کد خبر : 86574
تاریخ انتشار : پنجشنبه 30 فروردین 1403 - 10:57
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای آخرین وضعیت امدادرسانی به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی بسته هستند

آخرین وضعیت امدادرسانی به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی

آخرین وضعیت امدادرسانی به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی

امدادگران هلال احمر مشغول امدادرسانی به سیل‌زدگان ۳ استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی هستند که وضعیت وقوع سیل در این استان‌ها بحرانی‌تر است. تبریز جوان- به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ امدادگران هلال احمر مشغول امدادرسانی به سیل‌زدگان ۳ استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی هستند که وضعیت وقوع


آخرین وضعیت امدادرسانی به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی

امدادگران هلال احمر مشغول امدادرسانی به سیل‌زدگان ۳ استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی هستند که وضعیت وقوع سیل در این استان‌ها بحرانی‌تر است.

تبریز جوان- به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ امدادگران هلال احمر مشغول امدادرسانی به سیل‌زدگان ۳ استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خراسان جنوبی هستند که وضعیت وقوع سیل در این استان‌ها بحرانی‌تر است.

خدمات رسانی به بیش از ۳۲۰۰ نفر متاثر از سیل در هرمزگان

مختار سلحشور، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان در تشریح آخرین جزئیات خدمات ارایه شده در پی بارندگی‌های ۲ روز اخیر اظهار کرد: امدادگران این جمعیت به ۳۲۱۰ نفر در قالب ۶۴۴ خانوار خدمات امدادی ارایه دادند و ۳۶۵ نفر نیز اسکان اضطراری داده شده است.

سلحشور با تاکید بر اینکه امدادرسانی‌ها ادامه دارد، گفت: تاکنون ۲۴۸ نیروی عملیاتی هلال احمر در قالب ۸۵ تیم به متأثرین بارندگی‌ها در سطح استان امدادرسانی کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان افزود: طی این مدت بیش از ۲۰۰۰ کیلوگرم نایلون، ۲۴۷ تخته پتو، ۵۰۶ تخته موکت، ۱۵۹ دستگاه چادر و ۳۵۴ بسته غذایی توسط نیرو‌های امدادی بین متأثرین بارندگی توزیع شده است.

وی با اشاره به تخلیه آب از ۲۴ منزل مسکونی توسط امدادگران تصریح کرد: ۵ کمپ اسکان اضطراری هلال احمر در دو شهرستان جاسک و قشم برپا شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر هرمزگان ضمن اشاره به پاسخگویی شبانه روزی ندای امداد گفت: تلفن ۱۱۲ (ندای امداد) بصورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات حوادث احتمالی از سوی مردم است.

هفت نفر از سیلاب رودخانه‌های خراسان جنوبی نجات یافتند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: هفت نفر گرفتار در سیلاب رودخانه‌های فصلی امروز توسط امدادگران هلال احمر نجات یافتند.

کاووسی گفت: در پی بارندگی‌هایی که از شب گذشته تاکنون برخی از مناطق استان را متاثر کرده چند خودرو در رودخانه گرفتار شدند که هفت نفر رها سازی شدند.

وی ادامه داد: همچنین منازل مسکونی در شهرستان نهبندان روستای چاهداشتی از بارندگی‌ها متاثر شده که مورد ارزیابی قرار گرفت.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی افزود: این منازل عشایری بوده که در ۲۵ کیلومتری روستای دهسلم واقع شده که دچار آبگرفتگی شده اند لذا امدادرسانی بعد از تخلیه آب منازل ۱۰ نفر را امدادرسانی و ۲ نفر هم اسکان موقت شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: ۴۰ تیم امداد و نجات هلال احمر متشکل از ۲۰۰ نفر در پی هشدار‌های هواشناسی برای بارش‌های رگباری از شب گذشته در حالت آماده باش هستند.

کاوسی افزود: تمامی تجهیزات و ناوگان خودرویی هلال احمر آماده خدمات رسانی به حوادث احتمالی ناشی از وقوع بارندگی و سیلاب است.

