کد خبر : 18657
تاریخ انتشار : سه شنبه 29 بهمن 1398 - 23:45
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای تاکید شورای ائتلاف بر قبول سرلیست شان، جلسه را به بن بست کشاند بسته هستند

تاکید شورای ائتلاف بر قبول سرلیست شان، جلسه را به بن بست کشاند

تاکید شورای ائتلاف بر قبول سرلیست شان، جلسه را به بن بست کشاند

“میثم نیلی” عضو حاضر در جلسات مشترک شورای ائتلاف انقلاب اسلامی (شانا) و جبهه پایداری شامگاه سه شنبه اظهار کرد: پس از تلاش‌های ناکام جبهه پایداری برای ایجاد وحدت و اشتراک حداکثری در هفته‌های گذشته، در روزهای منتهی به بسته شدن فهرست‌های انتخاباتی با طرح و تصویب ایده ناپسند «اشتراک صفر»   توسط شورای ائتلاف“میثم نیلی” عضو حاضر در جلسات مشترک شورای ائتلاف انقلاب اسلامی (شانا) و جبهه پایداری شامگاه سه شنبه اظهار کرد: پس از تلاش‌های ناکام جبهه پایداری برای ایجاد وحدت و اشتراک حداکثری در هفته‌های گذشته، در روزهای منتهی به بسته شدن فهرست‌های انتخاباتی با طرح و تصویب ایده ناپسند «اشتراک صفر»   توسط شورای ائتلاف و توجیه عملی فهرست های تباینی، اولین مانع بر سر ایجاد وحدت انقلابیون ایجاد شد.

این فعال اصولگرا خاطرنشان کرد: این اقدام شورای ائتلاف به همراه فشار به نامزدها برای انتخاب اجباری یکی از دو فهرست انتخاباتی، باعث تهی شدن حداکثری دو لیست از مشترکات و ناکام ماندن تلاش‌ها برای ایجاد دو لیست با اشتراک بالا گردید.

نیلی افزود: پس از انتشار دو لیست شورای ائتلاف و جبهه پایداری، با توجه به توصیه‌های نخبگان و دلسوزان برای ایجاد تفاهم و توافق جدید، شب گذشته جلسه‌ای به پیشنهاد الیاس نادران به حجت ‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی دبیر کل جبهه پایداری شکل گرفت. نکته قابل ذکر این است که آقای نادران خودشان از نامزدهای مشترک هر دو لیست هستند.

وی ادامه داد: در این جلسه توافق بر روی انتشار فهرست ۲۹+۱ یا ۱-۳۰ قطعی شد. به این ترتیب که یا دو فهرست با سرلیست‌های متفاوت، و یا فهرست ۲۹ نفره با سرلیست شورای ائتلاف و لیست ۲۹ نفره جبهه پایداری بدون سر لیست مورد نظر ائتلاف انتشار یابد. این به معنای چشم پوشی پایداری از معرفی یک گزینه بود که اولین تنازل جبهه پایداری از مواضع خود در جلسه بود. این پیشنهاد مرضی الطرفین مورد تایید شورای ائتلاف نیز بود.

نیلی تاکید کرد: مدل های مختلفی از وحدت از سوی پایداری مطرح شد تا لیست با اشتراک ۲۹ نفره بر مبنای شاخص های اصولی شکل بگیرد. مدل اول، ایجاد فهرستی بر مبنای مشترکات فهرست های قبلی بود. مدل دوم نیز انتخاب ۱۰ نفر از لیست پایداری توسط شورای ائتلاف و بالعکس (انتخاب ده نفر از لیست شورای ائتلاف توسط پایداری) و انتخاب ۱۰ نفر از لیست شورای ائتلاف با رعایت شاخص‌های گفتمانی بود.

وی یادآور شد: اما در اقدامی عجیب دوستان شورای ائتلاف با تاکید شدید بر لزوم قبول سرلیست شان اعلام کردند که بررسی لیست مشترک باید پس از قبول نفر سی‌ام انجام شود. اصرار شورای ائتلاف بر این امر، باعث ایجاد بن‌بست در جلسه شد.

نیلی اضافه کرد: دبیرکل جبهه پایداری برای شکسته شدن بن‌بست پیش آمده و البته مصلحت بزرگ مهم تر که بعدها شاید در موردش بهتر بشود تحلیل کرد بار دیگر از موضع خود تنازل کرده و به شورای ائتلاف اعلام می کند که در صورت توافق کامل و اشتراک روی ۲۹ نفر بر مبنای شاخص ها، جبهه پایداری نفر سی‌ام و مورد تاکید شورای ائتلاف را هم در لیست مصلحتا قرار خواهد داد و نفی این نامزد از فهرستش را عمل نخواهد کرد.

وی یادآور شد: تنازل‌های پایداری در عمل با هیچ اقبالی مواجه نشد و شورای ائتلاف بدون حتی برداشتن یک گام وحدت بخش و رفتار تعاملی عینا پیشنهاد سهم‌دهی را که قبلا و در هفته‌های گذشته شکست خورده بود را بدون ذره ای انعطاف و اندکی مصلحت بینی شرایط دوباره به جبهه پایداری ابلاغ می‌کرد.

وی افزود: احساس بنده این شد که با وجود حسن نیت و رفتار بیش از حد متعاملانه عزیزان پایداری، متاسفانه شورای ائتلاف در رفتاری وحدت‌زدا فقط به دنبال تحمیل یک طرفه لیست خود است و با ممانعت از نقش آفرینی جبهه پایداری در تعیین ۲۹ نفر، از پایداری می‌خواهد تا سهم خود را از لیست گرفته و در قبال مابقی فهرست کاملا سکوت کند.

نیلی عنوان کرد: تا پایان جلسه امروز -سه شنبه- با وجود چندین بار تنازل و کوتاه آمدن های مکرر جبهه پایداری از ملاک های خود، شورای ائتلاف حاضر به برداشتن حتی یک گام مثبت فراتر از مواضع هفته قبل خود نشده و صرفا درصدد تحمیل شیوه خود به پایداری بوده است.

این فعال اصولگرا گفت: اقدامات شورای ائتلاف از ابتدا  با حذف اشتراکات هر دو فهرست و گرفتن تعهد از اعضای خود برای عدم حضور در لیست پایداری مانع اصلی شکل گیری وحدت بود و اصرارها و پیگیری‌های قبلی و فعلی ما هنوز هیچ نتیجه مثبتی در عمل نداشته است.

وی اظهار کرد: البته ناامید نیستیم و امیدواریم گره از پیشانی دلسوزان و دلسوختگان انقلاب و مردم مومن و خوب تهران بواسطه این تعاملات باز شود و دشمنان اصل نظام هم ناامیدتر شوند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

css.php