کد خبر : 24994
تاریخ انتشار : دوشنبه 2 تیر 1399 - 6:18
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای محسن رضایی: پیشرفت‌ها در سیاست خارجی، دفاعی و امنیتی بسیار است بسته هستند

محسن رضایی: پیشرفت‌ها در سیاست خارجی، دفاعی و امنیتی بسیار است

محسن رضایی: پیشرفت‌ها در سیاست خارجی، دفاعی و امنیتی بسیار است

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، محسن رضایی عصر روز یکشنبه در سومین آئین بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی با گرامی‌داشت یاد و خاطر استادان شهید بویژه شهید دکتر مصطفی چمران گفت: ملت‌ها با نمادها و اسطوره‌هایشان شناخته می‌شوند، به تعبیری این نمادها شناسنامه ملت‌ها هستند و معمولا از میان برجستگان،به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، محسن رضایی عصر روز یکشنبه در سومین آئین بزرگداشت استاد تراز انقلاب اسلامی با گرامی‌داشت یاد و خاطر استادان شهید بویژه شهید دکتر مصطفی چمران گفت: ملت‌ها با نمادها و اسطوره‌هایشان شناخته می‌شوند، به تعبیری این نمادها شناسنامه ملت‌ها هستند و معمولا از میان برجستگان، قهرمانان ملی، شعرا و اندیشمندان، جمعی را ملت‌ها انتخاب می‌کنند و آنها را برسر دست می‌گیرند و به این طریق خودشان را به دنیا معرفی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه نمادها، به جوامع اعتماد به نفس، پویایی و نشاط می‌دهند، گفت: ملت‌ها و به خصوص جوانان، انتظار دارند این قله‌های افتخار و این اسطوره‌های استوار، بارها و بارها تکرار شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: اینکه دانشگاهیان عزیز ما، دکتر چمران را به عنوان نمادی از استاد تراز انقلاب انتخاب کرده‌اند، کاری درست و قابل تقدیر است. آن شهید بزرگوار، هم از بعد انقلابی و مردمی و هم از بعد اعتقادی و علمی در جایگاهی قرار دارد که می توان گفت، وی نماد استادان دانشگاه ماست.

رضایی با بیان اینکه شهید چمران از دوران دبیرستان و از کلاس‌های قرآن حضرت آیت‌الله طالقانی مبارزه را شروع می کند و در دوران دانشگاه نیز همین طور بودند، گفت: در آمریکا هم انجمن اسلامی را تشکیل می‌دهد و در تظاهرات‌ها شرکت می‌کند. وقتی اسرائیل به تنهایی، ارتش‌های کشورهای عرب را شکست می‌دهد و احساس خفتی به جهان اسلام دست می دهد، چمران از موقعیت عالی خود در آمریکا می‌گذرد و به مصر مهاجرت می‌کند و در اردوگاه‌ها، آموزش جنگ چریکی می‌بیند و در لبنان اسلحه به دست می‌گیرد و در برابر دشمنان جهان اسلام، قیام می‌کند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس افزود: شهید چمران، یک انقلابی برجسته بود و همزمان از نظر علمی هم یک استاد درجه اول بود. دکترای فیزیک پلاسما داشت و آنقدر با استعداد بود که در آزمایشگاه‌های پیشرفته آمریکا بر روی پیشران جت، کار می کرد.

رضایی به فعالیت‌های شهید چمران در لبنان اشاره کرد و افزود: او در لبنان، در کنار امام موسی صدر به فعالیت‌های علمی ادامه داد. بعد از انقلاب هم با وجود اینکه وزیر دفاع بود، در خط مقدم با خمپاره ۶۰ و در نزدیکی خط دشمن به شهادت می‌رسد. از بعد سلامت سیاسی هم با اینکه او عضو برجسته نهضت آزادی بود و این نهضت پس از تسخیر لانه جاسوسی کنار رفته بود. او محکم در کنار امام ماند.

وی تصریح کرد: ادامه مسیر انقلاب و پیاده نشدن از قطار انقلاب، معیار مهمی برای اساتید انقلابی ماست. او با یک دست علم و دانش و با یک دست عمل و اسلحه را برداشته بود. علم و دانش در عرصه عمل می تواند به بهبود جامعه کمک کند. شهید چمران علم و عمل را با هم داشت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ویژگی های برجسته دکتر چمران گفت: دانشگاه‌های ما نیاز به چنین اساتیدی دارند.

