کد خبر : 8080
تاریخ انتشار : دوشنبه 25 شهریور 1398 - 16:24
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای رینوتکس برندی برای عرضه و تقاضاست/ممنوعیت واردات ۱۳۰۰ محصول و جایگزین تولید ملی بسته هستند

رینوتکس برندی برای عرضه و تقاضاست/ممنوعیت واردات ۱۳۰۰ محصول و جایگزین تولید ملی

رینوتکس برندی برای عرضه و تقاضاست/ممنوعیت واردات ۱۳۰۰ محصول و جایگزین تولید ملی

به گزارش تبریز جوان، علی جهانگیری بعد از ظهر امروز در نشست خبری با موضوع “برگزاری هفتمین نمایشگاه رینوتکس” اظهار کرد: این دوره هفتم برگزاری سالانه نمایشگاه علم و فناوری ربع رشیدی است و قطعاً با کمک رسانه‌ها، امسال نیز با شکوه برپا خواهد شد. وی با بیان اینکه نمایشگاه بخشی از برنامه‌‌های تعریف شده


به گزارش تبریز جوان، علی جهانگیری بعد از ظهر امروز در نشست خبری با موضوع “برگزاری هفتمین نمایشگاه رینوتکس” اظهار کرد: این دوره هفتم برگزاری سالانه نمایشگاه علم و فناوری ربع رشیدی است و قطعاً با کمک رسانه‌ها، امسال نیز با شکوه برپا خواهد شد.

وی با بیان اینکه نمایشگاه بخشی از برنامه‌‌های تعریف شده است، گفت: با توجه به اینکه  استان یکی از مناطق فناوری کشور بوده، از این‌رو باید مرکز استان را باید به زیست بوم فناوری تبدیل کرد که خروجی آن جامعه علم و دانایی شود.

جهانگیری افزود: سهم اصلی جی دی پی استان و شاغلین متخصص در استان بالاست که هدف چند ساله در این سمت و سو می‌باشد از این‌رو باید ارتباط صنعت و دانشگاه گسترده شده و صنعت و کشاورزی دانش‌بنیان شود.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تصریح کرد: دانش این صنعت در زیر سایه دانش بنیان به درون‌گرایی تبدیل می‌شود.

جهانگیری با تاکید بر انجام پروژه‌های نیمه سنگین و سنگین برای دانش‌بنیانی شدن موضوعات که رینوتکس از جمله آنهاست، گفت: بهار فناوری در رینوتکس انجام می‌گیرد و بعد از نمایشگاه نیز در کار تجاری‌سازی طرح‌ها اقدام می‌شود.

وی ادامه داد: دانش‌بنیان در ایران یک موضوع جدید بوده از این‌رو مقررات آن جدید ایجاد می‌شود و به همین منظور نمایشگاه‌ها فرصتی برای آشنایی و معرفی اقتصاد بنیان در جامعه می‌باشد.

هدف معرفی دانش‌بنیان به جامعه

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان‌شرقی توضیح داد: در پلت فرم‌های مختلف سعی بر معرفی دانش‌بنیان در جامعه داریم.

وی افزود: در حال حاضر تعدادی از فعالان اقتصادی گمان می‌کنند که باید به صنعت و معدن مراجعه کنند در حالی که بخش‌های مختلفی برای تولید و اقتصاد معرفی شده است.

جهانگیری با اشاره به برگزاری ۲۷ رویداد جانبی در کنار نمایشگاه ربع رشیدی و رینوتکس، گفت: این نمایشگاه محل تعامل عرضه و تقاضا در فناوری است.

وی افزود: از یک طرف فناوری یک مصرف‌کننده دارد و تلاش می‌شود تا ضمن عرضه محصولات، نیازهای مصرف کننده نیز تامین شود.

بازدید یک هزار مدیر و مسوول از نمایشگاه رینوتکس

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: نزدیک به یک‌هزار نفر مدیر و مسوول و صنعت‌گر و غیره از نمایشگاه به عنوان مشتری بازدید می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۴ تور صنعتی خارج استانی از نمایشگاه بازدید می‌کنند و هر چه بتوانیم بازار گرم‌تر باشد، موفق خواهیم بود.

جهانگیری با تاکید بر اینکه قبلا این نمایشگاه‌ها عرضه محور بودند، گفت: رینوتکس از ابتداء دو طرف تقاضا و مشتری را جدی‌تر گرفته است و هر سال قوی‌تر هم می‌شود.

ممنوعیت واردات ۱۳۰۰ محصول به ایران و جایگزین تولید ملی

وی با بیان اینکه به علت تحریم‌ها، واردات در حدود یک‌هزار و ۳۰۰ محصول ممنوع اعلام شده است، گفت: تولید داخلی بهترین گزینه برای جایگزینی آنهاست و ما همه ساله بخش نیازمندی فناورانه داشتیم ولی امسال سالنی برای نیازهای ساخت و فنی و فناورانه داخلی اختصاص خواهد یافت.  

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان‌شرقی ادامه داد: باید اطلاع‌رسانی شود تا یک و نیم ماه آینده استقبال خوبی از این بخش شود.

