزش ارتش تصریح کرد: آموزش‌های نظامی نوعا توأم با تربیت است و در کنار متن آموزشی که به افراد ارائه می‌شود یکسری آرایه ادبی، نظامی در کنار آرایه‌های تربیتی ما به افراد تحت تعلیم ارائه می‌شود. به همین دلیل تربیت ما عجین با رفتار است. پس حضور فرد در محیط آموزشی و رفتاری که در این محیط دارد قسمت اعظمی از آموزش را در بر می‌گیرد.

وی افزود: آموزش‌های ارتش برای تغییر رفتار در دانشجو است و ما معتقدیم آموزشی که تغییر رفتار ایجاد نکند کامل نیست. به همین دلیل با این نگاهی که مابه آموزش داریم آموزش از راه دور و استفاده از فضای مجازی را بر نمی تابد. ما باید در محیط نظامی کار تربیت را همراه با آموزش پیش ببریم.

امنیت تعطیل بردار نیست

امیر سرتیپ شیخ با تاکید بر اینکه با وجود گسترش کرونا در کشور، ارتش جمهوری اسلامی ایران تمامی مأموریت‌های خود را به خوبی پیش می‌برد، تاکید کرد: امنیت مقوله تعطیل برداری نیست. اگر ما بخواهیم از زاویه امنیتی به این موضوع نگاه کنیم در زمانی که همه دچار مشکل می‌شوند و مواقع بحرانی این نیروهای مسلح هستند که باید در وسط میدانِ عمل حضور یافته و مدیریت بحران کنند.

شیخ گفت: نیروهای مسلح برای اینکه بتوانند نقش خود را به خوبی در مواقع و شرایط مختلف ایفا کنند باید آموزش‌های لازم را ببینند تا بتوانند به خوبی به مأموریت‌های محوله عمل کنند. فلسفه وجودی ارتش‌ها در جهان، حضور در شرایط بحرانی و مدیریت صحنه است. به همین دلیل در شرایطی که نظام آموزشی در کشور به دلیل شیوع کرونا با بعضی ملاحظات روبه رو است.

وی افزود: ما اگر نتوانیم کار خود را ادامه دهیم و آموزش را تعطیل کنیم چرخه آموزش ما به هم خورده و ساختار ما با مسائلی روبه رو خواهد شد. به همین دلیل ما باید این چرخه را حفظ و آن را به خوبی تداوم دهیم. این مسائل مطرح شده فلسفه چرایی ادامه داشتن آموزش‌های ارتش با وجود برخی محدودیت‌ها در شرایط کرونایی است.

امیر سرتیپ شیخ ادامه داد: مسئله‌ای که باید به عنوان یک نقطه قوت در ارتش جمهوری اسلامی ایران به آن توجه داشت این است که زیرساخت‌های آموزشی ما در مراکز مختلف به گونه‌ای است که بتوانیم استانداردها و پروتکل‌های بهداشتی در بحث کرونا را حتما رعایت کنیم و بتوانیم کلاس‌های آموزشی، خوابگاهی و مراکز رفاهی را به قدری توسعه بدهیم که برابر استانداردهای تعریف شده بهداشتی از لحاظ رعایت اصول برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا باشد.

زمان دوره آموزشی سربازان را کاهش داده‌ایم

معاون تربیت و آموزش ارتش تصریح کرد: زیرساخت‌ها و شرایط آماده است و ما تمامی پروتکل‌ها را به خوبی اجرا می‌کنیم و آموزش‌ها را در محیط‌هایی اجرا خواهیم کرد که با حداقل آسیب‌ها روبه رو باشیم و شیوع ویروس کرونا را در این مراکز آموزشی نداشته باشیم و بتوانیم به خوبی آموزش‌های پرسنل را تکمیل کنیم.

وی گفت: در بخش آموزش پرسنل وظیفه، ارتش نیز بنا بر ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح عمل می‌کند و سربازها را طبق تاریخ مقرر ستاد کل در مراکز آموزش پذیرا هستیم، اما به دلیل اینکه بتوانیم قاعده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم مراکز آموزشی را گسترش داده‌ایم و علاوه بر مراکز آموزشی مصوب به صورت غیرمصوب در مناطق مختلف جغرافیایی، مراکز آموزشی برپا و سربازان در این محل پذیرفته شده و آموزش‌های آنها ارائه می‌شود.

معاون تربیت و آموزش ارتش گفت: همچنین مدت زمان دوره آموزشی را نیز کاهش داده‌ایم تا بتوانیم سربازان را سریع‌تر آموزش داده و آنها را به چرخه کار عملیاتی بیافزاییم.

شیخ با اشاره به اینکه همواره سربازهای جدید جایگزین سربازهای قدیمی تر می‌شوند اظهار داشت: اگر سرباز جدیدی پذیرش نشوند ما نمی‌توانیم سربازهای قدیمی تر را مرخص کنیم. به همین دلیل است که دوره آموزشی باید ادامه داشته باشد.

وی در خصوص شرایط آموزش در مراکز دانشگاهی و بخش کادر رسمی ارتش نیز افزود: آموزش در مراکز آموزشی و کادری سیکل مشخص خود را دارد طی می‌کند و بر اساس قاعده‌ای که اعلام شده با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در حال انجام است.

امیر سرتیپ شیخ گفت: دانشگاه‌های ارتش جمهوری ایران در نیروهای چهارگانه فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و بر اساس برنامه‌های پیش بینی شده در حال طی دوره‌های آموزشی خود است. ما همه تدابیر و پیش بینی‌ها لازم را انجام داده‌ام تا آموزش‌ها به بهترین شکل ممکن ادامه یابد و در کنار آن نیز سلامت تمامی نیروها تأمین شود.

وی با بیان اینکه هیچ وقفه‌ای در روند کار آموزش و انجام مأموریت‌های ارتش با توجه به کرونا بوجود نیامده است، خاطرنشان کرد: هیچ مشکلی در حوزه آموزش و انجام مأموریت‌های ارتش وجود نداشته و ما در کنار آموزش‌های حضوری، در بخش دانشگاهی از آموزش‌های مجازی نیز استفاده کردیم. ارتباط دانشجویان با مراکز علمی ارتش همواره وجود دارد و هیچ انقطاعی بوجود نیامده است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.