کد خبر : 19551
تاریخ انتشار : دوشنبه 19 اسفند 1398 - 4:12
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای وزیر کشور: هر استان به دژی محکم در برابر کرونا تبدیل می شود بسته هستند

وزیر کشور: هر استان به دژی محکم در برابر کرونا تبدیل می شود

وزیر کشور: هر استان به دژی محکم در برابر کرونا تبدیل می شود

به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست با هفت معاون وزیر، مباحث نشست روز گذشته استانداران با ۲۶ مصوبه برای حمایت از روند اجتماعی مقابله را بررسی کرد و  راهکارهای مدیریت هرچه بهتر بیماری کرونا در استانهای کشور هم در این نشست مورد بررسی قرار گرفت. رحمانی فضلی ضمنبه گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست با هفت معاون وزیر، مباحث نشست روز گذشته استانداران با ۲۶ مصوبه برای حمایت از روند اجتماعی مقابله را بررسی کرد و  راهکارهای مدیریت هرچه بهتر بیماری کرونا در استانهای کشور هم در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.

رحمانی فضلی ضمن قدردانی از تلاش های استانداران، رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی و مجموعه مدیران، پزشکان، پرستاران و کارکنان فعال در خط مقدم مبارزه با آثار بیماری کرونا، بر تقویت آمادگی های مورد نیاز در همه استان ها در چارچوب توافقات مصوب تاکید کرد و گفت: هر استان به یک دژ مستحکم در برابر کرونا تبدیل خواهد شد.

در این نشست بر اساس جمع بندی پیشنهادات نشست روز گذشته با استانداران سراسر کشور و با توجه به تاکید ریاست محترم جمهوری و مساعدت ایشان، مقرر شد، در سطح استانها، ایجاد مراکز درمان تکمیلی برای بیمارانی که دوره نقاهت را می گذرانند توسط استانداران پیگیری شود. در این زمینه، جلسات هماهنگی دستگاههای مسئول در وزارت کشور برگزار و اقدامات لازم پیگیری خواهد شد.

 در نشست هفت معاون وزارت کشور با نائب رییس شورایعالی مدیریت بحران کشور، کلیات طرحی با رویکرد “محله محوری درمدیریت بیماری کرونا” مورد توافق قرار گرفت و تدوین جزئیات طرح به حوزه متکفل واگذار شد. همچنین به منظور آمادگی برای مقابله با شرایط و سناریوهای متفاوت و محتمل پیش رو، مقرر شد طرح جامعی با پیش بینی شرایط احتمالی، آمادگی های مورد نیاز و اقدامات ضروری متناسب با شرایط، آماده و ارایه شود. 

در نشست ۱۸ اسفند وزارت کشور، بر اساس بررسی گزارش های ارایه شده استانداری ها، مقرر شد، استانداران با استفاده از ظرفیت های محلی موجود نسبت به ارائه الگوهای استانی با توجه به ویژگی های اجتماعی، فرهنگی، امنیتی و اقتصادی استان خود در جهت مدیریت مشکلات متأثر از ویروس کرونا اقدام کنند.

 همچنین استانداران به نحوی برنامه ریزی و عمل کنند تا ضمن تبادل تجربیات و اقدامات به نحو شایسته از تجربیات موثر صورت گرفته در سایر مناطق استفاده نموده و همکاری مشترک بین استانها در قالب مناطق برنامه ریزی و پیگیری شود. برقراری و حفظ آرامش استان و حفظ انسجام در تمامی تصمیم گیری ها مد نظر استانداران خواهد بود. 

برنامه ریزی برای بسیج کمک های مردمی و استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد، خیرین، کمیته امداد و هلال احمر، محور مهم دیگری بود که بر اساس تصمیم گیری امروز وزارت کشور، بر اجرای آن تاکید شد. در همین راستا فعالیت برای ارتقای نقش آفرینی سازمان بسیج مستضعفین در جهت تحقق بسیج مردمی مهار بیماری کرونا، دیگر تکلیفی است که در نشست امروز وزارت کشور برای سازمان امور اجتماعی کشور تعیین شد.

 ارتقای روند فعالیت ستاد های متناظر ستاد اطلاع رسانی کشوری در سطح استان ها با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیگر مصوبات نشست امروز وزارت کشور بود.

در نشست امروز وزارت کشور مبتنی بر جمع بندی پیشنهادات استانداران در گفتگوی ویدئو کنفرانس روز گذشته با وزیر کشور و در راستای توسعه و تقویت برنامه ها و فعالیت های تبلیغی و رسانه ای، برنامه ریزی لازم برای بهره مندی از ظرفیت های گروه های مرجع همچون اساتید، علما، هنرمندان، ورزشکاران و سایر گروه های مرجع توسط استانداران مورد تاکید قرار گرفت.
 
 تدوین دستورالعمل های لازم برای رعایت اصول بهداشتی در سطح سازمان ها، ادارات و کارخانجات در استانها مبتنی بر پروتکل های مربوطه با همکاری ستاد ملی مبارزه با کرونا، دیگر جمع بندی نشست امروز وزارت کشور است که از سوی حوزه توسعه مدیریت و منابع و رده های متناظر آن در سراسر کشور، دنبال خواهد شد. 

مستند سازی همه چالش ها، مشکلات، تجربیات و اقدامات انجام شده در تمام استان ها، ماموریت دیگری است که امروز نسبت به آن تصمیم گیری شد.

 در نشست امروز همچنین بر ساماندهی روند ضدعفونی کلیه مناطق شهری توسط شهرداری ها و با استفاده از ظرفیت های نیروهای مسلح تاکید شد.

 همچنین با توجه به مسئولیت وزارت صمت در تهیه و تامین اقلام بهداشتی مورد نیاز مقرر گردید نسبت به اخذ برنامه زمانبندی و اقدامات وزارت مذکور اقدام شود. 

در زمینه تامین نیروی انسانی مورد نیاز دانشگاه های علوم پزشکی و جذب موقت کادر بهداشتی درمانی هم مقرر شد تا در جریان همکاری و هماهنگی مشترک با وزارت بهداشت، سازمان برنامه و بودجه و سازمان اداری و استخدامی، اقدامات لازم دنبال شود. افزون بر این، با توجه به مشکلات و مسائل بودجه ای مبتلا به استان ها مقرر گردید راهکار های لازم برای مدیریت بهتر شرایط از سوی استانداران، بررسی و ارائه شود .

 ارائه پیشنهاد تمدید سهمیه ذخیره شده در کارت سوخت شهروندان، دیگر مصوبه نشست امروز وزارت کشور است که در قالب رایزنی با وزارت نفت دنبال خواهد شد. 

در این نشست به منظور وحدت رویه و اثربخشی مضاعف اقدامات، مقرر شد تمامی حوزه های وزارت کشور، اقدامات خود را مبتنی بر وظایف تخصصی و تقسیم کار صورت گرفته در ارتباط با مدیریت بیماری کرونا به انجام رسانده و گزارش آن را بطور مستمر به معاونت هماهنگی وزارت کشور اعلام کنند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

css.php