کد خبر : 48412
تاریخ انتشار : پنجشنبه 3 تیر 1400 - 0:52

جوابیه

اسوتچی مدرک لیسانس رو کرد

اسوتچی مدرک لیسانس رو کرد
به دنبال انتشار مطلبی در خصوص مدرک تحصیلی برخی از راه یافتگان به شورای ششم تبریز در پایگاه خبری تبریزجوان،محمدحسن اسوتچی،عضو منتخب، با ارسالی پیامی به دایرکت صفحه اینستاگرام تبریز جوان و ارسال تصویر مدارک کاردانی و کارشناسی خود، خواستار اصلاح خبر منتشره قبلی شد.

به گزارش پایگاه خبری تبریز جوان،به دنبال انتشار مطلبی در خصوص مدرک تحصیلی برخی از راه یافتگان به شورای ششم تبریز در پایگاه خبری تبریزجوان،محمدحسن اسوتچی،عضو منتخب، با ارسالی پیامی به دایرکت صفحه اینستاگرام تبریز جوان و ارسال تصویر مدارک کاردانی و کارشناسی خود، خواستار اصلاح خبر منتشره قبلی شد.
فارغ از این که پیام ارسالی جناب آقای اسوتچی، خارج از روال، قواعد و اصول روزنامه نگاری در ارسال جوابیه رسمی بوده و منطبق بر رویه های خاص ایشان صورت گرفته است؛ با این حال پایگاه خبری تبریز جوان، بر حسب رسالت و وظیفه قانونی در انتشار جوابیه مذکور و در راستای عمل به تعهد رسانه ای خود، ضمن انتشار تصویر مدارک تحصیلی ارسالی ایشان، توضیحاتی نیز به شرح زیر ارایه می دهد.
1/ مطلب منتشره قبلی در پایگاه خبری تبریز جوان و پیج اینستاگرامی، در خصوص مدرک دیپلم جناب آقای اسوتچی، دقیقا با استناد به اطلاعات مندرجه در لیست اسامی و اطلاعات منتشر شده از سوی فرمانداری تبریز که در آن، مدرک تحصیلی ایشان را دیپلم قید کرده بودند، تنظیم گردیده و پایگاه خبری تبریز جوان هیچ پیش داوری یا غرض ورزی شخصی با جناب اسوتچی، که احتمالا مد نظر ایشان بوده باشد، نداشته است. هرچند بر اساس تبصره یک ماده 30، الحاقی 27 فروردین ماه 92 و اصلاحی 20 تیرماه 96 قانون شوراها، ناظر بر شرایط انتخاب شوندگان شوراهای شهر و روستا، اعضایی که حداقل سابقه یک دوره کامل عضویت در شوراهای شهر به شرط کاندیداتوری مجدد از همان شهر را داشته باشند، از شرط مدرک تحصیلی معاف می باشند و هیچ بعید نیست فرمانداری تبریز نیز با استناد به همین بند اصلاحی قانون، اقدام به درج مدرک تحصیلی دیپلم برای جناب آقای اسوتچی در آگهی اعلام کاندیداهای انتخابات کرده باشد!
2/ این که جناب اسوتچی، بدون توجه به روال حرفه ای مطبوعات و رسانه ها در انتشار جوابیه های مطبوعاتی، پیش دستانه و بدون اطلاع از انتشار یا عدم انتشار جوابیه و توضیحات و مدارک ارایه شده، اقدام به انتشار استوری های تهییجی و مطالبه گرانه در صفحه رسمی خود نموده و سعی در جریان سازی خاص داشته اند، رویه ای است شخصی و البته قابل احترام.
3/ ضمن سپاس از شفاف سازی و توضیحات ارزشمند جناب اسوتچی که با ارسال تصویر مدارک کاردانی و کارشناسی شان به پایگاه خبری تبریز جوان صورت پذیرفت، لازم است ایشان توضیحاتی نیز در خصوص، میانگین کل نمرات درج شده در مدرک کاردانی حقوق و علوم سیاسی خود که میانگین کل نمرات 1.37 را نشان می دهد ارایه فرمایند تا در این خصوص نیز شفاف سازی صورت گیرد، موضوعی که به نظر می رسد محل شبهه و سوال باشد.
4/ پایگاه خبری تبریز جوان بر حسب وظیفه اطلاع رسانی و در تبعیت از قانون مطبوعات، ضمن ارایه این توضیحات، اقدام به انتشار تصویر مدارک کاردانی و کارشناسی جناب اسوتچی در این جوابیه می کند، امیدواریم ایشان از عمل به تعهد رسانه ای ما و مخاطبان تبریز جوان، از شفاف سازی جناب اسوتچی در ارایه مدرک تحصیلی فوق قانع شده باشند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.