کد خبر : 7054
تاریخ انتشار : جمعه 8 شهریور 1398 - 21:23
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای اثربخشی هواپایه بدون سرنشین در ماموریت گشت، شناسایی و جمع‌‌آوری اطلاعات/ تبدیل ایران به قطب قدرت پهپادی دنیا بسته هستند

اثربخشی هواپایه بدون سرنشین در ماموریت گشت، شناسایی و جمع‌‌آوری اطلاعات/ تبدیل ایران به قطب قدرت پهپادی دنیا

اثربخشی هواپایه بدون سرنشین در ماموریت گشت، شناسایی و جمع‌‌آوری اطلاعات/ تبدیل ایران به قطب قدرت پهپادی دنیا

به گزارش تبریز جوان، امیرسرتیپ‌ دوم عباس عظیمی امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) با اشاره به سالروز تشکیل پدافند هوایی اظهار کرد: در سالروز انفجار دفتر نخست وزیری به دست منافقان و شهادت رئیس جمهور رجایی همچنین شهید باهنر قرار داریم؛ کسانی که راه


به گزارش تبریز جوان، امیرسرتیپ‌ دوم عباس عظیمی امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز عبادی و سیاسی جمعه در مصلای اعظم امام خمینی(ره) با اشاره به سالروز تشکیل پدافند هوایی اظهار کرد: در سالروز انفجار دفتر نخست وزیری به دست منافقان و شهادت رئیس جمهور رجایی همچنین شهید باهنر قرار داریم؛ کسانی که راه و مقام دنیوی را با عزت و قدرت نفس اسیر خود کردند و از آن برای خدمتگزاری به خلق بهره بردند. 

وی افزود: دو شهید عزیزی که در جبهه مبارزه با قدرت همرزم بودند و روز شهادت آنها به عنوان هفته دولت انتخاب شده است.  

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال‌غرب با بیان اینکه با نزدیک شدن به محرم بانگ شجاعت، ایمان و اخلاص به گوش می‌رسد، افزود: محرم ماه قیام و حیات بوده و دل‌ها را به سوی محبوب معطوف می‌سازد. 

وی خاطرنشان ساخت: شعار هیهات من‌الذله در ماه محرم به گوش می‌رسد و پرچم حسینی به اهتزاز در می‌آید. 

عظیمی با اشاره به اینکه ۴۰ سالگی انقلاب را پشت سرگذاشته‌ایم، تصریح کرد: مردم با گوش به فرمانی در گام دوم به صورت مستحکم پیش می‌روند. 

وی ابراز کرد: یزیدیان و قدرت‌های زیاده‌خواه عزم خود را جزم کرده و با اعمال فشارها و تحریم‌های همه جانبه سعی دارند تا حرکات انقلاب را متوقف کنند به‌طوریکه در سال‌های اخیر دشمنان و بدخواهان با دو لبه توطئه جنگ اقتصادی و اعمال تحریم همچنین نارضایتی و تهدید نظامی، ایران‌هراسی، تهاجم فرهنگی، جنگ رسانه‌ای و تهدید دیپلماسی به دنبال ایجاد تنگنا و تحمیل و براندازی بودند و درصدد هستند تا با این کارها هیمنه و قدرت از دست رفته خود را جبران کنند. 

ایران دارای ملتی غیور و درس‌آموخته مکتب عاشورایی است 

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال‌غرب ادامه داد: ایران دارای ملتی غیور و درس‌آموخته مکتب عاشورایی است که همیشه توانسته‌اند تا در شرایط تهدید فرصت‌سازی کنند. 

وی بیان کرد: مردم غیور، فداکار و خستگی‌ناپذیر در طول ۴۰ سال گذشته با وجود همه مسائل و برای حفظ آرمان‌های انقلاب، هزینه‌های زیادی را پرداخته است و با ثابت قدمی و تمام وقت در مقابل هر دشمنی که نیت و قصد تعدی داشته باشد، ایستادگی کرده و خواهد کرد و همچنان در مسیر پیشرفت، استقلال‌خواهی و حفظ آرمان‌ها به راه خود ادامه خواهد داد.  

عظیمی ابراز کرد: همه ما در برابر جنگ اقتصادی باید به صورت جهاد اقتصادی پیش رویم به طوریکه مهم‌ترین مصداق مشارکت همه جانبه مردم در انتصاب با ایجاد عدالت‌گستری خواهد بود. 

جهاد اقتصادی حرکتی جهشی با نیت پیشرفت است

وی اذعان داشت: جهاد اقتصادی حرکتی جهشی با نیت پیشرفت می‌باشد و مصادیق پرهیز از اسراف، حرکت و تلاش همت مضاعف و افزایش سرمایه‌گذاری در تولید توصیه می‌شود. 

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال‌غرب کشور با تاکید بر اینکه پرهیز از حاشیه‌سازی، مبارزه با فساد، وحدت کلمه، مجاهدت و همدلی شاخصه و  پیش نیاز جهاد اقتصادی است، افزود: دشمن جرات نزدیک شدن به مرزهای ایران را ندارد و این امر نشانه جهاد دفاعی و اقتدار کشور و قدرت بازدارندگی نیروهای مسلح است.  

عظیمی متذکر شد: مردم نشان دادند که هر جا که لازم باشد با نثار جان و مال خود، پرچم انقلاب اسلامی ایران را در قله رفیع حفظ خواهند کرد. 