بنابر اعلام اداره کل هواشناسی خراسان جنوبی شرایط جوی این استان تا پنجشنبه شب ناپایدار است و با توجه به ماهیت رگباری بارش‌ها، وقوع روان آب پیش بینی می‌شود.

۱۲۷ خانوار سیل‌زده سیستان و بلوچستان خدمات امدادی دریافت کردند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: ۱۲۷ خانوار سیل‌زده شامل ۴۹۱ نفر در شهرستان‌های جنوب استان خدمات امدادی لازم را پس از سیل دو روز اخیر دریافت کردند.

سید محمد مهدی سجادی اظهار کرد: بیشترین خدمات امدادی و اقلام در شهرستان‌های نیکشهر، مهرستان، سراوان و چابهار توزیع شد.

وی افزود: ۶۹ تیم امدادی به همراه ۶۴ دستگاه خودروی امدادی سبک و سنگین برای خدمات رسانی به سیل زدگان و پاکسازی معابر و خانه‌های مردم از گل و لای در جنوب سیستان و بلوچستان همکاری دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: از همان شب نخست شروع سیلاب همزمان با ۲۸ فروردین ماه عملیات تخلیه آب و گل و لای از واحد‌های مسکونی در مناطق شهری و روستایی انجام و ۲۵۹ تخته پتو، ۱۶۷ تخته موکت در کنار ظروف و وسایل گرمایشی و چادر امدادی و بسته‌های غذایی توزیع شد.

عملیات خدمات رسانی همچنان در جنوب سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

۱۱ تیم امدادی و عملیاتی هلال احمر فارس به مناطق سیل زده سیستان‌وبلوچستان اعزام شدند

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان فارس از اعزام ۱۱ تیم عملیاتی به مناطق سیل زده سیستان‌وبلوچستان خبر داد.

حسین درویشی مدیرعامل هلال‌احمر فارس بیان کرد: به دنبال وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان، امروز ۲۹ فروردین ماه جاری ۵۴ نیروی تخصصی این جمعیت در قالب ۱۱ تیم عملیاتی از ۱۰ شهرستان استان فارس جهت امدادرسانی به این استان اعزام شدند.

اعضای تشکیل دهنده هر یک از این تیم‌های عملیاتی ۵ نفره شامل نجاتگران متخصص سیلاب، اسکان اضطراری و تغذیه در بحران می‌باشند که با ۱۳ دستگاه خودروی امدادی کمک دار و کامیونت و تجهیزات کامل عملیاتی ائم از موتور پمپ آب، اسکان و تغذیه اضطراری عازم مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان شدند.

اعزام ۱۰ تیم امدادی هلال احمر یزد به مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد گفت: ۴۰ نفر نیرو امدادی همراه با تجهیزات مورد نیاز به مناطق سیل‌زده جنوب استان سیستان و بلوچستان اعزام شد.

محمد عشقی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد افزود: در پی وقوع سیل و آب گرفتگی برخی معابر عمومی در جنوب کشور و با اعلام سازمان امداد و نجات مبنی بر اینکه یزد به عنوان استان عمل کننده در شهر کنارک سیستان و بلوچستان انتخاب شده ۴۰ نفر نیرو‌های امدادی آموزش دیده این استان به این مناطق اعزام شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به اینکه سایر تیم‌های عملیاتی در حالت آماده باش در استان قرار دارند، ادامه داد: ۴۰ نیروی عملیاتی در قالب ۱۰ تیم امدادی از شهرستان‌های (اردکان، میبد، مهریز، یزد، اشکذر، خاتم، بافق و بهاباد) و تیم واکنش سریع استان به همراه تجهیزات سیلاب و ۱۴ دستگاه موتور پمپ، موتور برق و کف کش با ۹ دستگاه خودروی امدادی کمک دار و ۲ دستگاه کامیونت فوسو به منطقه اعزام شد.

عشقی گفت: این شهر ۶ هزار نفری تحت تاثیر سیلاب قرار گرفت که نیرو‌های عمل کننده و امدادی هلال احمر استان یزد به همراه تیم‌های عملیاتی چند استان دیگر نسبت به توزیع اقلام امدادی و زیستی به سیل زدگان می‌پردازند.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

css.php