کد خبر : 4508
تاریخ انتشار : دوشنبه 31 تیر 1398 - 17:56
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای ورزشگاه باغشمال در حال نابودی بسته هستند

در زمان استقبال از رئیس جمهورچرا کسی نگران فرسودگی سکوهای استادیوم نبوده است!؟

ورزشگاه باغشمال در حال نابودی

ورزشگاه باغشمال در حال نابودی
تصمیم گرفتیم گزارشی تهیه کنیم از اوضاع ورزشگاه باغشمال همان ابتدای کار مشکلاتی برایمان به وجود آمد اما این مشکلات مصمم ترمان کرد تا این گزارش را تکمیل کنیم ابتدا تصمیم داشتیم فقط مشکلات ورزشگاه را بازگو کنیم  اما در ادامه قرار مصاحبه ای با آقای حبیب مقصودی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان تبریز گذاشتیم

پایگاه خبری تبریز جوان| امیر لیل آبادی|در جلسه اعضای تیم خبری تبریز جوان تصمیم گرفتیم گزارشی تهیه کنیم از اوضاع ورزشگاه باغشمال در همان ابتدای کار مشکلاتی برایمان به وجود آمد اما این مشکلات مصمم ترمان کرد تا این گزارش را تکمیل کنیم ابتدا تصمیم داشتیم فقط مشکلات ورزشگاه را بازگو کنیم  اما در ادامه قرار مصاحبه ای با آقای حبیب مقصودی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان تبریز گذاشتیم تا علت بی توجهی به ورزشگاه را جویا شویم که در گفتگو با وی مشخص شد به زودی ورزشگاه پیر باغشمال بازسازی می شود و یک ورزشگاه بروز و مدرن به جمع ورزشگاه های ایران و شهرمان تبریز اضافه می شود.

تبریز جوان:ورزشگاه تختی معروف به ورزشگاه باغشمال یکی از قدیمی‌ترین ورزشگاه‌های ایران است که در سال ۱۳۲۷ افتتاح شد. این استادیوم سالها در زمین خاکی میزبان مسابقات مختلف بود که در نهایت سال ۱۳۳۵، چمن ورزشگاه در بازی دوستانه منتخب تبریز و تیمی از آدنا ترکیه افتتاح شد. بعد از انقلاب اسلامی نام این ورزشگاه به جهان پهلوان تختی تغییر یافته است.

 

جواب های کلیشه ای مسئولان

تبریز جوان:امروزه معضل دلیل عدم ارائه مجوز برای برگزاری بازیهای فوتبال در استادیوم باغشمال به یکی از دغدغه های فوتبالدوستان  در تبریز تبدیل شده است.این درحالی است که پاسخ روشن و دلیل قانع کننده ای برای این ممنوعیت از سوی مسئولان امر اعلام نمی شود چند سالی است که در ورزشگاه پرخاطره و قدیمی فوتبال تبریز هیچ مسابقه ای برگزار نمی شود و این ورزشگاه از مدار برگزاری مسابقات در رده‌های سنی هم خارج شده است و هر چقدر به این موضوع  اشاره داشته‌ایم، مدیران وقت اداره ورزش و جوانان  جواب کلیشه ای به این موضوع داده اند  که سازه سکوهای این ورزشگاه استحکام  لازم را ندارد  و به دلیل پیشگیری از بروز حوادث ناگوار، مسابقه‌ای در آن برگزار نمی‌شود.

  • آقای مقصودی چرا در این ورزشگاه بازی های رسمی برگزار نمی شود ؟

مقصودی:علت اصلی عدم برگزاری بازی در این ورزشگاه فرسودگی سکوهای آن است مرحله اول ساخت این ورزشگاه در سال ۱۳۱۵ انجام شده و باغشمال یکی از قدیمی ترین ورزشگاه های ایران است اما با شرایط حال سکوها امکان برگزاری بازی وجود ندارد.

در زمان استقبال از رئیس جمهور کسی نگران فرسودگی سکوهای استادیوم نبوده است!؟

تبریز جوان:البته دلایل زیادی برای غیر قابل قبول نبودن این توجیه می توان شمرد و این اظهارات در حالی صورت می گیرد که این استادیوم طی سالیان اخیر همواره میزبان مراسمات استقبال از روسای جمهور از دولت سازندگی تا تدبیر و امید بوده و با وجود حجم حضور مردم در سکوهای ورزشگاه باغشمال، در آن زمان کسی نگران فرسودگی سکوهای استادیوم نبوده است!؟ این مکان هنگام  برگزاری  مراسم غیر ورزشی چندین بار امتحان خود را پس داده بود وقتی تصاویر تلویزیونی و عکس‌های ورزشگاه در زمان دیدارهای مردمی رییس‌جمهوری را مشاهده می کنیم و جمعیت چندین هزار نفری را بر روی سکوها و چمن ورزشگاه می بینیم متوجه می شویم  بی‌شک این جمعیت فشار بیشتری را نسبت به یک بازی فوتبال ۲ ساعته با حضور چند صد نفر به سازه سکوها وارد می‌کند، پس سکوهای ورزشگاه دلیل اصلی نمی تواند باشد .

  •  اگر سکوها فرسوده است چرا در زمان استقبال از رئیس جمهور کسی به فکر مردم نبود؟

مقصودی:ما در آن زمان اجازه ورود مردم به سکوها را ندادیم و دور چمن را حصارکشی کردیم تا مردم فقط در زمین حاضر شوند اما چون جمعیت زیادی مراجعه کرده بود یکنفر حصار را شکست و مردم روی سکوها رفتند من به مردم می گفتم سکو ها در حال ریزش است ولی مردم می خندیدند.

