کد خبر : 31085
تاریخ انتشار : چهارشنبه 26 شهریور 1399 - 12:33
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای تبریز جوان برق خورشیدی تبریز چقدر است؟ /انجام اصلاحات ساختاری برق در بازار تاریخی تبریز بسته هستند

تبریز جوان برق خورشیدی تبریز چقدر است؟ /انجام اصلاحات ساختاری برق در بازار تاریخی تبریز

تبریز جوان برق خورشیدی تبریز چقدر است؟ /انجام اصلاحات ساختاری برق در بازار تاریخی تبریز

به گزارش تبریز جوان، عادل کاظمی امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان با موضوع دستاوردهای دولت تدبیر و امید، طرح برق امید و مانور جهادی رفع مشکل فیدرهای عارضه‌دار اظهار داشت: انرژی الکتریکی در کل دنیا یک شاخص توسعه‌یافتگی است و متناسب با مصارف انرژی شناخته می‌شود.  وی با اشاره به شاخص‌های بهبود یافته


به گزارش تبریز جوان، عادل کاظمی امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان با موضوع دستاوردهای دولت تدبیر و امید، طرح برق امید و مانور جهادی رفع مشکل فیدرهای عارضه‌دار اظهار داشت: انرژی الکتریکی در کل دنیا یک شاخص توسعه‌یافتگی است و متناسب با مصارف انرژی شناخته می‌شود. 

وی با اشاره به شاخص‌های بهبود یافته شرکت توزیع برق تبریز در سال‌های اخیر، گفت: متوسط زمان واگذاری انشعاب در چند سال اخیر ۲۷ روز بود که الان به ۹ روز رسیده است. 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با بیان اینکه بیش از ۲ میلیون نفر در حوزه‌ کاری این شرکت زندگی می‌کنند، گفت: برق تبریز دارای یک میلیون و ۱۲ هزار و ۷۳۰ مشترک شهری و روستایی است.

وی بهبود شاخص متوسط طول عمر پروژه را مورد اشاره قرار داد و گفت: قبلا بیش از ۲۵۰ روز طول می‌کشید ولی در حال حاضر ۸۰ الی ۸۵ روز کاری است که تلاش داریم تا آن را به ۶۰ روز برسانیم. 

کاظمی با بیان اینکه چند سالی است که تبریز جوان تلفات را در کمترین مقدار خود قرار گرفته است، گفت: این امر در سایه همکاران رقم خورده است. 

 وی به شاخص‌های بهره‌برداری و تبریز جوان خاموشی برای هر مشترک و زمان رفع خاموشی اشاره کرد و گفت: عمده شاخص‌ها در روند نزولی و بهبودی قرار دارد و ما این شاخص‌ها را جزء به جزء و منطقه به منطقه بررسی کرده و هدف رعایت عدالت اجتماعی در همه مناطق می‌باشد. 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز خاطرنشان کرد: سالانه ۱۸۰ میلیارد تومان پروژه برای اصلاح، ساختار و بسترسازی زیرساخت‌ها داریم که طبق ابلاغیه باید حداقل تبریز جوان پروژه انتقالی داشته باشیم.

وی ابراز کرد: در بین شرکت‌های توزیع برق جزو شرکت‌های برتر از لحاظ حجم سرپایه و انجام پروژه هستیم. 

کاظمی با تاکید بر برنامه‌های اجرای مدیریت پیک‌زایی مصرف، گفت: در چند سال گذشته، توجه به پیک‌زایی جزو اولویت‌های اصلی است به طوریکه همکاران شرکت توزیع برق تبریز تمام تلاش خود را کرده‌اند تا مردم خاموشی نبینند و در باره اوج مصرف سه ماهه فقط سه بار خاموشی محدود وجود داشت. 

وی با قدردانی از  همکاری۴ هزار مشترک صنعتی، کشاورزی و خدماتی در مدیریت مصرف، گفت: برنامه مصرف پیک‌زایی سال آینده از پاییز امسال کلید خواهد خورد. 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز بیان داشت: گسترش استفاده از چراغ‌های LED در چند سال اخیر بسیار افزایش یافته است به طوریکه ۴ هزار چراغ LED در تبریز با مصرف کم و طول عمر طولانی وجود دارد. 

۵ هزار کنتور هوشمند در برق تبریز نصب شد

وی با بیان اینکه ۵ هزار مشترک کنتور هوشمند هستند، گفت: تصمیم داریم تا کنتور همه مشترکان ما، هوشمند شوند. 

