کد خبر : 86413
تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 اسفند 1402 - 21:03
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای “بلوغ مسرور” در گام دوم؛تریبونی که “پژواک ورزش آذربایجان” است بسته هستند

یادداشت مدیر مسئول روزنامه مسرور به مناسبت تولد یک سالگی

“بلوغ مسرور” در گام دوم؛تریبونی که “پژواک ورزش آذربایجان” است

“بلوغ مسرور” در گام دوم؛تریبونی که “پژواک ورزش آذربایجان” است
مسرور، امروز در گام دوم، به بلوغ حداکثری خود می اندیشد، راهی که آغاز شده و به پشتوانه مخاطبان وفادار و دغدغه مند و همچنین، مطالبات بر زمین مانده ورزش استان، با قدرت و جدیت بیشتر دنبال خواهد شد.

پایگاه خبری تبریز جوان| امیر لیل آبادی/تبریز و آذربایجان، از دیرباز مهد ورزش و پرورش و ظهور و بروز قهرمانان بنام و شاخص رشته های مختلف ورزشی و همچنین، تیم ها و باشگاه های ریشه دار بوده است، منطقه ای که تا امروز نیز، یک پای ثابت اسکواد ورزش قهرمانی، باشگاهی و حتی هواداری ایران به شمار می رود.

گستردگی و تنوع رشته های مختلف ورزشی و در سطحی فراتر، فراوانی ورزشکاران و باشگاه های متعدد خصوصی و دولتی در آذربایجان و به موازات این ها، دایره متکثر هواداری رشته های مختلف ورزشی در آذربایجان و تبریز، ضرورت توجه و پوشش اخبار، گزارش ها و اطلاعات مرتبط با ورزش و ورزشکاران این منطقه را، درحالی به عنوان مطالبه ای فراگیر و عمومی افزایش داده بود که اساسا، پاسخ به این خلاء رسانه ای، یکی از اصلی ترین ضرورت های رسانه ای و ورزشی، دست کم طی دو دهه گذشته احساس می شد و دقیقا، روزنامه “مسرور” در چنین فضایی متولد شد و رشد یافت.

از دیگر سو، تمرکز عمده رسانه های ورزشی کشور در مرکز و سوگیری غالب این رسانه ها به سمت تیم ها، رشته ها و رویدادهای ورزشی، تیم ها و مسابقات ملی و تهرانی و در کنار آن، سهم حداقلی و ناچیز ورزش و تیم های ورزشی شهرستانی و دیگر استان ها در این دسته از رسانه ها، از دیگر ضرورت های انتشار رسانه ای تخصصی در حوزه ورزش آذربایجان شرقی و شمالغرب کشور بود که طی سال های اخیر به همت مدیریت و تحریریه نشریه مسرور در قالب همین روزنامه محقق گردید.
جدای از این مسایل، علی رغم تعدد و تکثر صدها رسانه های مکتوب، برخط و مجازی در استان و گرایش ها و سوگیری های مختلف این رسانه ها، فقدان یک رسانه مستقل و تخصصی ورزشی، بیش از هر زمانی احساس می شد و همین خلاء نیز به مغفول ماندن مطالبات و نیازهای خبری و اطلاع رسانی حوزه ورزش استان، دامن زده بود.

تولد و رشد گام به گام روزنامه مسرور، از دوران دو هفته نامه تا هفته نامه و در نهایت تبدیل شدن به تنها روزنامه ورزشی شمالغرب، تحت تاثیر همین نیازها و دغدغه ها، به ظهور و بروز نشریه ای منتهی شد که امروز، پس از انتشار مداوم و روزانه آن، ورزش استان، بدون وجود مسرور، فاقد تریبونی تخصصی، حرفه ای و متفاوت ورزشی است و سبد رسانه های استان، بدون این روزنامه، ناقص به نظر می آید.

پرداخت متفاوت به رویدادهای ورزش استان و کشور، اولویت تولید محتوای اختصاصی بر محتوای سازی عاریتی، وجود رویکرد انتقادی به موضوعات و اتفاقات ورزش استان، دستیابی به سبکی متفاوت و اختصاصی در روزنامه نگاری ورزشی، خارج ساختن روزنامه از نگاه تک بعدی به ورزش، توجه به گرافیک منحصر به فرد در تولید یک رسانه ورزشی جذاب، تخصصی سازی سرویس ها و بخش های تولیدمحتوا و در نهایت، برساخت حرفه ای در روزنامه نگاری تخصصی، از مهم ترین و اصلی ترین شاخص های روزنامه نگاری تیم خبری و تحریریه مسرور در یک سال گذشته به شمار می رود که توانسته است، این روزنامه را در صدر رسانه های مکتوب آذربایجان و شمالغرب قرار دهد.

دومین سال انتشار روزنامه مسرور را درحالی آغاز می کنیم که استقبال و همراهی ورزشکاران، قهرمانان، باشگاه ها، مدیران ورزشی و قاطبه علاقمندان به ورزش استان از این رسانه جوان، جدای از آن که مهر تائیدی بر درستی راه و مسیر تخصصی و حرفه ای مسرور است، لزوم تلاش و فعالیت صدچندان مدیریت و تیم تحریریه این روزنامه برای پوشش حداکثری، حرفه ای و مطالبه گرانه مطالبات ورزش استان را نیز افزایش داده است، از این رو، در سال دوم با تکیه بر همین حمایت ها و همراهی ها، تلاش خواهیم کرد، بیش از گذشته، صدایی رسا برای ورزش استان باشیم.

مسرور، امروز در گام دوم، به بلوغ حداکثری خود می اندیشد، راهی که آغاز شده و به پشتوانه مخاطبان وفادار و دغدغه مند و همچنین، مطالبات بر زمین مانده ورزش استان، با قدرت و جدیت بیشتر دنبال خواهد شد.
مسرور، نه متعلق به ما، که تریبون بی روتوش ورزش استان و ورزشکارانی است که صدایشان کم تر شنیده شده است و این تریبون، حالا حالاها، پژواک ورزش آذربایجان خواهد بود …

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

css.php