کد خبر : 11453
تاریخ انتشار : یکشنبه 12 آبان 1398 - 9:52
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای انقلاب دوم در قاب دانشجویان انقلابی خطه آذربایجان/ استکبارستیزی سرآغاز افول آمریکا بسته هستند

انقلاب دوم در قاب دانشجویان انقلابی خطه آذربایجان/ استکبارستیزی سرآغاز افول آمریکا

انقلاب دوم در قاب دانشجویان انقلابی خطه آذربایجان/ استکبارستیزی سرآغاز افول آمریکا

تبریز جوان– موسی‌ کاظم‌زاده: ۱۳ آبان برگ زرینی دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی ایران علیه استکبار جهانی است و به تعبیر سکاندار کشتی این انقلاب، خمینی کبیر(ره)، انقلاب دوم نام گرفت و از این رو اشغال لانه جاسوسی از سوی دانشجویان پیرو خط امام، تنها اشغال یک سفارتخانه نبود، بلکه این روز طنین شعار مرگ


تبریز جوانموسی‌ کاظم‌زاده: ۱۳ آبان برگ زرینی دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی ایران علیه استکبار جهانی است و به تعبیر سکاندار کشتی این انقلاب، خمینی کبیر(ره)، انقلاب دوم نام گرفت و از این رو اشغال لانه جاسوسی از سوی دانشجویان پیرو خط امام، تنها اشغال یک سفارتخانه نبود، بلکه این روز طنین شعار مرگ برآمریکا و وحدت امام و امت در راستای مبارزه با ستمگری و ستم‌جویی و تقابل حق و باطل است.

بنابراین، ۱۳ آبان نماد استکبارستیزی ملت ایران است که در این روز حوادث مهمی چون تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه در ۱۳۴۳، کشتار بی‌رحمانه و به گلوله بستن دانش‌آموزان مظلوم توسط دژخیمان رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳۵۸ بوده است؛ به‌طوریکه جایگاه این روز در کشورمان آن‌چنان اهمیتی داشته که بنیانگذار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) این روز را انقلاب دوم نام نهادند.

از این رو، به‌دلیل اهمیت این روز و به ویژه با توجه به نامگذاری امسال به نام “استکبارستیزی و مقاومت اسلامی سرآغاز افول آمریکا”‌ به سراغ جمعی از دانشجویان انقلابی، فعالان این حوزه و نخبگان دانشگاهی استان آذربایجان‌شرقی رفته‌ایم که در ادامه گزارش از منظرتان می‌گذرد.‌

 

روحیه استکبارستیزی علیه نظام آمریکا جهانی شده است

علی توسلی، فعال دانشجویی و دبیر سابق جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه بناب در ان باره در گفت‌وگو با تبریز جوان با اشاره به اهمیت انتخاب شعار راهپیمایی امسال که به عنوان «استکبارستیزی و مقاومت اسلامی سرآغاز افول آمریکا» اظهار داشت: این شعار در راستای راهبردها و منویات رهبری انتخاب شده و در شرایط فعلی این بهترین گزینه برای شعار راهپیمایی ۱۳ آبان‌ماه امسال است.

این فعال دانشجوی استان آذربایجان شرقی در ادامه با تاکید بر اینکه در کشورمان این روز به عنوان نماد مبارزه با استکبار جهانی و آمریکای جهان خوار نام‌گذاری شده است، تصریح کرد: امروز وقتی نظریه پردازان درباره تمدن آمریکا صحبت می کنند، منظورشان تمدن شکل گرفته در دو سه قرن گذشته است، نه تمدن امِریکایی های اصیل و بومی که با ساکنان سرخپوست موجود بود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه جمعیت آمریکا از ابتدا به سرعت افزایش یافته، منابع بزرگ طبیعی و ثروت اقتصادی یک حس نعمت و رفاه به مردم امِریکا می دهد. نظم و نظام کلی آمریکا، در نفوذ فلسفه عمل و تجربه گرایی(تقریبا در تقابل با اصالت دینی) که بوده و به این انزوای فکری کمک کرده است، یادآور شد: این انزوای فکری، جغرافیایی، فرهنگی و آموزشی همراه با حس توسعه‌گرایی در تسخیر مرزهای نو با روش های نظامی، سیاسی، اقتصادی، تناقضی بزرگ محسوب می شود، این رویه در ابتدا شاید با توجه به قدرت نظامی این کشور در نظامات سیاسی کشور های مختلف اثر گذار بود ولی در ادامه با روند آگاه سازی ملت ها و روحیه استکبارستیزی علیه نظام آمریکا قوت گرفت تا جائی که امروزه این نظام آمریکاست که رو به افول گذاشته است.

