کد خبر : 50166
تاریخ انتشار : شنبه 9 مرداد 1400 - 23:36

سکانس جدید ورشکستگان شبه رسانه ای استان

این داستان؛ دیدار با شاپورها و شاهرخ‌ها در شهرداری

این داستان؛ دیدار با شاپورها و شاهرخ‌ها در شهرداری
طی چند یادداشت گذشته؛ از پشت پرده اقدامات برخی ورشکستگان شبه رسانه ای در ادارات دولتی گفتیم که واکنش خوب فعالان حقیقی رسانه‌ای در استان نسبت به این موضع‌گیری منطقی و افشاگرانه؛ ما را بر آن داشت تا با انتشار یادداشتی جدید نسبت به نفوذ این دلالان آگهی در تبریز هشدارهای لازم را ارایه کنیم.

پایگاه خبری تبریز جوان|طی چند یادداشت گذشته؛ از پشت پرده اقدامات برخی ورشکستگان شبه رسانه ای در ادارات دولتی گفتیم که واکنش خوب فعالان حقیقی رسانه‌ای در استان نسبت به این موضع‌گیری منطقی و افشاگرانه؛ ما را بر آن داشت تا با انتشار یادداشتی جدید نسبت به نفوذ این دلالان آگهی در تبریز هشدارهای لازم را ارایه کنیم.
همانطور که می دانید؛ این افراد پیگیر برای راه‌اندازی انجمن غیرقانونی «انجمن صنفی کارفرمایی دفاتر نمایندگی روزنامه های سراسری استان» با اهداف سودجویانه وارد میدان شده اند و به به دنبال اتاق خلوتی برای تداوم اقدامات سودجویانه در نقاب فعال رسانه‌ای استان هستند.
نگاهی کوتاه و گذرا به بانیان این حرکت نامبارک نشان می دهد که هر کجا حضور داشته‌اند، بوی فساد و منفعت‌طلبی‌های شخصی به مشام رسیده است، که البته خوشبختانه در جریان انتخابات هیات مدیره خانه مطبوعات استان در خرداد ماه سال گذشته؛ با آگاهی دستگاه‌های نظارتی استان و کشور؛ این افراد سودجو با عدم صلاحیت و وجاهت حضور در این تشکل جامع رسانه‌ای مواجه شدند.
اما سؤال اینجاست که این افراد چرا به حضور در رأس یک انجمن صنفی آن هم کارفرمایی! با عنوان «دفاتر نمایندگی روزنامه های سراسری استان» اصرار دارند؟ پاسخ بسیار ساده است، کسب عنوان حقوقی هر چند خودخوانده! در سپهر رسانه‌ای استان و تصویب اساسنامه ای سراسر سودجویانه تنها راه تداوم نفوذ در نهادهای دولتی و خصوصی برای دلالی آگهی و کسب امتیازاتی به ظاهر قانونی است.
بار دیگر بر این بند از یادداشت منتشر شده طی هفته های گذشته خود اشاره می کنیم؛ « در بخشی از تبصره 2 ماده 21 اساسنامه این انجمن آمده است: « هيات مديره مجاز است از 50 درصد درآمدهای توليدی ناشی از عقد پيمان ها و تفاهمنامه ها و همچنين به ميزان 30 درصد از محل جذب منابع ( اعم از دولتی، خصوصی و …) بهره مند باشد.» و یا در بند های ۹ و ۱۲ ماده ۳۳ اساسنامه این انجمن غیرقانونی کاملا مشخص است که مؤسسان انجمن به دنبال تشکیل یک دورهمی با حضور اعضای خاص هستند تا بتوانند بدون هیچ مزاحمتی به اقدامات خارج از عرف خود تداوم بخشند.»
جالب اینجاست که طی روزهای گذشته این ورشکستگان شبه رسانه ای، پس از دوره‌گردی در ادارات دولتی، به سراغ شهرداری تبریز رفته اند و دیدار با شاپورها و شاهرخ‌ها در این نهاد مدنی را آغاز کرده‌اند. حال چه اهداف شومی در پس پرده این دیدارها نهفته است، به زودی طی یادداشت های آتی برای تنویر افکار عمومی منتشر خواهد شد.
موضوع دیگری که جا دارد به آن اشاره کنیم؛ این است برخی سرپرستان روزنامه های سراسری در استان نه تنها هیچ نقشی در تعالی شأن و جایگاه استان نداشته‌اند، چه بسا تنها اقدامی که در طول سالیان متمادی بر پیکره نحیف مطبوعات محلی استان تحمیل کرده اند؛ دلالی آگهی برای رسانه های تهران، مشهد و اصفهان بوده است یا به عبارت بهتر؛ نقشی جز جذب منابع استان و انتقال آن به دیگر استان‌ها نداشته اند.
داستان آنجایی مضحک‌تر به نظر می رسد که نماینده برخی از سرپرستان روزنامه های سراسری در استان با حضور بانیان انجمن غیرقانونی «انجمن صنفی کارفرمایی دفاتر نمایندگی روزنامه های سراسری استان» در تاریخ 9 مرداد به دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی می روند و نسبت به افزایش میزان آگهی پرداختی به سرپرستان روزنامه های مربوط به دیگر استان‌ها در تبریز جار و جنجال می کنند.!
نگاهی به آمار و ارقام منتشر شده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نشان می دهد که در استان آذربایجان شرقی طی سال گذشته؛ تنها یک نفر که سرپرستی 3 روزنامه سراسری در استان و چندین روزنامه دیگر را باواسطه بر عهده دارد، بین بیشترین میزان دریافت کنندگان آگهی قرار دارد!
فعلا به همین میزان بسنده می کنیم و امیدواریم مسؤولان مربوطه و نهادهای نظارتی استان بیش از پیش نسبت به این جریان دلالی اشراف داشته باشند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.