امنیتی بودن منطقه باغشمال

تبریز جوان:یکی از دلایل عدم برگزاری بازی های رسمی فوتبال در باغشمال،شاید امنیتی بودن منطقه‌ای است که ورزشگاه باغشمال در آن قراردارد چرا که برخی از ارگان‌های دولتی در این منطقه قرار دارند. با این حال عده ای عقیده دارند  که ارگان های یاد شده از سالهای دور در منطقه ی اطراف باغشمال قرار داشته و این موضوع چیز جدیدی نیست.

  • منطقه باغشمال امنیتی است؟

مقصودی:در همه جای دنیا منطقه امنیتی وجود دارد و محدودیت هایی در آن منطقه وجود دارد اما با تمامی این تفاسیر ما رقابت های مختلفی را در مجموعه جهان پهلوان تختی برگزار کردیم.

به راحتی می توان در این ورزشگاه رقابت های رده های مختلف سنی را برگزار کرد

تبریز جوان:با وضعیت تاسف باری که امروز ورزشگاه باغشمال دارد عقل سلیم هم حکم می کند برگزاری رقابت های لیگ برتر در این ورزشگاه غیر قابل ممکن است اما با کمی تلاش از سوی مسئولان امکان برگزاری رقابت های لیگ یک در این ورزشگاه وجود دارد و به راحتی می توان در این ورزشگاه رقابت های رده های مختلف سنی را برگزار کرد و فوتبال دوستان از رفتن به اطراف و حواشی شهر برای تماشای یک بازی فوتبال نجات یابند همچنین می توان این ورزشگاه را به مرکز استعداد یابی بازیکن و مربیان تبدیل کرد.

  • چرا ورزشگاه را در اختیار رده های پایه قرار نمی دهید؟

مقصودی:هرکس تمایل دارد،در این ورزشگاه رقابت های رده پایه را برگزار کند و ما بارها رقابت های مختلف را برگزار کرده ایم.

تغییر مواضع فرماندار قبلی

تبریز جوان:زمانی که ورزشگاه یادگار امام درگیر بازسازی چمن بود. فرماندار وقت تبریز اعلام کرد: با توجه به اجرای طرح گرمایش چمن ورزشگاه ۷۰ هزار نفری یادگار امام (ره) شورای تامین این شهرستان با برگزاری بازی های لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور در ورزشگاه باغشمال (تختی) تبریز مخالفتی ندارد. اما در طول کمتر از یک روز، فرماندار تبریز مواضع خود را تغییر داد و سرانجام بازهم در این ورزشگاه رقابتی برگزار نشد.

ترافیک و قرارگرفتن ورزشگاه در وسط شهر

تبریز جوان:اگر مسایل ترافیکی به دلیل قرار گرفتن این ورزشگاه در وسط شهر و نقطه پر رفت و آمد، باعث می شود رقابت ها در این ورزشگاه برگزار نشود می توان ساز و کاری ترتیب داد تا بازی ها در روز جمعه و روزهای تعطیل برگزار شود، تا این مشکل نیز رفع شود.

نظام مهندسی هیچ گونه نقشی در پروژه های دولتی ندارد

تبریز جوان:چند وقت پیش برخی رسانه ها عنوان کردند که سکوهای ورزشگاه باید به تایید سازمان نظام مهندسی استان برسد با استعلامی که از این سازمان انجام گرفت مشخص شد که سازمان نظام مهندسی هیچ گونه نقشی در پروژه های دولتی ندارد.

ورزشگاه باغشمال را نجات دهید!

تبریز جوان:تا چند وقت پیش دغدغه اصلی این بود که چرا در این ورزشگاه بازی فوتبال برگزار نمی شود اما حالا باید به این مسئله بپردازیم که با وضعیتی که این ورزشگاه دارد و عدم رسیدگی به این مکان تا چند سال یا شاید هم چند ماه دیگر این ورزشگاه کاملا تخریب می شود و دیگر مکانی به نام ورزشگاه باغشمال(جهان پهلوان تختی) وجود نداشته باشد هرچند که مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی فروردین ۹۷ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ورزشگاه تختی تبریز برای خیلی‌ها خاطره انگیز است و من نیز از این ورزشگاه خاطرات زیادی را به همراه دارم.

وی گفت: این ورزشگاه به شدت فرسوده شده است و بخشی از سکوهای ورزشگاه کارش از بازسازی گذشته و باید تخریب و مجددا ساخته شود. اما تا این لحظه هیچ اقدام عملیاتی در این راستا انجام نگرفته و این صحبت ها در حد وعده بوده است که معلوم نیست عملی شود یا نه  فقط باید امیدوار بود این وعده ها وعده توخالی نباشد.

به نظر می رسد، برخورد صادقانه با مردم و پاسخگوئی مناسب به افکار عمومی به جای اظهارات ضد و نقیض می تواند بسیاری از ابهامات و بهانه های موجود را رفع کرده و به سئوالات مطرح شده پاسخ دهد.

  • چندین ماه پیش آقای بهتاج اعلام کردند که ورزشگاه باغشمال بازسازی می شود چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد؟

مقصودی:سکوهای ورزشگاه تا چند وقت دیگر تخریب و بازسازی می شود اما ما نمی خواهیم این کار را در یک مرحله انجام بدهیم بلکه تصمیم گرفته شده مرحله به مرحله کار راپیش ببریم تا ورزشکاران بتوانند از پیست تارتان استفاده کنند و تا یک ماه آینده سکوهای جایگاه و روبروی جایگاه تخریب می شوند و یک طرح فوق العاده زیبا برای این ورزشگاه داریم.

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

css.php