کاظمی با اشاره بر طرح تحول توزیع، ابراز کرد: طرح قبض سبز، خدمات سبز، طرح چاووش، طرح سیما، طرح برق امید، طرح سنم و ۴۰ خدمت غیرحضوری دیگر از جمله اقدامات شرکت توزیع برق است که می‌تواند از طریق سامانه خدمات غیرحضوری و یا به صورت محلی دریافت خدمات کند. 

وی ادامه داد: به دنبال این هستیم تا شبکه‌های سیم مسی را به شبکه کابل خود نگهدار تبدیل کنیم که در حال حاضر ۶ هزار و ۳۰۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف وجود دارد که  ۷۰۰ کیلومتر از آن به کابل خودنگهدار تبدیل شده است و تلاش داریم تا همه شبکه را به کابل خودنگهدار تبدیل کنیم. 

انجام اصلاحات ساختاری برق در بازار تاریخی تبریز

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با بیان اینکه پست برق در بازار سرای تبریز را به صورت زیرزمینی انجام داده‌ایم، تصریح کرد: اصلاحات ساختاری در بازار انجام گرفته و در بخش‌های مختلف آن نمی‌توانید یک سیم نامنظم ببینید و امید است تا بخش‌های وسیع این بازار را اصلاح کنیم به طوریکه برای اصلاح شبکه در بازار ۴ میلیارد تومان هزینه شده است. 

وی به پست فوق توزیع سعید آباد و ملکیان، خروجی پست سیار ایده‌لو اشاره کرد و گفت: مشکلات این پست‌ها رفع شده و مشکلات باقی‌مانده آنها نیز رفع خواهد شد. 

کاظمی با اشاره بر تامین برق شهرک‌های صنعتی، گفت: تلاش داریم تا آنها با مشکل حادی روبه رو نشوند. 

نصب ۸۰۰ کیلووات برق خورشیدی در تبریز

وی با بیان اینکه در چند سال اخیر یک تعداد از ادارات سلول خورشیدی نصب کرده است، گفت: جهادکشاورزی، استانداری، ادارات فنی حرفه‌ای، دانشگاه تبریز، شرکت توزیع برق، شرکت برق منطقه‌ای نیروگاه سلول خورشیدی نصب کرده‌اند. 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز  افزود: ۸۰۰ کیلو وات نیروهای خورشیدی در تبریز نصب شده است. 

وی طرح مانور جهادی توزیع برق تبریز با هدف نمایش توانایی اکیپ‌های عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق تبریز را مورد اشاره قرار داد و گفت: اثرات اجرایی مانور عبارت از افزایش قابلیت اطمینان شبکه، توان‌افزایی اکیپ‌های عملیاتی، شناسایی ضعف‌ها و قوت‌های برنامه‌ریزی و اقدام در شرایط بحرانی و اصلاح سریع و گسترده نقاط ضعف شبکه با حضور ۲۵ اکیپ عملیاتی خط گرم و سرد است. 

کاظمی گفت: این مانور در هفته دفاع مقدس در محدوده جغرافیایی کلان شهر تبریز و بیشتر در مسیرهای پُرعارضه اجرا می‌شود.

وی متذکر شد: این مانور عملی است و سوری نخواهد بود و قطعا بعد از پایان مانور با رفع مشکلات بخش‌های پرعارضه روبرو خواهیم بود. 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز توضیح داد: طرح برق امید مشترکان خانگی را به سه بخش کم مصرف( کمتر از ۸۰ کیلو وات ساعت در روز)، خوش مصرف( کمتر از ۲۰۰ کیلو وات ساعت) و پر مصرف(بیش از ۲۰۰ کیلو وات ساعت) تقسیم کرده است. 

وی با بیان اینکه هشت و نیم میلیون مشترک از ۲۹ میلیون مشترک کل کشور جزو مشترکین کم مصرف هستند، گفت: هدف این است تا برق این مشترکین رایگان شود و خوش مصرف و پرمصرف‌ها نیز با تلاش مصرف خود را کاهش دهند و یا از سیستم‌های خورشیدی استفاده کنند.  

کاظمی یادآور شد: البته طرح برق امید نیاز به ریزه‌کاری‌هایی دارد زیرا باید جزئیات و وضعیت افرادی که خانه باغ دارند و یا موارد مشابه آن که مصرفی ندارند و هفته یا ماهی یکبار به آنجا سر می‌زنند، مشخص شود. 

انتهای پیام/۶۰۰۲۷
Source link

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

css.php