کد خبر : 25257
تاریخ انتشار : پنجشنبه 5 تیر 1399 - 15:05
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای توان تولید ۳۰ درصد از قطعات خودروهای تجاری در آذربایجان‌شرقی/ فعالیت صنایع استان با ۵۰ درصد ظرفیت بسته هستند

توان تولید ۳۰ درصد از قطعات خودروهای تجاری در آذربایجان‌شرقی/ فعالیت صنایع استان با ۵۰ درصد ظرفیت

توان تولید ۳۰ درصد از قطعات خودروهای تجاری در آذربایجان‌شرقی/ فعالیت صنایع استان با ۵۰ درصد ظرفیت

به گزارش تبریز جوان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی حبیب امین‌زاده در پنجمین جلسه گروه کاری صنایع قطعه‌سازی و خودروسازی استان اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین رویکردهای وزارت صمت توجه ویژه به ادامه نهضت تعمیق ساخت داخل است که بر این اساس یکی از کالاهای پیشران مربوط به


به گزارش تبریز جوان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی حبیب امین‌زاده در پنجمین جلسه گروه کاری صنایع قطعه‌سازی و خودروسازی استان اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین رویکردهای وزارت صمت توجه ویژه به ادامه نهضت تعمیق ساخت داخل است که بر این اساس یکی از کالاهای پیشران مربوط به مجموعه گیربکس اتوماتیک می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر توان تولید و تامین ۳۰ درصد از قطعات مربوط به خودروهای تجاری در استان وجود دارد؛ ادامه داد: با بهره‌مندی از توان علمی مراجع دانشگاهی معتبر استان و ارتقاء دانش فنی صنایع می‌توانیم در تولید و ارائه کالای پیشران صنعت خودرویی کشور پیشگام باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی از برنامه داخلی‌سازی یکصد میلیون دلاری قطعات در وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد و اضافه کرد: انجمن‌های تخصصی صنعتی به‌ویژه در صنایع مرتبط با خودروسازی برای استفاده از این ظرفیت نیز برنامه‌های عملیاتی خود را ارائه کنند.

امین‌زاده همچنین با بیان اینکه در حال حاضر صنایع استان به‌طور میانگین با نیمی از ظرفیت خود در حال فعالیت هستند، گفت: در تلاشیم این رقم تا پایان سال به ۶۵ درصد برسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همچنین از برگزاری نمایشگاه دائمی ساخت داخل در محل سازمان خبر داد و متذکر شد: به‌منظور ارتباط بیشتر بین تولیدکنندگان قطعات در صنایع مختلف و متقاضیان قطعات یاد شده، نمایشگاهی به همین منظور در حال ایجاد است و هر دو گروه می‌توانند از این بستر برای رفع نیازهای خود استفاده کنند.

رضا عین‌الله‌زاده معاون امور صنایع سازمان هم در این جلسه با اشاره به اینکه در سطح کشور کاهش ارزبری ۳.۲ میلیارد دلاری برای کل صنایع در نظر گرفته شده گفت: ۸۶ میلیون دلار از این رقم مربوط به صنایع استان که معتقدیم بیش از این، توان داخلی‌سازی در استان وجود دارد.

وی ادامه داد: در صنایع خودرویی کشنده‌‌ها بیشترین ارزبری را دارند و ما می‌توانیم از این فرصت برای تامین قطعات موتور و گیربکس خودروهای تجاری استفاده کنیم.

عین‌الله‌زاده تصریح کرد: در ماه‌های آتی ثبت سفارش مجموعه موتور و گیربکس کاهش محسوسی خواهد داشت و خودروسازان از هم‌اکنون به فکر ایجاد ارتباط با مجموعه‌سازان داخلی برای تامین قطعات خود باشند.

