کد خبر : 51132
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۹

سفر بی موقع "شهرام خان" به سواحل مدیترانه

غیبت مشکوک دبیری، انفعال یا تاکتیک!؟

غیبت مشکوک دبیری، انفعال یا تاکتیک!؟
شهرام دبیری، رییس ادوار سابق شوراها و عضو تنها مانده شورای فعلی، در حساس ترین روزهای مدیریت شهری تبریز، دقیقا کجاست؟، این سوالی است که در یکی دو روز گذشته و در میان هیاهوهای مربوط به انتخاب شهردار جدید تبریز، همواره از سوی ناظران، تحلیلگران و اهالی رسانه پرسیده می شود.

در شرایطی که شهر تبریز، روزهای بدون شهردار را طی می کند و شورای نوپا، با کاندیداهای هشت گانه خود، به دنبال انتخاب یکی از گزینه های چیده شده به عنوان شهردار جدید تبریز است، غیبت سوال برانگیز و مشکوک شهرام دبیری در جلسات بررسی برنامه های کاندیداهای شهرداری، به عجیب ترین و مبهم ترین بخش از کنشگری سیاسی، اجتماعی 15 سال اخیر او، به عنوان یکی از شاخص ترین و پرحاشیه ترین اعضای شورای ششم تبدیل شده است.

در این میان، سکوت و بی تفاوتی 12 عضو دیگر شورای ششم از یک سو و غفلت جامعه رسانه ای تبریز از سوی دیگر از این غیبت و رفتار انفعالی دبیری کهنه کار در مهم ترین اتفاق مدیریتی این روزهای تبریز نیز در نوع خود جالب است.

دبیری که به صحنه گردان اصلی و محوری انتخاب سه شهردار قبلی تبریز در دوره های سوم، چهارم و پنجم تبریز طی 15 سال گذشته معروف و همواره پای ثابت مهم ترین تصمیمات کلان مدیریت شهری تبریز در سه دوره گذشته بوده است، این روزها با دور نگه داشتن خود از جلسات حساس و مهم بررسی برنامه های کاندیداهای شهردار تبریز، در سکوت و عزلتی از قبل برنامه ریزی شده خزیده و ظاهرا به همراه خانواده خویش، تفریح و سیاحت در سواحل مدیترانه را به نقش آفرینی در ماجرای انتخاب شهردار ترجیح داده است.

اما به راستی این غیبت، آیا همه ماجرای کنشگری دبیری در مقطع حساس انتخاب شهردار جدید، در افق تبریز 1404 است؟ آیا دبیری به راستی شکست و تنهایی در اتمسفر شورای ششم را پذیرفته و با دوری کردن از حساس ترین مقطع کنشگری شورای جدید، قصد نظارگری صرف در این دوره را دارد؟ یا برعکس، او مترصد ورود و نقش آفرینی موثر در بزنگاه نهایی انتخاب شهردار جدید است و در پوشش این غیبت مصلحتی، همچنان به هدایتگری جریان و پروسه انتخاب شهردار، با پیاده نظامی نیروهای نزدیک به خود در داخل همین شورای انقلابی مشغول است؟

بعید نیست که دبیری، در پایان تعطیلات و سیاحت هدفمند خودد در سواحل مدیترانه، یکی از اصلی ترین چهره های شورای ششم در برهم خوردن احتمالی معادلات انتخابات شهردار جدید تبریز در جلسه علنی یکشنبه آینده باشد.

این که دبیری در فاصله یک هفته گذشته و قبل از سفر خارج از کشور خود، برای کدام کاندیدای غیرمنتظره و یا کدام جریان فکری درون شورایی، رایزنی های داخل و خارج استانی خود را کلید زده و ادامه داده است، مساله ای است که باید تا روز یکشنبه منتظر بود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.