وی افزود: این رویکرد امروز در جهان و در بین مردم ملت های مختلف آغاز گردیده و آگاه سازی توده های ملل مختلف با روحیه مقاومت و ایستادگی در برابر ظالم زمان باعث بسط و گسترش آن می گردد. هر چند آمریکا و متحدان فکری اش در مقابل این جریان صف آرائی گسترده دارند.

توسلی خاطر نشان کرد: شاید بتوان نمونه بارز این مقابله ها را در توطئه های اخیر در تظاهرات های مسالمت آمیز کشور های همسایه چون عراق و لبنان که باعث به انحراف کشیدن آن ها شد دانست اما این ملت ها و مردم هستند که با آگاهی خود جلوی این رویه آمریکائی اسرائیلی را خواهند گرفت و به گفته رهبر انقلاب دنیا شاهد افول و شکست آمریکا در جهان به حول و قوه الهی خواهد بود.

۱۳ آبان‌ مختص دانش آموزان و دانشجویان نیست

حجت محمدی دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز هم در این ارتباط در گفت‌وگو با تبریز جوان در پاسخ به این سووال اینکه چرا باید همگان در راهپیمایی ۱۳ آبان‌ماه امسال همچون گذشته حضور فعالی داشته باشیم؟، اظهار داشت: این روز برگ زرینی دیگر در تاریخ کشورمان به حساب می‌آید، بنابراین با توجه به انتخاب شعار امسال با عنوان «استکبارستیزی سرآغاز افول آمریکا» باید گسترده‌تر و متفاوت‌تر از سال‌های گذشته در این راهپیمایی شرکت بکنیم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ۱۳ آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی است و روزی که سه رویداد مهم و بزرگ در آن اتفاق افتاده است، تصریح کرد: همه اقشار مختلف جامعه ضمن احساس تکلیف، با بصیرت بیشتری باید در این راهپیمایی حضور پرشور و گسترده ای داشته باشند چرا که این روز مختص دانش‌آموزان و دانشجویان نیست و در کشورمان به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی مطرح است.

این فعال دانشجوی استان آذربایجان‌شرقی در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه با توجه به توطئه دشمنان علیه کشورمان امروز بیش از گذشته باید در مبارزه با سلطه بیگانگان و در راس آنها آمریکا مصمم‌تر شد، یادآور شد: دانشگاهیان این استان و در راس آنها دانشجویان مومن و انقلابی ضمن دعوت از آحاد و اقشار مختلف مردم و به ویژه دانشگاهیان و دانشجویان برای شرکت در راهپیمایی عظیم یوم الله ۱۳ آبان، بار دیگر همگام با دیگر اقشار مختلف مردم با حضور گسترده در راهپیمایی امسال و با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا بار دیگر پشتیبانی از آرمان‌های انقلاب و میثاق دوباره با آرمان‌های امام، شهیدان و تبعیت از اوامر ولی امر مسلمین، حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)، را اعلام می کنیم.

