کد خبر : 17626
تاریخ انتشار : سه شنبه 8 بهمن 1398 - 11:09

دکتر علیرضا منادی سفیدان

تراکتور آذربایجان،تراکتور ایران

تراکتور آذربایجان،تراکتور ایران
تراکتور فقط یک تیم فوتبال نیست، تراکتور نمادی است از غیرت و استقامت آذربایجان در تاریخ پر افتخار ایران زمین . تراکتور نمادی است از مبارزه ،شور و عشق.

تراکتور فقط یک تیم فوتبال نیست، تراکتور نمادی است از غیرت و استقامت آذربایجان در تاریخ پر افتخار ایران زمین . تراکتور نمادی است از مبارزه ،شور و عشق.
اما متاسفانه روز یکشنبه در ورزشگاه آزادی تهران ، شاهد حرکاتی بودیم که اتفاقا همین نقطه قوت تراکتور را هدف گرفته بودند .آن عده قلیل تماشاگرنما که شعارهای توهین آمیزی بر علیه تراکتور می دادند قطعا عرق ملی نداشتند چرا که باید می دانستند که این خون جوانان شهیدی چون باکری ها و یاغچیان های آذربایجان است که در کنار سایر رزمندگان این ملت ، امنیت کشورمان را فراهم نموده است ، آن مجری ناشی ظاهرا حتی شناخت صحیحی از تاریخ ایران نیز نداشته است ، تاریخی که گواهی می دهد ، آذربایجان بارها و بارها ایران را نجات داده است ، شاهد مثالش همین صفویه و مشروطه. آن چند جوان نا آگاه که مثلا می خواهند هیجان های افراطی و غلط خود را با توهین به تراکتور خالی کنند ، آگاه نبودند که دارند نماد غیرت ایرانی را به سخره می گیرند و این حماقت نتیجه ای جز خدشه دار کردن وحدت ملی چیزی به بار نخواهد آورد. البته این جریانات اغلب از دشمنان این ملت خط دهی می شود و قطعا این مساله باید در دادگاه، خارج از نوبت رسیدگی و اتهامات این عده را بررسی کند، چرا که هیچ ایرانی ، راضی به تفرقه در میان ایرانیان نیست.

این جا باید روی سخن به نمایندگان محترم آذربایجان باشد ،تا بگوئیم آذربایجان و یکی از مهمترین نمادهایش یعنی تراکتور ، متعلق به ایران است و ایران نیز برای همه ایرانیان. از این روی عجیب است که با گذشت بیش از ۲۴ ساعت از حاشیه های تلخ این بازی فوتبال ، تنها چند تن از نمایندگان ترک زبان ، اعتراضی به اختصار طرح نموده اند، که این مساله می تواند ناشی از نگرش سطحی آنها از مسائل مهم باشد.
نباید فراموش کرد که اگر ستارخان و ومقاومتش نبود مشروطه نبود و مجلس و پارلمانی شکل نمی گرفت.
البته این موضوع که دادستان محترم تبریز در همان ساعات اولیه ،علیه آن چند جوان ناآگاه یا مزدور اعلام جرم نموده است جای تقدیر دارد، لذا از مقامات قضائی استان موکدا تقاضا می کنیم مسببین این حوادث تلخ را به اشد مجازات برسانند تا درس عبرتی باشد برای برهم زنندگان وحدت و ناقضان غرور و غیرت ملی

دکتر علیرضا #منادی سفیدان استاد دانشگاه و نماینده مردم شریف تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس هشتم و نهم

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.