کد خبر : 11554
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 آبان 1398 - 12:23
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای دشمن به دنبال اختلاف بین قومیت‌های ایرانی است/ همه جای ایران سرای من است بسته هستند

دشمن به دنبال اختلاف بین قومیت‌های ایرانی است/ همه جای ایران سرای من است

دشمن به دنبال اختلاف بین قومیت‌های ایرانی است/ همه جای ایران سرای من است

به گزارش تبریز جوان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان که در سنگفرش مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: درود بر شما دانش‌آموزان، طلاب، دانشجویان و همه مردم عزیز که در این راهپیمایی باشکوه به مناسبت ۱۳ آبان حضور مثبت داشتید.  وی با بیان اینکه یوم‌الله ۱۳ آبان ماه بستر


به گزارش تبریز جوان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در راهپیمایی یوم‌الله ۱۳ آبان که در سنگفرش مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: درود بر شما دانش‌آموزان، طلاب، دانشجویان و همه مردم عزیز که در این راهپیمایی باشکوه به مناسبت ۱۳ آبان حضور مثبت داشتید. 

وی با بیان اینکه یوم‌الله ۱۳ آبان ماه بستر پیدایش حوادث مختلفی است که در شکل‌دهی تاریخ کشور و انقلاب اسلامی ایران نقش بسیار و سرنوشت‌ساز دارد، افزود:  ۱۳ آبان سال ۴۳، تبعید حضرت امام در پی قیام مردمی ۱۵ خرداد، ۱۳ آبان سال ۵۷، سالروز شهادت جمع زیادی از دانش‌آموزان عزیز و دانشجویان در مقابل دانشگاه تهران در زمان اوج‌گیری انقلاب شکوهمند ایران و بالاخره ۱۳ آبان ۵۸ سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجوبان مسلمان پیرو خط امام بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: در این میان واقعه ۱۳ آبان سال ۵۸ یعنی تسخیر لانه جاسوسی با توجه به ابعاد و پیامدهای آن و گستره ملی و بین‌المللی از اهمیت و جایگاه ویژه بر تاریخ انقلاب شکوهمند ایران برخوردار است.

وی ادامه داد: این اقدام شجاعانه یکی از حرکات‌ها در تاریخ انقلاب‌های اصیل و مردمی جهان بود که از یک طرف شوک به آمریکا وارد کرد و ابهت امپریالیسم را بر هم شکست و اوج خفت و زبونی این کشور را به رخ جهانیان کشید. 

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: ۱۳ آبان ماه سال ۵۸، فریاد مظلومیت و آزادگی مسلمانان ایران در پهنه گیتی را طنین‌انداز کرد.  

وی توضیح داد: آمریکا تمام تلاش خود را در حمایت از رژیم پهلوی و جلوگیری از پیروزی انقلاب به کار بسته بود و سفارت خود را به عنوان پایگاهی برای طراحی و ایجاد توطئه علیه انقلاب تبدیل کرد تا بتواند اقداماتی در پوشش سیاسی برای شکست و یا به انحراف کشیدن تظام نوپای انقلاب انجام دهد. 

 آل‌هاشم اضافه کرد: با اخراج مستکبران نظامی و مستشاران غیرنظامی، آمریکا فعالیت‌های جاسوسی خود از درون سفارت به شدت افزایش داد تا خروج مستشاران نظامی و غیرنظامی را جبران کند. 

وی با تاکید بر اینکه جاسوسان آمریکا سعی می‌کردند تا از تعمیق و گسترش هر چه بیشتر انقلاب جلوگیری کنند،گفت: لانه جاسوسی با ایجاد شبکه جاسوسی و اطلاعاتی در پی آن بود تا با بحران‌آفرینی و  تصعیف نیروهای اصیل انقلاب و جایگاه و شحصیت حضرت امام رصوان‌الله همچنین ایجاد گسست و شکاف میان رهبری و نسل جوان فعال‌ترین و انقلابی‌ترین نیروهای اجتماع را از رهبری دور کند.

آل‌هاشم ادامه داد: این نقشه آمریکا و لانه جاسوسی آمریکا بود تا بتواند با تاثیر بر آنها بتواند بر حرکت انقلابی مردم آسیب برساند از طرفی سفارت آمریکا مسوول انحراف افکار عمومی از خطرات آمریکا در ایران نیز بود.

نماینده ولی‌فقیه در استان ابراز کرد: البته مسوولان سفارت آمریکا در پی آن بودند تا با برقراری ارتباط با مسوول دولت موقت، راه رسیدن به اهدافشان را تسهیل کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی متذکر شد: آمریکا در پی‌ائتلافی از لیبرال و سلطنت‌طلبی بود تا موجبات حذف تدریجی نیروهای انقلاب و نیروهای وفادار از صحنه سیاسی کشور دور کند. 

وی با بیان اینکه تسخیر لانه جاسوسی در ایران پیامدهای و بازتاب زیادی در جهان داشته است، تصریح کرد: حرکت انقلابی دانشجویان مسلمان از هر چیزی بیشتر هیات حاکمه را به شدت سرگردان کرد و  آمریکا با ضربه سهمگین به شدت برِشتفته شد و این حادثه بزرگ و داخلی و خارجی را می‌تواند به عنوان پیامد دانست. 