 

آمریکا دشمن دیرینه ملت ایران است

فاطمه حسینی دانشجوی یکی از دانشگاه‌های شهر تبریز و دیگر فعال دانشجوی استان آذربایجان شرقی نیز در این خصوص در گفت‌وگو با تبریز جوان در پاسخ به این سوال اینکه «۱۳ آبان» چه روزی است و چه درس‌های می‌توان از آن گرفت؟، گفت: این روز مهم یادآور سه رخداد مهم در تاریخ ایران اسلامی است. تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه در ۱۳ آبان ۱۳۴۳، کشتار دانش‌آموزان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ در دانشگاه تهران و تسخیر سفارت امریکا در ۱۳ آبان ۱۳۵۸ است و بر همین اساس به خاطر هویتی که داشته به نام «روز ملی مبارزه با استکبار» نامگذاری شده است.

وی در ادامه دشمنی دیرینه آمریکا با ملت ایران را از جمله درس های مهم این روز بیان کرد و یادآور شد: نباید به آمریکا امیدی داشت، چون آمریکا در گذشته و این روزها با توطئه های مختلف از جمله تحریم اقتصادی نمی خواهد ایران کشور پیشرفته و توسعه یافته بشود و همیشه و در همه حال نیز با ملت ایران دشمن بوده و هست.

به گفته وی از دیگر درس‌های این روز می‌توان، رشادت و مقاومت در برابر استکبار جهانی اشاره کرد که می‌توان با دست خالی هم در برابر قدرت‌های بزرگ جهانی چون آمریکا ایستاد و نباید زیر بار ظلم و ستم استکبار جهانی رفت.

 استکبارستیزی سرآغاز افول آمریکا    

 عرفان خیرخواه دبیر کانون منتظران(مهدویت) دانشگاه تبریز نیز در این باره در گفت‌وگو با تبریز جوان در پاسخ به این پرسش اینکه شما به عنوان یک فعال دانشجویی چه تحلیلی از شعار راهپیمایی ۱۳ آبان‌ماه که به نام “استکبارستیزی و مقاومت اسلامی سرآغاز افول آمریکا”‌ انتخاب شده دارید؟، اظهار داشت: تسخیر لانه جاسوسی نشان دهنده عزم جدی انقلاب اسلامی در بیرون راندن نیروهای آمریکایی از ایران بود که البته امروزه این اراده راستین به قوت الهی به اخراج سربازان آمریکایی از منطقه هم منجر گردیده است که این موفقیت جبهه مقاومت از مصادیق افول قدرت آمریکا شمره می شود.

این فعال دانشجوی استان آذربایجان‌شرقی در ادامه با بیان اینکه این روز چند ویژگی‌های مهم دارد که از جمله بارزترین آنها روز مبارزه با استکبار جهانی و آمریکای جهانخوار است، یادآور شد: سرآغاز افول آمریکا را می‌توان در جهان شاهد بود، مضاف بر آن بحران‌های اقتصادی، جنسی، امنیت غذایی و شکاف طبقاتی که آمریکا با آن روبه‌رو است در کنار بی‌اعتباری وعده‌های دولت‌های مختلف آن در جامعه جهانی افول موریانه‌ای‌وار آمریکا را نوید می‌دهد.

دبیر کانون منتظران(مهدویت) دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود تاکید کرد: البته باید در نظر داشت که شکست دشمن خارجی و ایستادگی در برابر آن و حفظ جریان اصیل انقلاب منوط به خالص‌سازی نیروهای درونی و مبارزه با تربیت یافتگان شرق و غرب است که همان‌ها فراهم کننده سلطه استعمارگران هستند.

راهپیمایی ۱۳ آبان ماه هر ساله، یادآور طنین فریاد و مقاومت آزادی‌خواهی و عدالت‌طلبی یک ملت در برابر سلطه بیگانگان است که ملت ایران به افتخار این عنوان را در جهان یدک می‌کشد. بنابراین ملت ایران در این روز به جهانیان یاد دادند که می‌توان در مقابل استکبار جهانی و در راس آنها آمریکا ایستادگی کرد.

انتهای پیام/۶۰۰۲۳/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

css.php