وی ابراز کرد: نمایشگاه یک نمایشگاه استانی نیست به طوریکه سال گذشته از ۲۹ استان طرح داشته و همچنین می‌توان بین‌المللی نامید زیرا میهمان و ارائه کننده طرح از کشورهای خارج هم داشتیم.

جهانگیری افزود: این (رینوتکس) یک کار داوطلبانه و خودجوش استان بوده و الان جایگاه خود را پیدا کرده است.

نمایشگاه رینوتکس با ۱۸ زون تخصصی

وی با اشاره بر اینکه شکل و شمایل این جشنواره داوطلبانه است و رسمی نیست که پایبند مصوبات اعتبارات باشد، گفت: تمام ادارات، سازمان‌ها و بخش خصوصی و دانشگاه‌ها دست به دست آمده و این امر را شکل داده‌اند به طوریکه الان ۱۸ زون و ۱۸ مسوول زون داریم که در حد رئیس دانشگاه و مدیرکل یک دستگاه هستند.

رئیس ستاد اجرایی هفتمین نمایشگاه رینوتکس تبریز گفت: امسال هر چه تلاش کردیم تا این نمایشگاه به عهده دانشگاه و پارک‌ها برود مورد قبول استاندار واقع نشد چراکه معتقدند که همت کمتر می‌شود.

وی ابراز کرد: نوآوری باز برای استفاده از امکانات مختلف در این نمایشگاه جاریست و مختص به یک فرد و تیم نیست بلکه همه می‌توانند در داوری، اجرا و مسوولیت زون کمک کنند.

جهانگیری با تاکید بر اینکه قالب باز رینوتکس منجر شده تا از نوآوری همه بهره بگیریم، افزود: هر سال سعی می‌کنیم تا وجوه تمایز با سال‌های گذشته داشته باشیم و مباحث جدید مطرح شود.

رینوتکس به یک برند تبدیل شده است

وی متذکر شد: رینوتکس به یک برند تبدیل شده و در سراسر دنیا ردپا دارد و با کمک رسانه‌ها می‌توان کیفی‌سازی کرد و در جامعه مطرح شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان‌شرقی بیان کرد: تخصصی‌سازی کردن نمایشگاه منجر شده تا ببشترین تماس با مشتری پیدا شود.

وی به اثربخشی نمایشگاه نیز اشاره کرد و گفت: عدم شفافیت در پول یکی از مشکلات است که معمولا تبریز جوان فروش را به ما نمی‌گویند ولی در کل ما تلاش می‌کنیم تا بیشترین مشتری را پیدا کنیم.

جهانگیری با تاکید بر اینکه هر کار علمی سنگین لزوما مناسب برای بازار نیست، گفت: قرار نیست دولت به جای بازار سوپزیت به این کارها بدهد چراکه اگر بازار پول ندهد آن کار از بین رفتنی است.

محصول علمی و سنگین به منزله تائید بازار نیست

وی افزود: اگر وسیله‌ای درست کردید که مورد نیاز بازار است قطعاً به فروش خواهد رفت و اگر برعکس باشد از بین رفتنی است و نباید در این هنگام بگوییم که از ما حمایت نکردند و این بازار پسندی موضوعی رایج در سراسر دنیاست.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: شناخت ابزار بیزینسی، پرزنت محصول از جمله نکات قابل توجه برای فناوران است زیرا اگر این دو نکته و بازار پسندی در کار نباشد نمی‌توان انتظار داشت که برای یک فناوری ولو سنگین و علمی کل دنیا دورت بگردند.

وی در ادامه با تشریح عملکرد نمایشگاه رینوتکس در سال گذشته، گفت: نمایشگاه سال گذشته توانست تا ۲۷ کسب و کار (۱۴درصد)، ایجاد ۱۵ شبکه فروش (۷.۸ درصد)، ۱۲ مورد افزایش سهم بازار (۶.۲ درصد)، ۳ مورد جذب سرمایه‌گذار داخلی (۱.۶ درصد) و ۱۶ مورد عقد قرارداد داخلی(۸.۳ درصد) را انجام دهد.

زمان برگزاری نمایشگاه رینوتکس سال ۹۸

جهانگیری خاطرنشان کرد: نمایشگاه رینوتکس سال ۹۸ از ۱۳ الی آبان‌ماه در نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار خواهد شد.

وی توصیح داد: نمایشگاه رینوتکس در ۴ بخش ایده‌های فناورانه و طرح‌های استارتاپی، توسعه و تجاری‌سازی فناوری، فروش محصولات دانش‌بنیان، نیازمندی‌های فناورانه برگزار خواهد شد.

 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجان‌شرقی متذکر شد: سال گذشته یک‌هزار و ۶۰۰ فناوری به نمایشگاه آمد که ۴۳۳ مورد خارج از استان بود و ۱۱ مورد نیز از خارج از کشور شرکت کرده بودند ولی متاسفانه ۱۷۵ نیاز معرفی شده بود در حالیکه از خود تبریز می‌توان یک هزار نیاز معرفی کرد.

انتهای پیام/۶۰۰۲۷/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

css.php