آل‌هاشم ادامه داد:  یکی از پیامدها پایان یافتن رابطه استعماری ایران و آمریکا بود و جلوگیری از ایجاد بحران  با تسخیر مرکز بحران‌افرینی آمریکا بود چراکه شکست هیمنه و اسطوره جهانی آمریکا و شکست کارتر در انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۹۸۰ را منجر شد.  

امام جمعه تبریز ابراز کرد: توجه به خطر اصلی و توطئه امپریالیسم جهانی یکی از پیامدهای ایجاد وحدت در میان نیروهای انقلاب و وفادار به انقلاب و انسجام اجتماعی از برکات تسخیر لانه جاسوسی بود و کناره گیری دولت موقت و یکدست شدن نیروهای انقلابی و نیروهای وفادار به امام از برکات همین تصرف لانه تحقیر آمریکا بود. 

وی بیان کرد: باوجود تلاش دشمن برای انزوای ایران انقلاب اسلامی در مرکز توجهات بین‌المللی قرار گرفت و تسخیر لانه جاسوسی از سوی ملل معلوم و تحت ستم جهان به شدت مورد استقبال قرار گرفت و در سایه مقاومت ملت غیور و در سایه رهبری امام‌گونه رهبری انقلاب اسلامی ایران به شجره تنومند و پرثمری تبدیل شده است و نشانه فروپاشی نظام سلطه و نابودی دشمنان اسلام از هر زمان دیگر نمایان شده است. 

آل‌هاشم: امروز عظمت ایران اسلامی را می‌بینیم و بدون تردید تنها راه نجات کشور تداوم مقاومت در برابر زیاده‌خواهی آمریکا و استکبار جهانی و مبارزه جدی با نظام سلطه است و همچنان که پیروزی‌های گذشته مرهون مقاومت و ایستادگی است و امروز نیز نیازمند مقاومت هستیم و ان‌شاالله پیروزی نهای نزدیک است.   

وی خطاب به نوجوانان و جوانان خاطرنشان کرد: توجه کنید که مطالبات رهبری چیست به طوریکه یکی از مطالبات که در یک دهه اخیر انجام داده‌اند، این است که اسناد این توطئه‌ها و فتنه‌ها توسط دانش‌آموزان عزیز مطالعه شود و در کتاب درسی منتشر شود زیرا در این صورت متوجه می‌شوند که آمریکا چه خیانت‌هایی در حق مردم کردند و چه خون‌هایی را ریختند و اموال مردم را به ناحق تصاحب کردند.  

نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی یادآور شد: دشمن‌شناسی برای جوانان بسیار مهم است زیرا با توجه به اینکه یه سال از منویات رهبری در این خصوص می‌گذرد ولی اقدام جدی برای ورود به مضامین به کتب درسی و اهمیت توطئه‌های آمریکا انجام نگرفته است و وظیفه آموزش و پرورش این است نسل جوان و جدید را در کتاب درسی بفهماند.  

وی اذعان کرد: به حول قوه الهی پیروزی از آن ماست.

 
ظلم‌های آمریکا علیه ملت مقتدر ایران را فراموش نمی‌کنیم 

آل‌هاشم  به بیانیه روز تسخیر لانه جاسوسی توسط آمریکا گفت: آنها در بیانیه گفته‌اند که واشنگتن به دنبال روزی است که بار دیگر بتواند دیپلمات‌های خود را به تهران بفرستد اما همین جا اعلام می‌کنیم کور خوانده‌اید که همچنین تفکری دارید زیرا ما ظلم‌ها علیه ملت مقتدر ایران را فراموش نمی‌کنیم. 

امام جمعه تبریز تاکید کرد:امیدواریم روزی عدالت در جهان حاکم باشد و شر استکبار و استبداد از سر ملت‌ها کم شود. 

آمریکا به دنبال شکاف و چنددستگی بین مردم است

وی تصریح کرد: مواظب باشید که دشمن در کمین است و توطئه می‌کند تا وحدت ما را بر هم زند و هر کسی را وحدت ایران را بر هم زند به کشور خیانت کرده است. 

آل‌هاشم ابراز کرد: روز دشمن با اختلافات مذهبی سعی در ایجاد اختلاف بین برادران اهل تشییع و تسنن دارد و می‌خواهد بر وحدت صدمه وارد کند. 

وی اضافه کرد:  ملت ایران و مردم آذربایجان بدانند که  امروز دشمن می‌خواهد در بین قومیت‌های ایرانی اختلاف بیاندازد و این تصمیم و همدلی و وحدت را آسیب برساند در حالی که ملت ایران می‌داند همه جای ایران سرای من است و همه قومیت و افراد جز این نظام اسلامی بوده و پایبند به قوانین کشور اسلامی ایران هستند و اجازه نمی‌دهند به اهداف خود برساند و با وحدت و همدلی روز به روز به پیش برویم همچنان که خدا وعده پیروزی را به افراد مقاوم داده است. 

آل‌هاشم در پایان گفت: امروز این عظمت و اقتدار نشان از وحدت است و رهبری در صحبت‌های خود فرمودند که امروز جوان‌های ما موشک‌های می‌سازند که دو هزار برد دارد و با خطای یک متر و به هر جا که می‌خواهد می‌خورد و طرف مقابل می‌خواهد موشک‌ها را نابود کند و اگر قبول کنید پدرتان در می‌آید و قبول نکنید همان آش است و همان کاسه. 

انتهای پیام/۶۰۰۲۷/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

css.php