وی با تحلیل موقعیت ملت ایران در مواجهه با استکبار جهانی گفت: امروز ملت ایران در دو جبهه همزمان در حال مبارزه بسیار سخت و سنگین است. جبهه اول اقتدار امنیت و جبهه دوم اقتصاد و معیشت است. اساتید انقلابی نمی‌توانند خود را از این دو جبهه فارغ ببینند و در متن این مبارزات نباشند.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس افزود: در جبهه اقتدار از رویارویی مستقیم ما با آمریکایی‌ها که در سال های اخیر پیدا کردیم و تا مواجهه با تروریست‌ها در سوریه و عراق و تا جنگ‌های نیابتی با حکام آمریکایی-سعودی در منطقه، درگیر هستیم. در موضوع انتقال بنزین به ونزوئلا، آمریکایی‌ها قصد داشتند جلو اعزام نفتکش‌های ما را بگیرند که ما پهپادهای خود را به بالای ناوها و کشتی‌های آمریکایی رساندیم و با تهدید آمریکایی‌ها، کشتی های ما به ونزوئلا رسید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این پرسش که اگر شهید چمران امروز در میان ما بود، چه می کرد؟ گفت: در موضوع اقتصاد و معیشت مردم هم وارد یک جنگ شده‌ایم. هر هفته و هر ماه می‌بینید که آمریکایی‌ها یک لیست بی خاصیت تحریمی می‌دهند و به کشورهای دیگر فشار می‌آورند. در یک سفر، ۲۰۰ کارشناس خود را به چین فرستاده‌اند تا شرکت‌های چینی را از همکاری با ایران برحذر دارند. هواداران آمریکا در داخل کشور نیز با سنگ‌اندازی و معطل کردن کارها در پشت جبهه به آمریکا سرویس می‌دهند.

عضو هیئت علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: استاد تراز انقلاب، وظایف بسیار سخت و تاریخی بر عهده دارد. ملت ما با تمام توان در حال جنگ است. پیشرفت‌های ما در جبهه استقلال و امنیت فوق العاده است و ماهواره نظامی ما از بالای سر آمریکا و اسرائیل عکس‌های دقیقی می فرستد و موشک‌های نقطه زن ما رعب در دل آمریکایی‌ها افکنده است.

رضایی با بیان اینکه از نظر سیاست خارجی و دفاع و امنیت پیشرفت‌ها بسیار است، گفت: اما در جبهه اقتصاد و معیشت مردم، به این دلیل که مدیریت جهادی وجود ندارد، مردم سختی های زیادی را تحمل می کنند.

وی تصریح کرد: نوع حکمروایی در جبهه اقتصاد و معیشت با حکمروایی اقتدار و امنیت متفاوت است. برخی با نفوذ در کنار دولت‌مردان کشور حکمروایی دیگری را در کنار حکمروایی مردمی ایجاد کرده‌اند و قوانین و برنامه‌های اجرایی کشور تناسبی با آرمان‌های بلند انقلاب ندارد.

این فرمانده ارشد دوران دفاع گفت: تورمی که در دو ماه اخیر به دلیل هدایت غلط در بازار بورس به وجود آمده و تدبیری در مورد آن نشده، به ارز، به مسکن و بازارهای دیگر، وارد شده است. مدیریت انقلابی این طور فکر و عمل نمی‌کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مدیریت انقلابی حداقل ۱۰سال بعد از خودش را می‌بیند، گفت: شما ماهواره ما را در کنار یک پراید بگذارید. اینها نتایج و تصویر روشنی از دو نوع نگاه و حکمروایی است.

رضایی خاطرنشان کرد: آیا جوانان ما نمی‌توانند مشکلات اقتصادی را حل و فصل کنند؟ کسانی که خودشان متولی این عقب ماندگی در اقتصاد هستند، انگشت اتهام را به سوی نظام، نشانه می‌روند. نظام ما قبل از تحریم‌های ظالمانه، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را تدوین کرده بود و اگر به این سیاست‌ها عمل می‌شد، وضع ما این‌گونه نمی‌شد.

وی با اشاره به بحران جمعیت در کشور گفت: به سمت یک فاجعه در حرکت هستیم و نرخ باروری به زیر یک رفته است و این اتفاق برای آینده کشور خطرناک است. باید یک جریان انقلابی و تحول‌خواه داشته باشیم که خوشبختانه از دو سال پیش از مبارزه با فساد و در مجلس انقلابی شروع شده است. اساتید بسیجی باید پیشگامان جریان انقلابی جدید باشند و در خط مقدم ایستادگی کنند. استاد انقلابی، کسی است که ترکش خمپاره به او اصابت می‌کند و مبارزه را ادامه می‌دهد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه  عده‌ای با تمام توان خود در تلاشند که این مبارزه با فساد را تیره و تار کنند، گفت: مجلس انقلابی ادامه پیدا می‌کند و جریان انقلابی جدیدی فراتر از بحث اصولگرایی و اصلاح‌طلبی در کشور آغاز شده است و افکار نویی از سوی نیروهای انقلاب به جامعه ارائه خواهد شد.

رضایی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب کلید این تحولات را زده‌اند و در ماه‌های آینده ایشان باز هم از این تحول انقلابی خواهند گفت و ما امیدوار هستیم که اساتید انقلابی ما لبیک‌گو به ندای رهبر فرزانه‌مان باشند.

پیش از سخنان دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمدتقی احمدی رییس دانشگاه تربیت مدرس و مهدی چمران و حجت الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به تجلیل از مقام اساتید به‌ویژه شهید مصطفی چمران پرداختند.

در پایان این مراسم از جمعی از اساتید منتخب تراز انقلاب اسلامی و همچنین از مسعود سلیمانی استاد بسیجی آزادشده از زندان آمریکا تقدیر شد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

css.php