کد خبر : 24416
تاریخ انتشار : شنبه 24 خرداد 1399 - 20:39
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای اعتراضات بی سابقه در آمریکا؛ نتیجه ظلم مکرر و تاریخی به سیاه پوستان / اکثریت مردم دنیا در حال اعلام انزجاز از آمریکا هستند بسته هستند

اعتراضات بی سابقه در آمریکا؛ نتیجه ظلم مکرر و تاریخی به سیاه پوستان / اکثریت مردم دنیا در حال اعلام انزجاز از آمریکا هستند

اعتراضات بی سابقه در آمریکا؛ نتیجه ظلم مکرر و تاریخی به سیاه پوستان / اکثریت مردم دنیا در حال اعلام انزجاز از آمریکا هستند

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم  امروز در گفت وگو با تبریز جوان با تبیین دلایل گسترش اعتراضات عمومی در آمریکا اظهار داشت: بعد از گذشت دو هفته از قتل فجیع سیاه پوست ۴۶ ساله آمریکایی، این کشور شاهد بی‌سابقه‌ترین اعتراضات در نیم قرن اخیر است و اکنون تقریباً تمامی ۵۰ ایالت آمریکا و


حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم  امروز در گفت وگو با تبریز جوان با تبیین دلایل گسترش اعتراضات عمومی در آمریکا اظهار داشت: بعد از گذشت دو هفته از قتل فجیع سیاه پوست ۴۶ ساله آمریکایی، این کشور شاهد بی‌سابقه‌ترین اعتراضات در نیم قرن اخیر است و اکنون تقریباً تمامی ۵۰ ایالت آمریکا و بیش از ۵۸۰ شهر آمریکا درگیر اعتراضات است.

امام جمعه تبریز با اشاره به اوضاع نابسامان امپراطوری دروغ اضافه کرد: کثرت معترضان، شدت درگیری ها، گستردگی اعتراضات، واکنش جهانی، نوع مواجه وحشیانه ترامپ، پلیس و ارتش آمریکا، اعلام حکومت نظامی در چند شهر و ایالت، بازداشت حدود ۱۲هزار نفر و قتل تعدادی از افراد که قطعاً آمارش روز به روز بیشتر میشود و زخمی شدن هزاران نفر، آتش زدن نماد ملی آمریکا، پرچم آمریکا، همه و همه حکایت از این اوضاع نابسامان دارد.

وی با بیان اینکه ابرقدرتِ رسانه ای غرب سعی در لاپوشانی و بزک کردن چهره آمریکا دارد، اظهار داشت: اکنون بیش از پیش پرده از چهره مدعی ترین، ثروتمندترین، بدهکارترین، خشن‌ترین، تزویرکارترین، وحشی‌ترین و منفورترین حکومت مدعی دمکراسی به راه افتاده است.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: واقعیت این است که با قتل جورج فلوید جهان جریحه دار و زخمی شده است و آمریکا دریای از بغض فروخته خود را بیرون ریخته است.

 

رئیس جمهور آمریکا منفورترین افراد نزد مردم دنیا حتی مردم آمریکا است

نماینده ولی فقیه در استان با یادآوری ندای جاودانه و هشدار دهنده حضرت امام راحل در ۳۸ سال پیش گفت: رئیس جمهوری آمریکا بداند امروز منفورترین افراد پیش ملت ماست و همچنین رئیس جمهور آمریکا منفورترین افراد نزد مردم دنیا حتی مردم آمریکا است.

امام جمعه تبریز با اشاره به ریشه این اتفاقات گفت: این اعتراضات اگرچه جنبه انسانی و مخالفت از ظلم و تبعیض دارد، اما در آستانه انتخابات و داغ شدن تنور تبلیغاتی انتخاباتی آمریکا بیشتر تاریخ مصرف انتخاباتی دارد، اعتراضات اکثراً در ایالت هایی که طرفداران دمکرات ها در آنجا حضور دارند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم تاکید کرد: این دستگاه تبلیغاتی حزب رقیب ترامپ یعنی جوبایدن نامزد دمکرات هاست که در تنور اعتراضات می‌دمد و به آن ضریب ده چندان میدهد.

وی خاطرنشان کرد: سیاه پوستان کنونی فرزندان نسلی هستند که پس از کوچ اجباری از آفریقا به آمریکا به بدترین وجهی شکنجه، آزار و تحقیر شدند، آمریکایی های اولیه کسانی هستند که با شعار “یک سرخ پوست خوب سرخ پوست مرده است” نسل سرخ پوستان را تقریباً محو کردند.