وی با بیان اینکه طبق دستور قرآنی، در شکست دشمن تردیدی نیست و قطعی است، گفت: همگان می‌دانند که جمهوری اسلامی ایران به دنبال جنگ‌افروزی نیست و اگر در عرصه نظامی دشمن درصدد تجاوز باشد، دیگر هیچ امنیتی برای آنها نخواهد بود و سیلی محکمی خواهند خورد و خروج از این بحران نیز در اختیار آنها نخواهد بود. 

دشمنان هیچ‌گاه ایران مستقل را برنمی‌تابند 

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال‌غرب ابراز کرد: دشمنان هیچ‌گاه ایران مستقل را برنمی‌تابند و به دنبال تضعیف قدرت دفاعی کشور و کوتاه کردن دست قدرتمند در عمق راهبردی منطقه هستند. 

وی با بیان اینکه ما از حفظ عمق راهبردی خود کوتاه نخواهیم آمد، ادامه داد: نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در چند سال اخیر به همت دانشمندان و برنامه‌ریزی دقیق و با وجود همه کاستی‌ها، توانسته است تا در حوزه سازندگی تولید و تحمیل در اکثر حوزه‌ها به خوداتکایی برسد. 

عظیمی توضیح داد:  به کمک مراکز و صنایع دفاعی انواع سامانه کشف راداری در بردهای اطلاعات را در اختیار داشته و با به کارگیری حساسه‌های مخصوص، پوشش کانال هوایی کشور تحت رصد شبکه پدافند هوایی می‌باشد.

عظیمی ادامه داد: انواع موشک مکانیزه توپخانه کنترل آتش فعال و غیرفعال، سامانه تاکتیکی و رونمایی از  سامانه «باور ۳۷۳»، ارمغان ۴۰ سال تلاش در مقابل استکبار جهانی توسط مجموعه‌های نظامی کشور است.

وی ابراز کرد: نیروی پدافند هوایی با تجهیز سامانه جمع‌آوری اطلاعات زمین پایه حداکثر تشرف را دارد همچنین طراحی و ساخت انبوه سامانه فرماندهی و کنترل پیشرفته تولید انواع تجهیزات ایمن و پایدار توسعه شبکه ارتباطی طراحی و تولید نرم‌افزار پایه تقویت از  دیگر توانمندی ارزشمند و زمینه مدیریت بهینه برای پدافند هوایی فراهم آورده است.

عظیمی ابراز کرد: پیشرفت پدافند هوایی در حوزه جنگ الکترونیک،  سایبری، هشدار دهنده، اخلال‌گرها، منحرف‌کننده و زیرساخت دفاع سایبری به مرحله‌ای رسیده است که هم اکنون به عنوان قدرت بازدارنده در اقصی نقاط کشور استفاده می‌شود. 

وی اذعان داشت: دشمن متجاوز  در صورت حماقت باید منتظر ضربه خوردن از جایی که انتظارش را ندارد، باشد. 

 تبدیل ایران به قطب قدرت پهپادی

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال‌غرب  کشور بیان کرد: در حال پیشرفت در حوزه پهپاد خارج از تصور و حتی جلوتر از برنامه پیش‌بینی هستیم و الان مجموعه پدافند هوایی در حال تبدیل قطب قدرت پهپادی هستند. 

پدافند هوایی مجهز به قطار حمل مهمات است

عظیمی خاطرنشان ساخت: پدافند هوایی مجهز به قطار حمل مهمات بوده و در حال حاضر هواپایه بدون سرنشین در ماموریت گشت و شناسایی و جمع‌آوری اطلاعات، مدیریت صحنه نبرد، جنگ الکترونیک با استفاده از اطلاعات به صورت اثربخش است. 
 
وی همچنین یادآور شد: هنگام وقوع بلایای طبیعی و جاری شدن سیل‌های اخیر، بهداشت و درمان پدافند هوایی با استقرار در پنج منطقه محروم انواع خدمات درمانی را ارائه کردند همچنین کارکنان بسیجی همگام سایر نیروها در طرح امدادرسانی شرکت فعال داشته و خدمتگزار مردم خواهند بود. 

ما به دنبال نزاع نیستیم ولی امنیت کشور خط قرمز بوده و مماشاتی در این رابطه  نداریم

فرمانده منطقه پدافند هوایی شمال‌غرب کشور متذکر شد: ایران اسلامی همانگونه که هشدار می‌دهد، عمل می‌کند و هر متجاوز که قصد تعدی داشته باشد همانگونه که با پهپاد با تیرهای آتشین پاسخ دادیم، پاسخ خواهیم داد زیرا ما به دنبال نزاع نیستیم ولی امنیت کشور خط قرمز بوده و مماشاتی در این رابطه  نداریم. 

عظیمی بیان کرد: عمق نفوذ راهبردی رو به تقویت و گسترش بوده و هیمنه آمریکا رو به افول است به طوریکه نتایج میدانی جنگ در سوریه، یمن و عراق نمونه بارز این ادعاست.  

وی در ادامه گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و فرزندان این مرز و بوم با پشتیبانی و حمایت و هدایت‌های داهیانه‌ رهبری نسبت به پیشرفت و خودکفایی و حفظ اقتدار ملی و امنیت متعهد و متحد هستند و مثل همیشه دشمنان قسم خورده را مایوس خواهد کرد، امید است روزی را شاهد باشیم که این پرچم به دست صاحب اصلی در قله‌های رفیع برسد. 

انتهای پیام/۶۰۰۲۷/س

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

css.php