شایان ذکر است، در پنجمین نشست مشترک مدیران سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و قطعه‌سازان که با رویکرد تبدیل گام به گام آذربایجان‌شرقی به قطب سوم خودرویی برگزار می‌شود؛ مجموعه‌سازان و قطع‌ سازان استان ضمن ابراز علاقه برای پیگیری تولید موتور، پلت فرم خودروی کامیونت مشترک و نهایتا رسیدن به جایگاه واقعی استان در صنعت قطعه‌سازی، به ارائه نقطه نظراتی درخصوص موضوع استانداردها، تامین منابع مالی، ایجاد خطوط جدید و استفاده از ظرفیت‌های فعلی صنایع به تبادل نظر پرداختند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه قسمت اعظم ارزبری یک خودرو مربوط به موتور و گیربکس است؛ تصریح کرد: قطعه‌سازان و مجموعه‌سازان استان می‌توانند سهم قابل توجهی از داخلی‌سازی قسمت‌های مرتبط با موتور و گیربکس را برعهده بگیرند.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی حبیب امین‌زاده در پنجمین جلسه گروه کاری صنایع قطعه‌سازی و خودروسازی استان یادآور شد: یکی از مهمترین رویکردهای وزارت صمت توجه ویژه به ادامه نهضت تعمیق ساخت داخل است که بر این اساس یکی از کالاهای پیشران مربوط به مجموعه گیربکس اتوماتیک می باشد .

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر توان تولید و تامین ۳۰ درصد از قطعات مربوط به خودروهای تجاری در استان وجود دارد ؛ ادامه داد : با بهره مندی از توان علمی مراجع دانشگاهی معتبر استان و ارتقا دانش فنی صنایع می توانیم در تولید و ارائه کالای پیشران صنعت خودرویی کشور پیشگام باشیم .

وی از برنامه داخلی سازی یکصد میلیون دلاری قطعات در وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد و اضافه کرد : انجمنهای تخصصی صنعتی بویژه در صنایع مرتبط با خودروسازی برای استفاده از این ظرفیت نیز برنامه های عملیاتی خود را ارائه کنند .

امین زاده همچنین با بیان اینکه در حال حاضر صنایع استان بطور میانگین با نیمی از ظرفیت خود در حال فعالیت هستند گفت : در تلاشیم این رقم تا پایان سال به ۶۵ درصد برسد .

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان همچنین از برگزاری نمایشگاه دائمی ساخت داخل در محل سازمان خبر داد و افزود : به منظور ارتباط بیشتر بین تولید کنندگان قطعات در صنایع مختلف و متقاضیان قطعات یاد شده، نمایشگاهی به همین منظور در حال ایجاد است و هر دو گروه می توانند از این بستر برای رفع نیازهای خود استفاده کنند .

رضا عین اله زاده معاون امور صنایع سازمان هم در این جلسه با اشاره به اینکه در سطح کشور کاهش ارزبری ۳.۲ میلیاردلاری برای کل صنایع در نظر گرفته شده گفت : ۸۶ میلیون دلار از این رقم مربوط به صنایع استان که معتقدیم بیش از این، توان داخلی سازی در استان وجود دارد .

وی ادامه داد: در صنایع خودرویی کشنده ها بیشترین ارزبری را دارند و ما می توانیم از این فرصت برای تامین قطعات موتور و گیربکس خودروهای تجاری استفاده کنیم .

عین اله زاده تصریح کرد: در ماه های آتی ثبت سفارش مجموعه موتور و گیربکس کاهش محسوسی خواهد داشت و خودروسازان از هم اکنون به فکر ایجاد ارتباط با مجموعه سازان داخلی برای تامین قطعات خود باشند.

شایان ذکر است در پنجمین نشست مشترک مدیران سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و قطعه سازان که با رویکرد تبدیل گام به گام آذربایجان شرقی به قطب سوم خودرویی برگزار می شود؛ مجموعه سازان و قطعه سازان استان ضمن ابراز علاقه برای پیگیری تولید موتور، پلت فرم خودروی کامیونت مشترک و نهایتا رسیدن به جایگاه واقعی استان در صنعت قطعه سازی، به ارائه نقطه نظراتی در خصوص موضوع استانداردها ، تامین منابع مالی، ایجاد خطوط جدید، استفاده از ظرفیتهای فعلی صنایع به تبادل نظر پرداختند.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱
Source link

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

css.php