جنبش امروز سیاه پوستان انفجار بغض فرو خفته هست

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه جنبش امروز سیاه پوستان انفجار این بغض فرو خفته هست، گفت: برخی معتقد هستند علت اعتراضات اخیر ادامه جنبش وال استریت یا جنبش یک درصدی است.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: این تظاهرات سراسری و فراگیر که سیاه پوست ها و سفید پوست ها، حتی مهاجران اقوام و مذاهب در آن حضور دارند چیزی فراتر از اعتراض مخصوص به یک نژاد است.

وی ادامه داد: این یک قیام عمومی است که کم و بیش آغاز شده و ادامه خواهد یافت، چه به سقوط ترامپ منجر بشود و چه ترامپ ۴ سال دیگر بر مسند حکومت بماند.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: اعتراضات کنونی که پس از دوران قرنطینه عمومی و بعد از مدیریت افتضاح و بسیار ضعیف دولت آمریکا انجام شده و به بیکاری ۴۵ میلیون نفر تا حال انجامیده، اعتراض به ناکار آمدی مدعی ترین، قدرتمند و ثروتمند حکومت دنیا است.

 اعتراضات کنونی محصور در آمریکا نیست و نشانه نفرت عمومی و جهانی از آمریکا است

امام جمعه تبریز ادامه داد: گروهی بر این باورند اعتراضات کنونی محصور در آمریکا نیست و نشانه نفرت عمومی و جهانی از آمریکا است و حتی در کشورهای حیات خلوت آمریکا مانند استرالیا و کانادا رخ می‌دهد در واقع اکثریت مردم دنیا در حال اعلام انزجاز از آمریکا هستند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: این اعتراضات عمومی نماد نفرت عمومی جهانی از سیاست هایی است که نتیجه رویکردهای سیاسی، اقتصادی و نظامی لبیرال دموکراسی غرب است که باید منتظر ماند تا شاهد نتیجه این اعتراضات شد.

 

رمضان عبدالله  دل باخته امام خمینی (ره) و امام خامنه ای بود

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از سخنان خود با تسلیت فقدان بزرگ مرد مقاومت فلسطین، دکتر رمضان عبدالله دبیرکل سابق جهاد اسلامی، گفت: این شخصیت بزرگ پس از یک دوره بیماری در سن ۶۲ سالگی در یکی از بیمارستان های بیروت درگذشت و در سوریه و در کنار همسنگر شهیدش دکتر فتحی شقاقی به خاک سپرده شد.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه سازمان جهاد اسلامی با تلاش شهید فتحی شقاقی و با الگو گرفتن از حزب الله لبنان در دو دهه گذشته توانست فصل جدیدی از مقاومت را رقم بزند، گفت: پس از شهادت فتحی شقاقی توسط صهیونیست ها این رمضان عبدالله بود که رهبری این سازمان فداکار را به عهده گرفت.

وی ادامه داد: طراحی عملیات استشهاری، تربیت جوانان انقلابی و دل باخته امام خمینی (ره) و امام خامنه ای عزیز در فلسطین از کارهای رمضان عبدالله بود و پیروزی مقاومت فلسطین در جنگ ۲۲ روزه ، ۸ روزه و خصوصاً جنگ ۲ روزه در دو سال گذشته مرهون جهاد اسلامی و گردان های رزمی قدس هست.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم با اشاره به شخصیت رمضان عبدالله گفت: وی استاد اقتصاد دانشگاه بود، تدریس در دانشگاه های بنام آمریکا را کنار گذاشت و وارد جهاد شد و جزو ستارگان قدر اول آسمان مقاومت درخشید. این بزرگ مرد جهاد و ایثار خار چشم آمریکا و صهیونیست بود آن چنان که برای ترور او ۵ میلیون دلار جایزه در نظر گرفته بودند.

نماینده ولی فقیه در استان بیماری رمضان عبدالله را حاصل بیو تروریسم صهیونیت ها دانست و گفت: در گذشت وی در واقع شهادت آن عزیز تلقی میشود.

امام جمعه تبریز گفت: پایبندی رمضان عبدالله به آرمان های امام بزرگوار و مقام معظم رهبری و اقتدای او به جهاد اسلامی و حزب الله لبنان موجب شد تا بدخواهان تکفیری و وهابی او را متهم به شیعه گری کنند ولی وی در این راه از باورهای انقلابی خود دست برنداشت.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم خاطرنشان کرد: رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی طی پیامی درگذشت رمضان عبدالله را به ملت عزیز فلسطین و همه مجاهدانی که دل در گرو مسئله فلسطین دارند، تسلیت گفتند.

انتهای پیام/۶۰۰۲۷
Source link

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

css.php